Skocz do zawartości

Co polecicie za kolumienki ...


martini_dy

Recommended Posts

Nie mam zamiaru polemizować wokoło komina.
I tak wiesz/wiecie swoje.
Przeczytaj sobie z 10 razy zdanie o wstęgach Kody (jak to wątpisz czy te z Infinity za x razy tyle "w ogóle brzmią lepiej"), potem pomyśl, kto je interpretuje jak należy (i inne Twoje wypowiedzi też), a kto teraz pod płaszczykiem rzekomej napastliwości, tłumaczy swoje wypowiedzi na opak.

Najważniejszej rzeczy też nie pojąłeś, nie przyjąłeś do swojego ego.
Otóż.
Jak słyszę LEPSZE kolumny - przyznaję, że są LEPSZE (mimo, że wolę swoje). A Ty, mimo, że są LEPSZE, w dalszym ciągu MYŚLISZ, że masz LEPSZE.
Sądzisz, że słuchałeś wielu kolumn sporo droższych i GORSZYCH od Twoich? Mniemam, że raczej Ci się wydaje...

Dlatego, cokolwiek bym nie napisał - NA NIC TO. Wielu tylko się podśmiechuje (zamiast słuchać). Nawet moderatorzy... Żenada:(
Na szczęście - są wyjątki:)
A może zaproponujesz inną interpretacje wytłuszczonego poniżej przez Ciebie tekstu?

Czepiliście się Infinity jak rzep psiego ogona. Wszystko pisałem w kontekście sporu "stare" vis "nowe", za te same pieniadze.
Wiele starych skrzynek (jasne, że są wyjątki) pogania aż miło dzisiejsze CUDA w tej samej cenie. Wystarczy napisać, że nie pasują do nowego salonu.
Ale po co? Lepiej zabrzmi (za przykładem prasy i netu "grają prawie tak albo i lepiej jak niegdysiejszy TOP"). G... prawda!
Dlatego wielu mało niedoświadczonych nawet nie dopuszcza tej myśli. Dlaczego? Bo czytają TYLKO o sprzęcie, zamiast go poznawać na własne uszy...

Najlepszego!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekawy, czym się właściwie kolega don kierował, kupując NOWE kolumny za 3kzł? Gwarancją? Gwarancją na to, że przez najbliższe 2 lata kolumny się nie rozpadną? - Szał..
Jeżeli kolega na prawdę ceniłbym sobie DOBRE BRZMIENIE, to z pewnością spożytkował by swoją kwotę na LEPIEJ BRZMIĄCY zestaw kolumn. Widocznie nie to było priorytetem, przykre - jeżeli w dalszym ciągu mamy dyskutować o możliwie JAK NAJLEPSZYM brzmieniu.

Zaraz pewnie powiesz, dlaczego uważam, że twoje kolumny nie brzmią tak dobrze jak chociażby moje Kappa 8.2i. Przecież cena ta sama.. co za tym idzie pewnie jeszcze ta sama półka?

A bzdura. Może i cena obecnie jest ta sama, ale to tylko i wyłącznie przez wiek. Kolumny są starsze, obudowa czasami może mieć gdzieś ryskę, poza tym wszedł nowy błyszczący model, który siłą rzeczy wypiera starszą konstrukcję, której cena spada. Mimo to, chociażby ten popularny model (o ile infinity można w ogóle nazwać popularnymi) to był koszt minimum 15 tyś zł, jeszcze całkiem niedawno, i BRZMIENIE pozostało na tym poziomie.

Na tym polega FENOMEN starszych kolumny, a w szczególności klasycznych Infinity - grają BRZMIENIEM z czasów kiedy liczyło się ono ponad wszystko, a jeżeli trzeb było zapłacić za nie AŻ 15tyś zł? o czymś to świadczy.. szczególnie, że teraz możesz sobie na nie pozwolić za marne 3tyś zł..
NO... chyba, że kierujemy się innymi kryteriami.. (gwarancja, zaawansowane technologie MDF, pneumatyczne nakładanie forniru? - wiem śmieszne, ale no sory - z czymś takim się obecnie spotykam)

Jeżeli znasz jakąś teorie, która mówi o tym, że zaawansowana technologia budżetowych Monitor Audio potrafi zagrać na poziomie konstrukcji x razy droższych, chciałbym ją poznać..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego Zukzukzuk nic wiem czy jest sens znowu odpisywać, naprawdę szkoda się powtarzać skoro źle interpretujesz moje wypowiedzi

"Na tym polega FENOMEN starszych kolumny, a w szczególności klasycznych Infinity - grają BRZMIENIEM z czasów kiedy liczyło się ono ponad wszystko, a jeżeli trzeb było zapłacić za nie AŻ 15tyś zł? o czymś to świadczy.. szczególnie, że teraz możesz sobie na nie pozwolić za marne 3tyś zł.."
sorry ale wszystkie stare Infinity kosztowały 15 tys. ? ja widzę różne z różnymi przetwornikami, w cenie od 1 do 6 tys., nie wiem które masz konkretnie na myśli ale zapewne nie wszystkie to hi-end... to taka mała analogia do tej wstęgi Kody

---

exik
Cytat

Ja jestem ciekawy, czym się właściwie kolega don kierował, kupując NOWE kolumny za 3kzł? Gwarancją? Gwarancją na to, że przez najbliższe 2 lata kolumny się nie rozpadną? - Szał..


czym się kierowałem ? ta sama uwaga - dlaczego nie przeczytacie dokładnie co piszę, przecież pisałem o tym
gwarancja i wykonanie (z grubsza) mnie nie interesuje, tylko brzmienie

Cytat

Jeżeli kolega na prawdę ceniłbym sobie DOBRE BRZMIENIE, to z pewnością spożytkował by swoją kwotę na LEPIEJ BRZMIĄCY zestaw kolumn. Widocznie nie to było priorytetem, przykre - jeżeli w dalszym ciągu mamy dyskutować o możliwie JAK NAJLEPSZYM brzmieniu.


z pewnością, gdyby była szansa na taki zakup z możliwością sprawdzenia, co w przypadku używanego sprzętu nie jest takie łatwe, to bym z niej skorzystał bo na pewno w większości przypadków starsze kolumny w tej samej cenie co nowe = lepsze, często zdecydowanie ale jak pisałem - jakość to nie wszystko, moim zdaniem od pewnego poziomu - tej przepaści "jakości" między kilkukrotnie droższymi kolumnami nie ma dla zwykłego, czy nawet umiarkowanie wymagającego użytkownika, to raczej zapaleni audiofile podniecają się z naprawdę małych różnic, no chyba że jest wyraźna różnica w przekazie i filozofii dźwięku danej marki ale "jakość" to inna zupełnie sprawa... nie każde droższe kolumny (w tym kilkukrotnie droższe od moich) odpowiadały mi sposobem przekazu, a różnic jakościowych nie odczułem żadnych... czyli chcąc nie chcąc te droższe kolumny muszę uznać za lepsze, mimo że mi się mniej podobają albo tylko dlatego że ktoś inny tak twierdzi ? icon_confused.gif cena jest niby wykładnikiem neutralności, więc ja chyba nie do końca szukam takiego brzmienia

Cytat

Zaraz pewnie powiesz, dlaczego uważam, że twoje kolumny nie brzmią tak dobrze jak chociażby moje Kappa 8.2i. Przecież cena ta sama.. co za tym idzie pewnie jeszcze ta sama półka?


kupiłem to co miałem możliwość sprawdzenia i mi bardzo przypasowało, dlaczego nie starsze - napisałem wyżej... nigdzie nie stwierdziłem że moje kolumny są porównywalne/lepsze/zbliżone do np chociażby Infinity Kappa, gdzieś niby takie zdanie z moich ust padło ? nie, ale jakoś na siłę mi to z Zukzukzuk zarzucacie...

chyba sobie zaraz kupię, jak trafię gdzieś w dobrej cenie takie Infinity na próbę i wtedy pogadamy icon_biggrin.gif
najwyżej sprzedam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czym się kierowałem ? ta sama uwaga - dlaczego nie przeczytacie dokładnie co piszę, przecież pisałem o tym
gwarancja i wykonanie (z grubsza) mnie nie interesuje, tylko brzmienie


z pewnością, gdyby była szansa na taki zakup z możliwością sprawdzenia, co w przypadku używanego sprzętu nie jest takie łatwe, to bym z niej skorzystał bo na pewno w większości przypadków starsze kolumny w tej samej cenie co nowe = lepsze, często zdecydowanie ale jak pisałem - jakość to nie wszystko, moim zdaniem od pewnego poziomu - tej przepaści "jakości" między kilkukrotnie droższymi kolumnami nie ma dla zwykłego, czy nawet umiarkowanie wymagającego użytkownika, to raczej zapaleni audiofile podniecają się z naprawdę małych różnic, no chyba że jest wyraźna różnica w przekazie i filozofii dźwięku danej marki ale "jakość" to inna zupełnie sprawa... nie każde droższe kolumny (w tym kilkukrotnie droższe od moich) odpowiadały mi sposobem przekazu, a różnic jakościowych nie odczułem żadnych... czyli chcąc nie chcąc te droższe kolumny muszę uznać za lepsze, mimo że mi się mniej podobają albo tylko dlatego że ktoś inny tak twierdzi ? icon_confused.gif cena jest niby wykładnikiem neutralności, więc ja chyba nie do końca szukam takiego brzmienia

kupiłem to co miałem możliwość sprawdzenia i mi bardzo przypasowało, dlaczego nie starsze - napisałem wyżej... nigdzie nie stwierdziłem że moje kolumny są porównywalne/lepsze/zbliżone do np chociażby Infinity Kappa, gdzieś niby takie zdanie z moich ust padło ? nie, ale jakoś na siłę mi to z Zukzukzuk zarzucacie...

chyba sobie zaraz kupię, jak trafię gdzieś w dobrej cenie takie Infinity na próbę i wtedy pogadamy icon_biggrin.gif
najwyżej sprzedam




"nie twierdzę że akurat BX6 dorównują Infinity pod tym względem (chodziło o bas), bo pewnie nie dorównują ale strzelam, że jakiejś znaczącej różnicy poza mocą nie będzie, co do reszty pasma - być może Infinity to hi-end ale to troszkę kupowanie kota w worku bo odsłuch gdzieś tylko prywatnie"

Sądzę, że jesteś dość młody, sporo młodszy (to nie jest zarzut!), a już masz spore luki w pamięci.

Już drugi raz PODKREŚLASZ, że "różnic jakościowych nie odczułeś żadnych", słuchając kolumn KILKUKROTNIE droższych od Twoich.
Gdyby tak było - zapewne dowiedzielibyśmy się o tym z prasy, z internetu, z obiegowych opinii.
Tymczasem, jak na złość MA BX6 na 100% nie ma w rankingach kolumn z przedziału do 10 czy 15 tys. zł. A to tylko 3-5 razy tyle...
Zapomnieli? Czy raczej Twój gust i preferencje nie są wyznacznikiem ogólnie przyjętego terminu "jakości", w tym przypadku - brzmienia?

Wielu wyznaje teorię i chciałoby bardzo (również chciałbym!), że to nie cena jest wyznacznikiem jakości. Ale, niestety GENERALNIE tak jest we WSZYSTKICH dziedzinach życia. Obojętnie czy to dom, czy samochód, czy lodówka. Oczywiście, że są tacy, co sprzedają przysłowiowe "g.... w srebrnym papierku."

A może to coś INNEGO? Bardziej banalnego? Nie słyszysz, nie potrafisz wskazać, przyswoić jakościowych różnic w prezentacji dźwięku?

Kiedyś sprzedawałem Koledze Altusy. Dostał ode mnie w zamian starsze kolumny Grundiga, które grały ZDECYDOWANIE lepiej, a których w żaden sposób nie mogłem sprzedać za tą samą cenę. Po 2 godzinach (!) od wystawienia na aukcji, przyjechało dwóch młodych ludzi, którzy bez targowania się, z uśmiechem, który ograniczały tylko uszy - zabrało ten znakomity model do domu...

W każdym razie, z dotychczasowych Twoich wypowiedzi wynika, że pozostajesz w grupie "zwykłych, umiarkowanych użytkowników". Bez urazy:)
Odwrotnie - My, "zapaleni audiofile" tak naprawdę podniecamy się tylko małymi, w zasadzie banalnymi różnicami...

I to byłby najsensowniejszy klucz do rozwiązania sporu:)

Póki co, w tym wypadku, chyba nie ma sensu sprawdzać czy coś zagra WYRAŹNIE lepiej od MA.

Chyba, że z czasem COŚ się zmieni...

Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem?
Jeżeli jednak tak czujesz - PRZEPRASZAM!

Pozdrawiam!


P.S.
Za to świetnie z "kłopotu" wybrnął sam zainteresowany.
Delikatnie wycofał się (podparłszy się naszą opinią o słabości HK) i nie musi szukać, spierać się nt. starych, nie lanserskich skrzyń.
A i Jego ukochany HK zostaje:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"nie twierdzę że akurat BX6 dorównują Infinity pod tym względem (chodziło o bas), bo pewnie nie dorównują ale strzelam, że jakiejś znaczącej różnicy poza mocą nie będzie, co do reszty pasma - być może Infinity to hi-end ale to troszkę kupowanie kota w worku bo odsłuch gdzieś tylko prywatnie"

Sądzę, że jesteś dość młody, sporo młodszy (to nie jest zarzut!), a już masz spore luki w pamięci."


nie twierdzę że nie dorównują bo pewnie nie dorównują... przypuszczenie to nie twierdzenie, tylko pewna możliwość wg mnie z dwóch możliwości jednak to ta bardziej prawdopodobna (dlaczego - patrz niżej)

podałeś przykład domu, lodówki itd, ok masz rację ale skali "piękna" brzmienia nie można zmierzyć tak jak metrażu domu, wyposażenia tylko to wszystko jest subiektywnym odczuciem... oczywiście są kolumny gdzie słychać że góra jest średnia, podkreśla sybilanty albo nie oddaje subtelniejszych detali, albo średnica się nieco zlewa itp co najczęściej ma miejsce w przypadku kolumn z tego przedziału cenowego (a już dotyczy niemal wszystkich podłogówek), tutaj jak najbardziej można mówić o różnicy klasy
jednak od pewnego poziomu jakościowego (niekoniecznie cenowego !) wg mnie różnice już mocno się zacierają (a skok jakości robią coraz to drobniejsze aspekty w dźwięku) natomiast większy wpływ na końcowy odbiór ma wtedy charakter brzmienia jaki prezentują kolumny... to takie moje odczucie po przekopaniu trochę sprzętu audio (głównie nowe kolumny + stara elektronika), oczywiście nie musisz się z tym zgadzać
mam nadzieję, że teraz wszystko jest już jasne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

"nie twierdzę że akurat BX6 dorównują Infinity pod tym względem (chodziło o bas), bo pewnie nie dorównują ale strzelam, że jakiejś znaczącej różnicy poza mocą nie będzie, co do reszty pasma - być może Infinity to hi-end ale to troszkę kupowanie kota w worku bo odsłuch gdzieś tylko prywatnie"

Sądzę, że jesteś dość młody, sporo młodszy (to nie jest zarzut!), a już masz spore luki w pamięci."


nie twierdzę że nie dorównują bo pewnie nie dorównują... przypuszczenie to nie twierdzenie, tylko pewna możliwość wg mnie z dwóch możliwości jednak to ta bardziej prawdopodobna (dlaczego - patrz niżej)

podałeś przykład domu, lodówki itd, ok masz rację ale skali "piękna" brzmienia nie można zmierzyć tak jak metrażu domu, wyposażenia tylko to wszystko jest subiektywnym odczuciem... oczywiście są kolumny gdzie słychać że góra jest średnia, podkreśla sybilanty albo nie oddaje subtelniejszych detali, albo średnica się nieco zlewa itp co najczęściej ma miejsce w przypadku kolumn z tego przedziału cenowego (a już dotyczy niemal wszystkich podłogówek), tutaj jak najbardziej można mówić o różnicy klasy
jednak od pewnego poziomu jakościowego (niekoniecznie cenowego !) wg mnie różnice już mocno się zacierają (a skok jakości robią coraz to drobniejsze aspekty w dźwięku) natomiast większy wpływ na końcowy odbiór ma wtedy charakter brzmienia jaki prezentują kolumny... to takie moje odczucie po przekopaniu trochę sprzętu audio (głównie nowe kolumny + stara elektronika), oczywiście nie musisz się z tym zgadzać
mam nadzieję, że teraz wszystko jest już jasne



Donie...

Nie dziwne, że nie możemy się porozumieć...
Chodzi mi o Twoje STRZELANIE, "że jakiejś znaczącej różnicy poza mocą nie będzie", a nie o tą cześć zdania, którą wytłuściłeś powyżej. PUDŁUJESZ!

Oczywiście, że nie zgadzam się z Twoimi wnioskami.
Praktycznie na co dzień słucham, słuchałem kolumn (i systemów, bo gra CAŁOŚĆ) z powiedzmy dużo wyższego pułapu. Wysoki poziom, a bardzo różnie to gra! A co dopiero w porównaniu z niższym...

Może wizyta u mnie co nieco Ci rozjaśni?
Zapraszam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

tak na marginesie dyskusji na temat stare - nowe. Kappy 8.2i przy nienajlepszym wzmocnieniu pozamiatały kolumnami , które nowe kosztują na chwile obecną ponad 8 tys ( i zbierają bardzo dobre recenzje ) icon_smile.gif wnioski w dziale sprzedam icon_biggrin.gif
M




Ożesz:)
Ty tutaj?
Chyba się nie mylę?

Czyżby ZAGRAŁY?
Nie spodziewałem sięicon_smile.gif

Czy jesteś tak zasłuchany???

Pozdrawiam serdecznie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...