Skocz do zawartości

Mini Wieża/Radio


Ness123

Recommended Posts

Witam,

od paru dni szukam czegoś do słuchania tak naprawdę radia w dobrej jakości, w tej chwili mam radiobudzik Sony za 80zł i mi radio kolor "pierdzi" w centrum warszawy... W końcu pomyślałem, że mini wieża z pilotem będzie najlepszym rozwiązaniem.
Szukam czegoś tak do 400zł i za to chciałbym mieć:
  • bardzo dobry odbiór radia(nie jestem audiofilem:)
  • bardzo dobrej jakości dzwięk(nie jestem audiofilem:)
  • radio ma być cyfrowe z RDS
  • pilot


do tej pory wyszukałem coś takiego:

1. http://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/op...html#content_3c
2. http://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/op...10ev.bhtml#opis
a tym sony zaciekawiłem się bo ma b. dużo dobrych komentarzy i niską cenę:
3. http://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/op...html#content_3c

pomyślałem sobie też że może zaszaleje i kupie coś lepszego do 600zł(absolutny max) i wyczytałem na forum, że to by była dobra opcja:

4. http://www.skapiec.pl/site/cat/31/comp/351246

Czy jest jakakolwiek różnica w jakości dźwięku pomiędzy opcją 1, 2, 3 a 4?

Ja rozumiem, że może jest różnica pomiędzy Pianocraftem i najtańszym JVC, ale sprzęt za 1000+ nie wchodzi w grę, chodzi mi głównie o to czy jest wyczuwalna różnica pomiędzy sprzętem za 300zł a za 600zł?
Który sprzęt wziąść?icon_smile.gif Macie może jakieś włąsne typy "budżetowe"?
Antena...
domyślam się, że w odbiorze radia w dobrej jakości antena w formie kabelka nie wchodzi w grę i moje pytanie jest, czy mini wieże maja w standardzie antenę metalową? A jeżeli nie to jak poznać czy do wieży można taką antenę podłączyć ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam swój typ w tym przedziale cenowym, albo może miałem... chodzi o ONKYO CS-325, które kosztowało do niedawna ok. 500zł. Kłopot w tym, że gdzies zniknęło i teraz ceny mikrowież tego producenta startują od 800zł (co jest dobrą ofertą za model CS-525, więc gdybys się szarpnął...).

Co do anteny, to jeśli będziesz używał pokojowej to gdzie byś nie mieszkał to sygnał będzie raczej słaby. Powieś sobie za oknem, choćby jakąś małą tylko do radia, a od razu poczujesz różnicę. Odnośnie podłączenia to jest jeden standardowy wtyk, więc nie ma problemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do anteny, to jeśli będziesz używał pokojowej to gdzie byś nie mieszkał to sygnał będzie raczej słaby. Powieś sobie za oknem, choćby jakąś małą tylko do radia, a od razu poczujesz różnicę. Odnośnie podłączenia to jest jeden standardowy wtyk, więc nie ma problemu.



No właśnie nie bardzo z tym standardem, bo dzisiaj sie dowiedziałem, że naprzykład Sony ma inny wtyk tylko dla swoich anten.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No właśnie nie bardzo z tym standardem, bo dzisiaj sie dowiedziałem, że naprzykład Sony ma inny wtyk tylko dla swoich anten.

Dla mnie to jakaś bzdura icon_eek.gif
Przed chwilą Pacio94 już Ci napisał, że nie ma problemów z przejściówką jeśli zajdzie taka potrzeba.

Wszystkie Soniaki z jakimi się spotkałem (modele od najnowszych amplitunerów i tunerów po takie 30letnie) miały zawsze zwykłe gniazdo antenowe - do których pasują aktualnie sprzedawane anteny wewnętrzne.

W sprzęcie innych firm zdarzają się odwrotne połączenia - takie, jak ma wtyk w antenie. Poza tym np. Thomson stosował gniazda z węższym bolcem środkowym (szplliką), ale w komplecie dostawałeś przejściówkę.

A na koniec - ten model Soniaka to żadna rewelacja (co zresztą już widac po cenie...). Jeżeli możesz wydać 600zł, to nie kupuj tańszego sprzętu za połowę tej kwoty (jak wzmiankowany Soniak), ale poszukaj wyższych modeli!
Skoro mieszkasz w centrum Wwy - jeśli nie masz okien na "studnię" w podwórzu, to spokojnie na kawałku kabla powinieneś czysto odbierać większość stacji.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...