Skocz do zawartości

KLIPSCH SYNERGY F1 vs TONSIL MAESTRO II 180


krzysiek222

Recommended Posts

KLIPSCH SYNERGY F1 ? A podobno kolumny mają tez jakoś wyglądać? O gustach się nie dyskutuje ale... . I po co Ci takie basetle do 16m2? Jak lubisz bas, to kup dobry subwoofer. A co z resztą pasma? Przejedź się gdzieś do salonu, albo poszukaj kogoś sprzedającego w pobliży Twojego miejsca zamieszkania i posłuchaj tych MA BR5.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
Stary temat bo stary ale tak sie składa że mam i F1 i Maestro więc się wypowiem.Maestro były moimi pierwszymi nowymi kolumnami.Kupiłem je w 2000r.Na lepsze wtedy nie było mnie stać.Początkowo grały z Pioneerem 407R a potem z CA A500.Miedzy czasie kupiłem Misiona M34 i Klipscha F1 i wszystkie mam je do dzis ale Maestro ze względu na najgorszą jakosć dzwięku służą mi jako podstawki do Klipscha RB81II icon_razz.gif Zawsze twierdziłem że tonsil to nic specjalnego tzn. w danym przedziale cenowy można z łatwoscią znalesć kolumny które ładniej zagrają. I w tym przypadku to się potwierdza. Klipsch ma tylko jedną nisko tonówke a ilosc basu jaką prezentuje w porównaniu z Maestro jest dużo dużo większa.a sopran i srednica pomimo że też są ostre to grają o wiele wiele cieplej i bardziej przyswajalnie dla ucha.Maestro prócz ostrych męczących wysokich tonów nie posiadają dołu ani srednicy.Basu jest jak na lekarstwo a srednica została pożarta przez ostrą męczącą góre.W mojej ocenie Klipsch wypada w porownaniu z Tonsilem bezkonkurencyjnie i chyba w tym starciu dwóch producentów nie ma się nad czym zastanawiać.Nie wszystko co Polskie jest dobre:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam czysto z ciekawosci co rozumie Pani pisząc "jesli chodzi o bas to na Tonsilach będzie lepiej"?W tej chwili Maestro mam wystawione do sprzedaży i miałem klienta ktory je wypożyczył na 24h w celu odsłuchu na swoim sprzęcie i mi je oddał bo cytuje jego słowa "w tych kolumnach bas jest do d...." i ja się z tym Panem absolutnie zgadzam:D Zaznaczam że jest to pierwsza wersja maestro z tytanową kopułką.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...