Skocz do zawartości

Czy earto kupić.


Wojtip

Recommended Posts

Witam. Pierwszy post i od razu pytanie do znawców tematu.
Czy warto jeszcze kupić duża składaną wieżę DIORA lub TECHNICS

W przykładzie. http://allegro.pl/wieza-diora-stan-bardzo-...1431947585.html

przykład http://allegro.pl/wieza-technics-5x100w-ja...1430830924.html
http://allegro.pl/technics-7-segmentow-sup...1421604916.html

czy lepiej jakiś zestaw NAD lub może DENON w cenie do 6000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Pokój malutki 12 m2. Budżet to jakieś 6 no może 7 tyś. (raty, więc chyba coś nowego) Więc do wzmacniacza i odtwarzacza CD. Tuner oraz Gramofon i oczywiście jakieś dwie kolumny głośnikiwe.. To by był zestaw ostateczny. I teraz co lepiej czy tuner czy może Ampiltuner? Muzyka którą preferuję to Rock może inaczej nie słucham Metalu HIP-HOP Disco POLO. Jazz. Nie chciałbym zestawu którym barwę dźwięku regulujemy przyciskami cyfrowymi. Lecz typowo potencjometrem.

Takie pytanie Nie stosuje się już w audio domowym Equalizerów???

A te zestawy Diora I Technics to coś takiego jak w linkach z allegro (kiedyś wszyscy chcieli takie mieć hihih)

Obecnie posiadam Technics SC-EH590
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i od razu lepiej icon_wink.gif

Opcji jest cała masa, bo kupując cały zestaw na raz, można konfigurować go na miliony (chyba) sposobów. Ja jednak, żeby ci nie utrudniać za bardzo oprę się na jednej elektronice.
H/K HK3490
H/K HD980
Denon DP-300F
kolumny:
B&W 685
DALI Ikon 2
do tego stojaki, w zasadzie na allegro masz całą masę ofert robienia na zamówienie, to jest całkiem ciekawe:
link
Oczywiście czeka cię jeszcz dobór kabli, ale na początek spokojnie starczą ci głośnikowe 2x2,5mm ze zwykłej miedzi beztlenowej i solidne IC (2RCA), bez wydziwiania np. Profigold, Oehlbach czy Wireworld. Najwyżej później doszlifujesz swój zestaw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sterowanie barwą powinno być zupełnie zbędne... nie po to konfigurujesz sobie zestaw, żeby jeszcze potem cos kręcić, szczególnie, że są to podbicia wąskopasmowe, które robią tylko bałagan.
Nie dałem innej elektroniki, gdyż piszesz o tunerze. Ciężko będzie dobrać zestaw wzmak + tuner, w takim budżecie, więc wybrałem amplituner, a HK3490 jest naprawdę dobry.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko:

1. Zapomnij o czymś takim, jak equalizer. Totalna degradacja dźwięku. Nawet jak jest wyłączony, to przez jego obwody płynie prąd i sygnał niestety jest gorszej jakości niż puszczony bezpośrednio ze źródła do wzmacniacza.

2. Jak masz budżet 6-7 tys. to odpuść Diorę, Technicsa i większość japońców. Propozycje podam Ci później, jak będę mieć więcej czasu na pisanie.

3. Na kolumny przeznacz 50-60% całej kwoty

4. Najlepiej brać sprzęt używany ze względu na najlepszy stosunek jakości do ceny (przeczytaj mój post w tym temacie LINK ). Jeśli masz własne konto w banku, to weź kredyt i spłacaj, a towar kupisz z ogłoszenia czy np. na allegro. Jak nie masz, to rodzice chyba pomogą??...

5. Czy planujesz też zakup słuchawek?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Profi w linku do tematu chciał Ci zapewne ogólnie nakreślić, że mając pewne pieniądze do wydania zazwyczaj warto kupić używany, starszy sprzęt ale wyższej klasy, jeśli chce się osiągnąć jak najwyższą jakość brzmienia. Nie są to konkretne propozycje. Jeśli wiesz jakie brzmienie lubisz (chodzi o brzmienie sprzętu: jasne-ciemne, chłodne-ocieplone, dynamiczne/energetyczne-relaksujące itp...) to napisz.
I podobnie jak kolega proponowałbym przeznaczyć na kolumny ok. 50% kwoty trochę mniej na wzmacniacz, jeszcze mniej na odtwarzacz CD i gramofon (tu od razu napiszę, że pewnie trzeba by poszukać jakiegoś Technicsa, bo co jak co ale akurat niedrogie gramofony, to robił naprawdę niezłe) a jakąś niewielką sumę na tuner. Jeśli jednak tuner ma być ze zdalnym sterowaniem, to musisz liczyć się z tym, że taki będzie droższy. Amplitunera nie polecam, bo choć słyszałem ich sporo, mało który gra przyzwoicie. Wiem, że niektóre mają dobre recenzje w prasie audio, ale ja to między bajki włożę icon_biggrin.gif
No oczywiście, jeśli porównamy amplituner za 1500-1800 ze wzmacniaczem za 800-1200, to ten pierwszy może lepiej zabrzmieć. Ale mam tu na myśli jedynie amplitunery stereo a nie te do kina domowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O. I tu kolega mnie zastrzelił. Pytanie o brzmienie które by mnie satysfakcjonowało to.... i tu jest problem w określeniach. Nie wiem jak by tu określić po prostu słuchając np "DŻEM' chciałbym wyraźnie słyszeć I bas i gitarę prowadzącą. No nie wiem jak to ponazywać. Właśnie myślałem o wzmacniaczu stereo oraz tunerze osobno ale nie wiem czy starczy na to mój fundusz. Kolumny także jakieś stojące a nie na podstawkach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli koniecznie zestaw wzmak + tuner to może cos takiego:
Marantz PM6003
Marantz CD6003
Marantz ST6003
Pro-Ject Debut III + Ortofon OM5E
KODA K-5200F
Jednak moim skromnym zdaniem pierwszy zestaw spisałby się lepiej, a najlepiej jakbys przesłuchał w domu... wiem, że to graniczy z cudem, ale chociaż CD, wzmak i kolumny icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa powyżej dźwiękowo będą ustępować temu z mojego linku, bo mają konstrukcję gorszą w dwóch kluczowych miejscach tzn. talerz (aluminium zamiast akrylu) i niższy model wkładki. Dysponują za to korektorem PHONO, ale jeśli wzmacniacz będzie miał takowy to nie ma co sobie nim zawracać głowy, przynajmniej na początku.

Co do DENONa to napisałem już w sumie wszystko, jest wygodniejszy i także ma korektor PHONO (całkiem nie najgorszy), ale ogólnie dźwiękowo nie zagra tak dobrze jak Pro-Ject, przynajmniej ten z akrylem i na Alphie. Te prostsze z korektorami będą do niego zbliżone.

Tak wogóle to porponuję po prostu posłuchać...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...