Skocz do zawartości

Z tranzystora na lampe


lampik

Recommended Posts

Bardzo prosze o rade.
Posiadam amplituner HK 3480 oraz CD 980 i kolumny Monitor Audio RS6.
Chcialem zakupic wzmacniacz lampowy i "wejsc" w lampe, jak to niektorzy okreslaja.
Czy do tego zestawu, moge dobrac wzmacniacz lampowy, czy musze zmienic wszystko i zaczac od nowa, czyli nowy CD i kolumny?

Pytam, poniewaz odsluchiwalem ostatnio zestaw za dosc duze pieniadze. Wydaje mi sie, ze na poczatek moglbym zaczac od czegos tanszego i zobaczyc, jak to dziala. Przyznaje, jestem laikiem, dlatego prosze o wyrozumialosc.

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tranzystor jest mężczyzną ,lampa jest kobietą icon_twisted.gif
Tranzystor można w zasadzie zadowolić byle czym , żeby zadowolić lampę to trzeba się naprawdę trochę wysilić i do tego jest kapryśna jak to kobieta . icon_wink.gif
Ale jak to się w końcu uda to efekt przechodzi wszelkie wyobrażenia i nie ma już odwrotu.
Tak to przynajmniej wynika z mojej 35-letniej przygody z audio icon_confused.gif

To tak ode mnie na szybko trochę filozoficznie ,może koledzy z Forum wrzuca tu trochę konkretów ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz!

Staram sie czytac na ten temat, ale jest tego strasznie duzo. Dlatego chcialem tylko prosic o porade, jaki wzmacniacz lampowy nadaje sie do moich Monitor Audio i CD Harman Kardon. Powiedzmy, w cenie do 5 tys. Bardziej chodzi mi o parametry techniczne. Jesli bede je znal, wtedy moge szukac sam.

Z gory dziekuje! Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...