Skocz do zawartości

jakie głośniki?


Bruner

Recommended Posts

Witam
Szukam głośników do mojego zestawu, kwota do wydania to ok 1500 zł. Głośniki mają grać w pokoju ok 32m2, sprzęt który posiadam to CA Topaz SR10 + CD10 + gramofon (na razie Bernard z Ortofonem, ale w planach przesiadka na coś lepszego). Słucham dość różnorodnej muzyki, ale głównie ostrej i gitarowej - rocka, zarówno klasycznego, jak i nowocześniejszego, typowo gitarowego grania w rodzaju Satrianiego czy Bucketheada, oraz metalu w kazdej postaci - od klasycznego heavy, przez metalowo - industrialno - elektroniczne wynalazki ala Rammstein, po ekstrema w rodzaju Behemotha. Oprócz tego czasem coś łagodniejszego, np Massive attack czy Norah Jones, albo jakiś folk itp. Na pewno nie interesują mnie żadne techno-łomoty, hh, dance, pop itp. Kiedyś grałem na gitarze i perkusji i na brzmienie tych 2 instrumentów zwracam największą uwagę. Lubię mocny bas (ale bez przesady, zbytniego koloryzowania i przytłaczania basem nie lubię), ale pod warunkiem że jest on szybki - "podwójna stopa" w metalowych kawałkach potrafi być naprawdę szybka i chciałbym słyszeć jej pojedyńcze uderzenia zamiast wielkiego łomotu. Często słucham muzyki późnym wieczorem, więc ważne aby głośniki dobrze spisywały się również przy cichym graniu. Raczej preferuję kolumny podłogowe (tym bardziej że metraż spory), zastanawiałem się nad Monitor Audio BR5 lub BR6, Mission m34i, m35i,ewentualnie m64i lub m66i, oraz Kef IQ 70. Które wybrać? Czy może macie jakieś inne, lepsze propozycje? A może za te pieniądze lepiej rozejrzeć się za czymś używanym? W przypadku używanych wolal bym jednak unikać modeli nieprodukowanych, tak żeby móc odsłuchać w jakimś salonie zanim zrobie sobie wycieczkę na drugi koniec Polski po głośniki z ogłoszenia, żeby po odsłuchu przekonać się że to jednak nie to.
Czekam na propozycje i z góry dziękuję za odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stwierdzam, że sprawa niełatwa. Amplituner taki sobie, pokój dość duży a kwota na kolumny mała. Lepsze lub droższe kolumny będą z kolei potrzebowały mocniejszego napędu, czyli pewnie jakiegoś niezłego wzmacniacza stereo.
Może na początek sprawdź jak z Twoim amplitunerem zagrają kolumny, które wymieniłeś (raczej MA BR6 albo Mission), czyli jedź do salonu audio i posłuchaj. Jakby się dało, to najlepiej wg. Ciebie grające wypożycz do domu i tam zobacz jak zabrzmią, czy system dostatecznie dobrze zabrzmi w Twoim pokoju. To na tę chwilę wydaje mi się najrozsądniejsze, by Cię nie wpędzać w większe koszty. Jeśli uda Ci się posłuchać takiego zestawienia u siebie w domu ale jednak się nie sprawdzi (chodzi głównie o to, że może zabrzmieć zbyt delikatnie, dźwięk nie wypełni odpowiednio pomieszczenia) to wówczas trzeba będzie pomyśleć co dalej, ale chyba większe pieniądze będą potrzebne, albo będziesz musiał pomyśleć o sprzedaży amplitunera i kupieniu starszego dynamicznego wzmacniacza i odpowiednich kolumn.
Zwróć też uwagę, że np. Kef IQ 70 (i inne) to cena za sztukę!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...