Skocz do zawartości

Polska muza?


Recommended Posts

Cytat

Generalnie obecnie jest mała zapaść muzyczna, nie tylko w Polsce. Choć istnieje dużo ciekwaych zespołów, które są mniej znane. A z polskich podoba mi się np. Coma.


Nie zgadzam sie co do zapaści polskiej muzyki.
Wielkie wytwórnie może mało wydają dobrej muzyki, ale małe niezależne i owszem.
Oprócz wspomnianej Comy dorzucę jeszcze Riverside, Indukti, Guess Why, nie mówiąc już o jazzowych.
Jest czego słuchać, na szczęście.

A czy to muzyka gorsza od reszty świata?
Na pewno inna i warto słuchać, bo dostarcza wspaniałych przeżyć.

Na świecie jest tyle pięknej muzyki...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiecie co koledzy!
Wstyd!
Zapomnieć o Tomaszu Stańko...
Hańba i nie zapomnę Wam tego... icon_biggrin.gif
Co więcej w polskim jazzie jest więcej nazwisk młodych i niezwykle utalentowanych muzyków, których karierę obserwuję z niemałym zainteresowaniem i którzy, prawdopodobnie, zostaną muzykami z prawdziwego TOPU!
Pozdrw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak uważacie? Czy polska muzyka jest lepsza czy gorsza od reszty świata?




Hmm, jakoś nie podoba mi się konstrukcja tego pytania..
Lepsza/gorsza - co to właściwie znaczy?
Fajnie, że wątek się rozwija icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif, ale.. może go jakoś zmodyfikujemy? Np. czy muzyka polska może, Waszym zdaniem, konkurować z tą światową/zachodnią? Czy muzyka polska stoi na wysokim poziomie względem tej światowej? Jeśli tak - to kim możemy się pochwalić? Jeśli nie - to dlaczego? icon_biggrin.gif


Jak chcecie, bez urazy dla piszących w tym temacie oczywiście, i autorki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że możemy pochwalić się takim zespołem jak PinkFreud. Młodzi, utalentowani, odważni, grają i zdobywają uznanie nie tylko w Polsce. Osobiście bardzo ich lubię.

Doskonałym i utalentowanym muzykiem z młodej gwardii jest również Andrzej Smolik.

Nie wiem czy są lepsi czy gorsi, trudno powiedzieć, na pewno konkurencyjni i nie będziemy się za nich wstydzić icon_wink.gif

A taki np. Rubik, Piotr zdaje się? Niby dobry towar exportowy, fryzura, pierwsze strony gazet, gwiazda tak zwana, a moim zdaniem - żenada.. icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Lepsi czy gorsi to zależy co do czego się porówna. Są zespoły, które. prezentują wysoki poziom jak Coma, Myslowitc czy nawet Happy Sad ale są też też takie "gwiazdki" jak Kasia C., Reni J i tym podobne, które się promuję tak jak się promuję inne wokalistki zagraniczne typu Britneay S.




Nie znam zespołu Coma, hmm, wiem tylko, że słucha tego mój 17-letni brat. Happy Sad też nic mi nie mówi, widać mam spore braki icon_neutral.gif Co do Reni Jusis, to nie zgodzę się z Tobą. Ta panna nie ma nic wspólnego z BS, robi całkiem niezłą, jak na nasze warunki, muzykę taneczną (osobiście nie słucham, ale staram się mieć dystans). Jest kompozytorką, autorką tekstów, producentką nagrań, ma wyższe wykształcenie muzyczne, dobrze wygląda (żaden plastik) i ma dobre teledyski. Aczkolwiek pewnie lepiej, żeby działała tylko na krajowym rynku... Natomiast bardzo nieudany nasz produkt na export stanowi niejaka pani Edyta Górniak....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kah,

Coma, to zespol ostatnich lat. Polskie rockowe granie. Zaczelo sie od plyty "Pierwsze wyjscie z mroku", plyta dosyc ciekawa muzycznie. Widac, ze chlopaki maja pomysl na granie. Nowszych plyt nie znam. Jesli mnie pamiec nie myli to bylem na ich pierwszym woodstockowym koncercie. Dostali pozniej za ten koncert nagrode publicznosci "zlotego bączka".

Co do Happysad, to sama nazwa juz wiele mowi icon_smile.gif Kolesie chyba z Wroclaiwa zalozyli kapele jako studenci (?). Kolezanka ponoc zna wokaliste. Facet mial kiedys problem z kobieta ktora bardzo kochal, ta go rzucila - ten byl bliski zalamania, ale zaczal pisac piosenki i stworzyl zespol ( a moze juz wczesniej byl ? ).
O tej nieszczesliwej milosci jest ich pierwsza plyta, no i rzeczywiscie w tekstach to slychac icon_smile.gif Popularna piosenka, nie pamietam tytulu leci jakos tak " milosc to nie diabel rogaty ..." itd icon_smile.gif Nawet zostal stworzony do tego clip.

Przyznam, ze nie wiem czy jest to prawdziwa historia zespolu, ale calkiem mozliwe icon_smile.gif ziarenko prawdy na pewno jest icon_smile.gif
Happysad to takie rockowo/popowe granie, z elementami rytmicznymi reggae (by lepiej wpadalo w ucho icon_smile.gif jedyne co mi sie w tym podobalo to gitara solowa w ciekawych partiach i brzmieniu. Calosc to tak jakos dziwnie icon_smile.gif Nowszych plyt nie znam, nie zainteresowal mnie na tyle ten zespol.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dopisac o Jusis.
Kiedys sluchajac RMF, a byla wtedy jesien i szał grzybobrania, prowadzacy zapowiadal kolejny kawalek mniej wiecej tak:
" w zwiazku z tym, ze czas grzybobrania, mamy dla Panstwa najnowszy kawalek Reni Jusis - hymn grzybiarzy - piosenka "a kiedy Cie znajde". Jak uslyszalem po tym tekscie piosenke, do tej pory Reni Jusis kojarzy mi sie z hymnem grzybiarza icon_biggrin.gif

polecam posluchac z mysla o grzybkach icon_smile.gif

http://www.youtube.com/watch?v=qsuF2czS1tk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zapomnialem dopisac o Jusis.
Kiedys sluchajac RMF, a byla wtedy jesien i szał grzybobrania, prowadzacy zapowiadal kolejny kawalek mniej wiecej tak:
" w zwiazku z tym, ze czas grzybobrania, mamy dla Panstwa najnowszy kawalek Reni Jusis - hymn grzybiarzy - piosenka "a kiedy Cie znajde". Jak uslyszalem po tym tekscie piosenke, do tej pory Reni Jusis kojarzy mi sie z hymnem grzybiarza icon_biggrin.gif

polecam posluchac z mysla o grzybkach icon_smile.gif

http://www.youtube.com/watch?v=qsuF2czS1tk




Ok, Ok, OK mi już też będzie się tak kojarzyć ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Cytat

Jak uważacie? Czy polska muzyka jest lepsza czy gorsza od reszty świata?


To zależy o jaką muzykę pytasz. Polska muzyka poważna i kameralna jest wysoko ceniona na świecie i jest powodem do naszej dumy. Muzyka rozrywkowa, w szerokim tego słowa znaczeniu ze względów językowych, jest mniej popularna poza granicami kraju. Dla nas polaków jest wspaniała i powinniśmy ją traktować na równi z muzyką z zagranicy, głównie anglojęzyczną.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Polska muzyka z pewnością w wielu wypadkach nie jest gorsza od zagranicznej. Problemem jest tylko to, co puszczają stacje radiowe, w większości serwując na,m popową papkę. Jak już wspomniano wcześniej jest wiele dobrych polskich zespołów rockowych, jak chociażby wspomniana Coma, które ciężko (może poza "Trójką" i kilkoma mniej komercyjnymi rozgłośniami usłyszeć w radio). Poza tym muzyka to nie tylko rock, ale i jazz, a także muzyka poważna. I tu nasi artyści (Dudziak, Stańko, Auguścik) zrobili międzynarodową karierę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...