Skocz do zawartości

Audio za 5000zł


bartadrenalina

Recommended Posts

Cytat

Warto?


Warto to przestrzegać zasad panujących na Forum i:
- nie pisać jednego swojego postu pod drugim,
- nie cytować bez potrzeby wypowiedzi poprzednika (używaj "ODPOWIEDZ" zamiast "ODPISZ"),
- nie tworzyć niepotrzebnie kilku wątków,
- czytać uwagi administratorów i moderatorów

... bo jak tego nie zrozumiesz, to przez najbliższe parę dni nie będzie dalszego pisania icon_twisted.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dlaczego uważasz, że kolumny 2 czy 2,5 drożne są gorsze od 3 drożnych??? To wcale nie prawda, aplikacja większej ilości głośników zwiększa skomplikowanie konstrukcji i przy stosunkowo niskich budżetach, często najprostsze kolumny brzmią najlepiej...



Oczywiste:)
Jak masz do zrobienia, kupienia COŚ za powiedzmy 1000 zł i ma się to składać z 2 elementów. To jasne, że wyjdzie (powinno być) lepiej JAKOŚCIOWO, niż za te same pieniądze zrobiłbyś czy kupił 3 elementy i więcej. Teoretycznie więc - dwie drogi powinny zagrać lepiej od dwóch i pół (bo mniej elementów) czy od trzech - przynajmniej w niewielkich pieniądzach. Z drugiej strony trzeba sobie zdawać sprawę, że lepiej, dokładniej (również teoretycznie) głośnik wykona swoje zadanie - jak ma mniejsze pasmo do odegrania. W praktyce - różnie to bywa.
Zresztą, to kwestia wyboru, upodobań. Niektórzy wydaja krocie na dwie, max dwie i pół drogi. Inni - robią na odwrót nawet przy stosunkowo niedużym budżecie.

Lecz, czy ta dyskusja ma sens przy dość sporej powierzchni i muzyce KLUBOWEJ?
Może się mylę (starszy już jestem - może jakiś przykład?), ale mnie ta muzyka kojarzy się to z kolumnami do małego klubu. Czyli ESTRADA! Tu za kilka kzł można kupić niezłe paczki. Zeusy przy nich to grzeczne chłoptasie.. A i JAKOŚĆ brzmienia będzie wyższa...


Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze niezrozumienie na linii autor tematu - forumowicze. Autor tematu slucha muzyki ktora nawet nagrana w SACD bedzie brzmiec tak ze sie tego sluchac nie da, ale autor tematu slucha tego z mp3.
Autorowi tematu zalezy na halasie, bo inne okreslenie do muzyki klubowej mi nie przychodzi do glowy wiec wazna jest glosnosc.
Forumowicze staraja sie dobrac kolmny ktore potrafia dobrze grac, a to blad. Nie ma znaczenia czy instrument bedzie brzmial tak jak naprawde, czy scena bedzie dobrze odwzorowana. Wazny jest halas.
Biorac pod uwage wszystkie posty autora tematu jestem zania ze to nie forum dla niego. Jestem prawie pewny, ze gdyby mu puscic jego muzyke ze przetu za 50tys by byl mniej zachwycony niz z muzyki ze sprzetu za 1 tys zl.

Byc moze kogos obraze niechcacy, ale muzyki klubowej nie slucha sie dla doznan duchowych, dla sztuki tylko jako tla dla alkoholu i dziewczyn. w zasadzie nie ma znaczenia co wowczas gra.

Tyle ode mnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, kolejny gość, który niby prosi o rady, ale ich nie bierze pod uwagę, bo ma własną koncepcję i czeka tylko na kogoś, kto mu ją potwierdzi.
Jak już wcześniej pisałem za 5kzł. Można kupić naprawdę świetny wzmacniacz i kolumny. Oczywiście używane. Z nowymi już sporo gorzej, ale też by się dało coś wybrać.
Bartadrenalina a zostań przy tych Zeusach i kup sobie Yamahę. Po co ludziom d... zawracasz jak i tak wiesz swoje?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

Cytat

A mówiąc dalej Zukzuk poleci Infinity icon_smile.gif



To miał być dowcip? Kiepski... Czy użyłem niezrozumiałego języka?



Ani żart, ani ironia - po prostu, często je polecasz z racji zaznajomienia i obeznania - więc szacun.



Akurat icon_wink.gif Jedzie mi tu (pod okiem) czołg?

Co do tematu.
Robię amatorsko od czasu do czasu "potańcówki" (jak to na wsi kiedyś określano). Uważam, że w miarę dobre estradowe kolumny ZDECYDOWANIE wypadają lepiej od Altusów. Znacznie lepiej nadają się do nagłośnienia imprez. Za np. 3 koła kupisz już b. dobre (relatywnie), estradowe paczki. Tym bardziej, że metraż do nagłośnienia masz w sumie niewielki...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...