Skocz do zawartości

Kino domowe z PS3


PJMZ

Recommended Posts

Witam serdecznie,

próbuję sobie właśnie skompletować zestaw kina domowego. Od dwóch dni czytam w sieci masę materiałów, byłem w kilku sklepach i mam swoje typy, ale mam nadzieję, że dowiem się czegoś więcej.

No więc na chwilę obecną mój zestaw wygląda mniej więcej tak:

Playstation 3 - to już mam i to jedyna niezmienna rzecz na ten moment:)

Rzutnik: Epson EH-TW3200 (ma ktoś lepszy pomysł?)

Amplituner: Pioneer VSX-1020-K (liczę, że pozwoli rozbudować w przyszłości sprzęt, a może polecacie coś innego?)

Nie mam pomysłu na kolumny. Może coś z tego poniżej?

Głośniki: Diamond 10.7 (nie wiem jakie satelisty do nich?) lub Jamo S 606 + S 602 + Jamo S 60CEN
Subwoofer: nie wiem czy w ogóle na ten moment kupować może SUB 210, a może wystarczy 5.0?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Pokój podejrzewam, że koło 20-30m2, nie wiem dokładnie bo jestem w trakcie zakupu mieszkania, ale salony gdzieś tyle mają w oglądanych przeze mnie przybytkach.

Czego oczekuję od sprzętu? Filmy 50%, gry 25%, muzyka 25% - tak to wygląda teraz, przy czym powiem szczerze, że udział muzyki będzie rosnąć, a gier spadać , bo ostatnio lubię sobie włączyć muzyczkę, a gry odpalam coraz coraz rzadziej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie wybrałes całkiem niezłe opcje, ale przejrzyj jeszcze "super oferty" tutaj masz np. Pionka 2020, a ceny kuszące icon_wink.gif
Na projektorach nie znam się zbytnio, ale SANYO są całkiem nieźle oceniane w budżetowych kategoriach, poza tym chyba kinowy Samsung nieźle się prezentuje.

Kolumny... tutaj wybór masz bardzo szeroki, jesli 5.0 to dosc spore fronty się przydadzą np. Magnat, Monitor Audio. Jesli 5.1 to set KODA K-5200F i do tego sub Velodyne CHT-10Q.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie wiadomo jeszcze jaka będzie powierzchnia - to najlepiej wstrzymaj się z zakupem...
Przynajmniej nie będzie problemów z przewożeniem sprzętu i nie będziesz ryzykował jakiś uszkodzeń czy zarysowań.

Albo ewentualnie kup 2 niedrogie, używane kolumny podstawkowe i później wymienisz je na docelowy komplet lub wstawisz na tył, jeżeli już chcesz mieć na czym grać.

Co do subwoofera - raczej odpuść sobie najprostsze modele z serii i kup coś większego, w kinie domowym przyda się większa moc.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W zasadzie wybrałes całkiem niezłe opcje, ale przejrzyj jeszcze "super oferty" tutaj masz np. Pionka 2020, a ceny kuszące icon_wink.gif
Na projektorach nie znam się zbytnio, ale SANYO są całkiem nieźle oceniane w budżetowych kategoriach, poza tym chyba kinowy Samsung nieźle się prezentuje.

Kolumny... tutaj wybór masz bardzo szeroki, jesli 5.0 to dosc spore fronty się przydadzą np. Magnat, Monitor Audio. Jesli 5.1 to set KODA K-5200F i do tego sub Velodyne CHT-10Q.



OK, ciekawe, ciekawe, zwłaszcza te Monitor Audio - wyglądają naprawdę zachęcająco. Pytanie ile basu wygenerują i czy przeżyje bez soobwoofera na nich?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na pewno wstrzymam się z zakupem do momentu zakupu mieszkania, ale myślę że to już niedługo miesiąca, więc się rozglądam.
Moje osłuchanie i przyzwyczajenia na ten moment oscylują wokół 5-letniego zestawu 5.1 creativa za 600 PLN, więc myśle, że jakikolwiek zakup będzie dla mnie szokiem jakościowym i to jest dobra strona:)

Niestety sprawia to też, że w sumie niewiele wiem o sprzęcie i mogę łatwo kupić coś słabego, bo nie mam wyćwiczonego jakościowo ucha.
Generalnie zależy mi na raczej jasnym dźwięku niż na ciężkich basach. W muzyce cenię sobie instrumentalne soundtracki, klasykę, trochę rytmów jazzowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie Monitor Audio to dobry kierunek, choć do takiego pomieszczenia lepiej wybrać większy model oraz z nowszej serii (gra nieco lepiej)
BX5 lub BX6 + center + BXFX lub BX1 (pierwsze do powieszenia, drugie postawienia) + sub (niekoniecznie z Monitor Audio, choć też może być)
do MA będzie pasował amplituner Marantz 5004 / 5005 lub Denon 2310 / 2311
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...