Skocz do zawartości

Jaki komplet doradzicie ?


Ernest W.

Recommended Posts

Witam

Chciał bym zasięgnąć porady, a więc tak znajomy ma na sprzedaż kolumienki altusy 110 icon_smile.gif i w pewnym sensie już są moje icon_smile.gif ale chciał bym kupić do nich wzmacniacz tzn. amplituner. a zbytnio się na tym nie znam chciał bym żeby miał wejście na 5 głośników jeden centralny (który też bym musiał kupić) dwa pod altusy i następne dwa pod 8ohmowe 70 watowe głośniki Kenwooda, i ewentualnie chciał bym jeszcze wyjście na Subwoofer z własnym wbudowanym wzmacniaczem który też chciał bym kupić bo jestem fanem dużego basu icon_smile.gif Więc chciał bym to jakoś spasować do siebie żeby wydobyć z tego niezły efekt icon_smile.gif więc co o tym sądzicie i co mi poradzicie i jaki zakup poradzicie? i czy w ogóle to jest dobry pomysł ps. nie jestem typem dresiarza gdzie liczy się jak największa ilość ''wat'' tylko chodzi mi o jakoś i bez awaryjność icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dział stereo, 5 głośników, amplituner kina, ALTUSy, jakość a nie głosnosć/moc... trochę się gubię, bo te rzeczy sobie nawzajem zaprzeczają

Zatem:
1. Do muzyki spokojnie wystarczą dwie kolumny, a nie pięć
2. Wzmacniacz stereo zagra znacznie lepiej niż amplituner kina domowego w tej samej cenie
3. ALTUSy to nie są dobre kolumny, jeśli jeszcze ich nie kupiłeś to ich nie bierz
4. Powiedz jakie masz pomieszczenie, czego słuchasz, co będzie źródłem dźwięku, ile możesz wydać na ten zestaw, czy masz jakieś oczekiwania względem brzmienia???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... Pokój mam 8 na 12 metrów.
Chciał bym też używać całego kompletu jako kina domowego bo jestem w pewnym sensie kinocholikiem, więc myślę że amplituner będzie lepszym rozwiązaniem (może się myle) z altusów mogę się jeszcze wycofać, więc jakie głośniki byś proponował ?
Jeśli chodzi o muzykę jestem elastyczny słucham różnego gatunku muzyki Hip Hop, Dance, Pop, Techno, wszystkiego co po padnie icon_smile.gif
W całym zestawię chciał bym się zmieścić w granicach 700zł ewentualnie mógł bym troszkę rozszerzyć fundusze.
A jeśli chodzi moje oczekiwania to oczekuję dobrego basu głośnością też nie pogardzę w miarę rozsądku czasem lubię sobie głośno posłuchać muzyki ale jeśli chodzi ogłośność nie mam zbyt dużych oczekiwańicon_smile.gif
I chciał bym też żeby cały komplet się ładnie prezentował icon_smile.gif a altusy świetnie wyglądają i słyszałem że są dobrę więc z tąd ten pomysł z altusami.
Jak już mówiłem nie znam się na tym dlatego chce zasięgnąć porady specjalistów icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak na razie nie mam możliwości wyłożenia większych pieniędzy.
Dlatego myślałem o tych altusach i jakimś amplitunerze do tego mam jeszcze głośniki kenwooda w tej cenie myślę że bym się się z tym zmieścił. Czyli gdybym miał bym już te altusy mógł bym wydać na amplituner i na Subwoofer do 700zł domyślam się że to nie było by jakieś tam cudo ale w stosunku do ceny mogło by to całkiem nieźle grać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś kupił takiego ampa link to może jakoś byś pociągnął kolumny na tych 100m2. Czy to ALTUSy czy inne później... nie ma opcji, żeby wyrwać coś taniej wystarczającego mocowo do twojego pomieszczenia.

Weź się jakoś określ, najpierw mówisz, że 700zł na wszystko, potem, że 700zł na ampa i suba, a fronty oddzielnie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowany przez Ciebie zestaw zagra ale nie będzie to miało nic wspólnego z pojęciem "jakość dźwięku".
Jeśli szukasz bardzo tanio to chyba pozostaje Ci szukanie używanego dość mocnego amplitunera i używanego zestawu kolumn do kina domowego (jednorodnego zestawu jednego producenta a nie takiej składanki).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...