Skocz do zawartości

KEF IQ70


vrs

Recommended Posts

Przede wszystkim witam wszystkich serdecznie jako nowicjusz.

Mój problem dotyczy kolumn KEF IQ70, otóż kolumny już drugi raz mnie zawiodły i spaliły się lub ja spaliłem wysoko tonowe. Oczywiście gwarancja tego nie uznała podając za przyczynę moją winę. Za głośne słuchanie, wiem, że kolumny nie są zestawem dyskotekowym ale do cholery chyba można posłuchac od czasu do czasu głośniej !!! ???
Czy one nie posiadają żadnego zabezpieczenia ?? czy to ich natura ?? Generalnie z dźwięku moje uszy są zadowolone ale... to palenie mnie załamuje.
Decyzje podjąłem taką, że kolumny naprawie i postawię je do telewizora.
Pytania do Was dwa:
1. Dlaczego KEF'y się palą ??
2. Co wybrać podobnie grającego do w/w kolumn w cenie do 4000 zł. ?

Słucham muzyki rock, pop, blues, metal, heavy metal. Oczywiście dobrym, starym disco też nie pogardzę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to może być kłopot, IQ70 to nie są jakieś monstra, a ty masz kawał pomieszczenia do nagłośnienia. Przy taki metrażu kolumny muszą się znacznie bardziej napracować, żeby zagrać tak samo głośno niż w np. 20m2... przy tym Harman jest w stanie podać całkiem pokaźną moc i efekt już sprawdziłeś.

Co do propozycji, Monitor Audio RS8, DALI Ikon 7, ewentualnie niższe Lektor 8, może Bowers & Wilkins (do rock'a, metalu są super)... w sumie musiałbyś posłuchać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo niech kupi nada z Soft Clipping ;p Moje Ikony 6 Przetrwaly rozkrecenie wzmacniacza na max. Nie wiem czy to max bylo takie jakby gralo direct np z CDka, bo szlo z kompa, a w kompie mialem glosnosc na polowe. Poza tym zapobiegawczo dodalem basu i odjalem wysokich. Ale graja i nic im nie jest.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może być równie dobrze wina tego HK
Kefy mają trudną impedancję, mimo że to nie są jakieś bardzo mocne kolumny to dosyć obciążają wzmacniacz
jak poszły przesterowania, jeszcze z odkręconym na max wysokimi to nie dziwne że się popaliły gwizdki... równie wysokie ryzyko będzie z innymi kolumnami, chyba że jakieś wysokoefektywne np Paradigm 9v6 , Klipsch F30 itp
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No i to może być kłopot, IQ70 to nie są jakieś monstra, a ty masz kawał pomieszczenia do nagłośnienia. Przy taki metrażu kolumny muszą się znacznie bardziej napracować, żeby zagrać tak samo głośno niż w np. 20m2... przy tym Harman jest w stanie podać całkiem pokaźną moc i efekt już sprawdziłeś.

Co do propozycji, Monitor Audio RS8, DALI Ikon 7, ewentualnie niższe Lektor 8, może Bowers & Wilkins (do rock'a, metalu są super)... w sumie musiałbyś posłuchać.



Hej Pacio.
Moim zdaniem HK okazał raczej "niemoc". Mógł być przyczyną spalenia wysokotonówek z powodu przesterowania i niedostatecznej wydajności. Do której godziny go rozkręcałeś? To znamionowo kolumny 4 omowe, 86 dB. Przy dużych poziomach głośności - rozkręceniu potencjometru amplitunera na godz. 1-2 już mogły wystąpić efekty ZADYSZKI. Jak zachowywał się bas? Nie zwolnił? Nie zrobił się niewyraźny, "nakładajacy" się?
Oczywiście - to gdybanie.

Jasne, że nie są to kolumienki na tak duży metraż.

I czym wyłgał się sprzedawca, że gwarancja nie działa?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż , ampli do kolumn 8 ohm zdaje się ( przynajmniej wg producenta ) , pomieszczenie dużawe , kolumienki nie za duże , soprany na maksa i czad .... wszystkie te przyczyny razem i gwizdki się palą.... kup jakieś wysokoskuteczne kolumny i będzie po problemie według mnie.
M
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...