Skocz do zawartości

Dobór sprzętu dla "nowego"


tiamat

Recommended Posts

Witam

Jako całkiem nowy w temacie "audio" przymierzam się do zakupu moejgo pierwszego stereo.
Poczytałem trochę w necie i na tym forum i zebranych informacji układa mi się następujący sprzęt:

Aplituner HK 3490
CD HK 980
Kolumny Paradigm Monitor 9v6
bądź
Monitor Audio Bronze BX6

Pokój 22,5m2 -> 4,5m x 5m
Umeblowanie standardowego pokoju - na jednej ścianie regał z ksiązkami, naroznik, stolik, jakaś szafka, kilka obrazów na ścianach
Muzyka:
najczęściej: ciężki metal, trash, hard rock, rock,
rzadziej: pop, muzyka poważna (organowa lub symfoniczna)
nie gustuję w: disco/techno/trance/jazz/blues/opery/operetki

Przedział cenowy - wyznacza wybrany sprzęt powyżej, może być ciut więcej bądź mniej, ale poniewaz jest to pierwsze podejście, nie chcę
przesadzać z kasą.

Prośba o opinię o takim wyborze bądź sugestie co do odsłuchu, ponieważ rynek jest tak bogaty, że niestety nie da się odsłuchac wszystkiego icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigm to dobry wybór, choć je zmieniłem na BX6 to jednak w tych klimatach lepsze są Paradigmy (BX6 nieco za "grzeczne")
przy tym pomieszczeniu wystarczą też 7v6, chyba że słuchasz bardzo głośno
musisz jednak pamiętać o odstawieniu kolumn od ścian, minimum te pół metra z tyłu / boku a najlepiej nieco więcej

elektronika - osobiście wybrałbym coś używanego, z nowych radziłbym zwrócić uwagę na Advance MAP 105, ewentualnie inne Advance (jakieś nowe modele wyszły) - grają naprawdę fajnie z tymi Paradigmami, lepiej od HK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
czy koniecznie musi być amplituner, ja osobiście bym troszkę zmienił i na początek kupił wzmaka z cd a tuner dokupił w późniejszym czasie.
Jak rozumiem z Twoich typów dysponujesz kwotą około 6kPLN, tak więc jeśli chodzi o elektronikę to napewno warto posłuchać Advance Acoustic ( MAP-101+ MCD-200) i jeszcze NAD-a (C326 + C515), co do kolumn weź jeszcze pod uwagę B&W 684.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...