Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do wzmacniacza Yamaha AS-700


bartini

Recommended Posts

Witam Serdecznie:)
Jestem nowym forumowiczem, założyłem konto bo mam nadzieję,że pomożecie,doradzicie,liczę na fachową pomoc:)

Posiadam wzmacniacz Yamaha As-700,niestety nie posiadam jeszcze do niego żadnych kolumn. Chciałbym kupić do niego dobre kolumny podłogowe zależy mi na dobrym basie oraz dobrym sopranie.Słucham różnorodnej muzyki: Techno,trance,Hip-Hop i wiele innych,Cena jaką chce przeznaczyć to od 2000zł do 4000zł.Zródło z jakiego będę słuchać to komputer,posiadam dobry interkonekt Chord-Cobra.Pomieszczenie to 30m2.
Czekam na wasze propozycje:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę wzmacniacz Yamaha A-S700 oraz preferencje muzyczne, zdecydowanie zwróciłbym Twoja uwagę na następujące konstrukcje:
1. Dynaudio DM 3/7 - zdecydowanie górna granica budżetu. Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Rewelacyjny bas świetnie kontrolowany, góra szczegółowa ale nie ostra, pełna harmonia dźwięku. Moja rekomendacja
2. Monitor Audio BX6 - duża mocna kolumna o zaznaczonych skrajach pasma. Bardzo dobre wykonanie, bardzo efektowny dźwięk w połączeniu z A-S700.
3. Monitor Audio RX6 - klasa wyżej, brzmienie lepsze pod każdym względem w stosunku do serii BX. Wykonanie kolumny na najwyższym poziomie

Proponuję jednak odsłuchać poszczególne modele kolumn i wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie, które będzie się Tobie podobało. W przypadku budżetu około 5-6 tys. zł. za parę pojawia się jeszcze kilka świetnych konstrukcji wartych zainteresowania.

W przypadku pytań, wątpliwości służę pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że propozycje kolegi Q21 są całkiem niezłe. Osobiście wybrałbym Dynaudio. Są to kolumny najbardziej "rozwojowe", czyli wymienisz wzmacniacz na lepszy a kolumny zostaną i pokażą jeszcze na co je stać. Choć na pierwszy rzut ucha wydają się najmniej atrakcyjne.
Z używanych za podobne pieniądze można by lepiej, ale pewnie nie z takim wzmacniaczem (trzeba by mocniejszy, wydajniejszy prądowo). Oczywiście namawiam na odsłuch w/w kolumn i to jeśli się da w swoim pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W sklepie którym kupiłem wzmacniacz zaproponowano mi kolumny JBL E-90 za 2200zł. Nie znam tych kolumn i nie wiem czy warto je kupić,co wy powiecie na ten temat?




Wartości "audiofilskiej" (brzmieniowej) nie maja tak dużej, jak poprzednio wymieniane.
Ale do Twojej muzyki, preferencji i metrażu mogą być NAJ. Sprawdzić trzeba!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za propozycje.Mam pytanie odnośnie swojej karty dzwiękowej http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=939N68PV-GLAN czy z niej da się coś dobrego wyciągnąć czy nie bardzo czy może zakupić sobie przetwornik do dzwięku zastanawiałem się nad http://allegro.pl/cambridge-audio-dacmagic...1434902391.html czy ten przetwornik coś zmieni?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dla Ciebie Don i dla wielu innych (bardziej "filskich") - być może połowę. Dla niektórych - pewno więcej...

Doczytałem, że ten "wzmacniaczyk" dysponuje zmierzonymi127 W przy 4 omach, a przy tym ma całe 12.000 (!!!) mikrofaradów w zasilaniu:( Aż strach!
Zdaje się, że każde większe kolumny o średniej skuteczności i oporze w tym metrażu go "uduszą". Lecz ja się nie znam. Może jakiś biegły elektronik się wypowie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki bardzo za propozycje.Mam pytanie odnośnie swojej karty dzwiękowej http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=939N68PV-GLAN czy z niej da się coś dobrego wyciągnąć czy nie bardzo czy może zakupić sobie przetwornik do dzwięku zastanawiałem się nad http://allegro.pl/cambridge-audio-dacmagic...1434902391.html czy ten przetwornik coś zmieni?

No ta karta dobra na pewno nie będzie... kupno DACa to bardzo dobry pomysł. Obejrzyj jeszcze Arcama rDAC i Beresforda Caiman. W sumie wybór jest spory, trzeba posłuchać, jak zwykle icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie są takie złe na jakie wyglądają, grają całkiem przyjemnie choć w ich cenie (z nowych) można kupić lepsze podłogówki
jeśli priorytetem jest duża moc i ciut słabsza jakość to będzie to strzał w dziesiątkę, powinny nieźle zagrać z jasnym wzmacniaczem (a takim chyba jest ta Yamaha)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...