Skocz do zawartości

Dali 5005 czy coś innego?


robert79

Recommended Posts

Witam forumowiczów.
Przyszedł czas na wymianę moich starych Eltaxów.Obsłuchałem się wielokrotnie u znajomego Dali 5005 i jest to dźwięk jaki mi odpowiada,ale...wpadły mi w oko B&W 602 s2, B&W 602.5 s3 oraz Dali Ikon 5.Kwota jaka interesuje mnie do wydania to 1300PLN.Oczywiście rynek wtórny.Muzyka jaką słucham to od popu do ciężkiego rocka,czasem coś heavy.Czy warto jest zainteresować się tymi drugimi na niekorzyść Dali?A może w tej cenie jest jakiś inny produkt godny zainteresowania?
Dzięki i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście bardzo dużo zależy od spasowania ze wzmacniaczem, ale chyba jeszcze więcej od spasowania z pomieszczeniem. Kolumny Dali i B&W, które przedstawiłeś, zagrają dobrze w nieco innych pomieszczeniach. B&W wpadły Ci w oko? Zamierzasz na nie tylko patrzeć? icon_wink.gif A może też w ucho?
Czyli napisz w jakim pomieszczeniu (wielkość) będą grać te kolumny. Na pewno do Yamahy dobrałbym nieco inne a do Rotela inne. Więc co, będzie ten Rotel ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to tylko w oko, do ucha jeszcze do mnie nie dotarło:P Ale.. dziś dzień kąpieli więc jest nadzieja;) Pomieszczenie 20m.Będzie ten Rotel będzie i prawdopodobnie będzie jeszcze możliwośc konfrontacji z Nad-em C320 BEE.Chcę mieć porównanie by wybrać dla siebie najlepsze rozwiązanie.Więc..co z czym polecasz posłuchać?icon_razz.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Dali 505 albo jeśli trafisz w dobrej cenie Dali 450. Dobre są też Mission M34i http://allegro.pl/mission-m34i-faktura-vat...1432187552.html (oczywiście szukaj tańszych, pewnie coś się znajdzie).
Ale jeśli możesz posłuchaj przed, zanim kupisz. Audio Academy Phoebe jak najbardziej dobre, ale z Rotelem będzie chyba za jasno/ostro. Lepiej z NADem albo Xindakiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...