Skocz do zawartości

[Poszukuję] Mały wzmacniacz z radiem


Gość

Recommended Posts

Szczerze mówiąc, jakiś limitów wydatkowych sobie nie ustaliłem. Nie mam pojęcia jakie są ceny.

Wszystko poza odpowiednim wzmacniaczem mam (telewizor, głośniki, dekoder, playstation). Pomieszczenie, cóż - pokój 4,5x4,5m. Stereo czy kino - mógłbym prosić o dokładniejsze pytanie? Bo nie jestem pewien czy dobrze rozumiem, a nie chcę źle odpowiedzieć.

Co jest złego w schemacie ? ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to czy chcesz pełne kino z dźwiękiem przestrzennym 5.1 (pięć głośników + subwoofer), czy może klasyczne stereo 2.0 (dwa głośniki)??? Jakie masz obecnie głośniki???

Co do tego budżetu to zarówno nowe wzmacniacze stereo jak i amplitunery kina startują od ~1100/1200zł, ale wiadomo, że jak się wyda więcej to i na jakości się to pozytywnie odbije.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, update sprawy.

Mam:
  • Głośniki: Quadral SAM02, klasyczne stereo.
  • Telewizor: Samsung ue26c400
  • Playstation
  • Dekoder UPC
Chcę to połączyć w taki sposób:

Dekoder i Playstation podłączone przez HDMI do telewizora. Telewizor ma wyjście optyczne audio. I właśnie chciałbym, żeby to telewizor prowadził dźwięk do amplitunera. Powód - wygoda. To nie jest sprzęt dla audiofila, tylko dla osoby, która woli wygodę - przełączanie źródła na jednym pilocie (z hdmi1 na hdmi2 na pilocie od telewizora).

Teraz problem polega na tym, że amplituner nie może być zbyt duży, bo ma stać w meblu (maks wymiary urządzenia 37cm x 35cm x 15cm (szerokość, głębokość, wysokość)). Mogła by to być mini-wieża stereo - tylko tu z kolei jest problem ze znalezieniem wieży z wejściem optycznym.

Nie jestem ekspertem w tym temacie dlatego zasięgam opinii.

Pozdrawiam,
Paweł
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...