Skocz do zawartości

Yamaha vs. reszta


maly

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Mały!
Absolutnie nie będę Ciebie zniechęcać...
Ale najpierw, przed decydującym wyborem przeczytaj poniższe tematy!
Stereo, czy kino domowe
Pomoc w wyborze amplitunera
Myślę, iż lektura powyższych tematów może wpłynąć ponikąd na sposób rozwiązania Twych problemów, a może nawet nieco zmieni Twoje zapatrywania na późniejszy kształt Twojego systemu...
Ale od razu zastrzegam, jestem "stereolubem" i mam przez to nieco spaczone widzenie icon_biggrin.gif
Trzy tysiące na amlituner to kupa kasy - a może uda się je wydać w sposób przynoszący więcej radości???
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to, co napiszę Maly, nie rozwiąże Twojego dylematu, ale muszę wrzucić swoje 3 grosze...
Ponad 1,5 roku temu zakupiłem wielokanałowy amplituner Yamahy - wtedy warty ok. 2500 zł. W zamiarze miał być wykorzystywany w 20 % do kina, w 80 % do muzyki - i tak też się dzieje. W kinie sprawdza się świetnie. W muzyce - dla niewymagających - też nieźle. Wystarczyło jednak, abym posłuchał wzmacniacza stereo, chociażby takiego Rotela RA-06 za ok. 3000 zł... W porównaniu do niego amplituner Yamahy wypada conajwyżej słabo. To nie znaczy, że ampli wstawię do piwnicy, a na piedestale postawię wzmacniacz stereo. Nadal oglądam filmy oraz koncerty i słucham pięciu kanałów. Chcę jednak kupić ten wzmacniacz, "zintegrować" go z amplitunerem - i co innego używać do muzyki, co innego do kina.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trzy tysiące na amlituner to kupa kasy - a może uda się je wydać w sposób przynoszący więcej radości???


Bert i Bratbum ... i nie tylko icon_biggrin.gif
Jak więc z Waszego stereofonicznego doświadczenia wygląda taka opcja:
- amplituner KD dla jego dekoderów (pozostając przy Yamaszce RXV661 za ok. 1700zł) i do tego ciut ambitniejszy wzmacniacz stereo - za pozostałe pieniądze (lub nawet chwilę odczekac/dozbierać i przekroczyć 2k zł).
Kolejność ew. zakupów chyba obojętna, natomiast czy przy takim założeniu chyba nie warto wchodzić w wyższe, ale starsze amplitunery KD (chociażby Yamaha 1500).
Czy warto kupić model (prawie) najniższy KD i ciut zaoszczędzić czy jednak z założenia nie schodzić poniżej średniej (jak RXV661)?
Pozdrawiam icon_rolleyes.gif
Mały - trzymam kciuki za najlepszy zakup!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo...

Różnica w dźwięku - nawet tym "kinowym" - pomiędzy tańszymi, a droższymi amplitunerami Yamahy jest znacząca, co nie znaczy, że trzeba wybierać droższy wariant. Tym bardziej, że największa różnica "słyszalna" występuje pomiędzy amplitunerami do ok. 1000 zł, a amplitunerami kosztującymi ok. 2000 zł. Różnice pomiędzy powiedzmy takim RX-V 659, a RX-V1500 nie powinny tak razić, jak różnica pomiędzy np. RX-V359, a RX-V659. Wszystko zależy od Ciebie i Twoich potrzeb.
Odpowiadając na Twoje pytanie - jeżeli chodzi o amplitunery - nie schodziłbym poniżej tzw. "średniej", którą usytuawałbym gdzieś pomiędzy ok. 2000-2500 zł. Ale to tylko moja opinia...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Odpowiadając na Twoje pytanie - jeżeli chodzi o amplitunery - nie schodziłbym poniżej tzw. "średniej", którą usytuawałbym gdzieś pomiędzy ok. 2000-2500 zł. Ale to tylko moja opinia...


Bratbum
Dzięki za info, ale ja na szczęście nie zmieniam sprzętu icon_lol.gif
Innego zestawu używam pod KD, a coś całkowicie innego mam pod stereo.
Dla mnie "średnia" u Yamahy to właśnie RXV661 i ceny 1500-2000zł. Jak najbardziej popieram Twoje zdanie, że nie warto rzucać się na ampli poniżej 1000zł.
Moje pytanie dotyczyło dylematów Małego i ew. wybrania Twojego wariantu
Cytat

Chcę jednak kupić ten wzmacniacz, "zintegrować" go z amplitunerem - i co innego używać do muzyki, co innego do kina.


A jaka jest Twoja/Wasza opinia dot. amplitunera KD pod kątem jego dekoderów: starszy/wyższy model w stylu RXV1500 czy nowszy/niższy i już z HDMI jak RXV661?
Pozdrawiam - i czekamy na wypowiedź najbardziej zainteresowanego Małego, bo jak na razie... icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A jaka jest Twoja/Wasza opinia dot. amplitunera KD pod kątem jego dekoderów: starszy/wyższy model w stylu RXV1500 czy nowszy/niższy i już z HDMI jak RXV661?



RX-V661 słuchałem, ale niestety nie miałem okazji posłuchać RX-V1500, więc trudno mi się wypowiadać... Ale z tego, co wiem, dekodery oba amplitunery mają te same. Różnią się na pewno mocą na kanał i wspomnianym HDMI. I chyba ten RX-V1500 ma certyfikat THX, który nie wiadomo do czego miałby być potrzebny... Osobiście sygnał video nie przepuszczam przez amplituner, więc gniazdo HDMI również bym nie używał... Chyba, że do sygnału z SACD... Sam nie wiem...
Podsumowując - gdybym liczył się z groszem - kupiłbym do kina RX-V661... A gdybym miał ok. 1000 zł więcej - nie kupowałbym RX-V1500, tylko zdecydowałbym się - wcześniej słuchając - na np. RV-V861. Ale piszę to tylko pod swoim kątem. Maly się nie odzywa, więc trudno mu dogodzić nie znając jego preferencji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

własnie noszę się z zamiarem kupna amplitunera. Po poszukiwaniach, recenzjach w gazetach etc. zdecydowalem sie na Yamahe rx-v 1800. Niestety amplituner nie moze byc tani jeśli ma służyć głównie do sluchania muzyki. Ale istotniejsze jest pytani dla czego amplituner a nie tradycyjne stereo. Otóż w nowych formatach Blueray i hd-dvd istnieje możliwość wielokanałowego zapisu dżwięku o jakości znacznie lepszej niż CD. Testy we wszystkich gazetach podkreślają, że w przypadku cyfrowej transmisji wielokanałowej do amplitunera otrzymuje się nieporównanie lepszą jakośc dżwięku i to w wielu kanałach niż w tradycyjnym zestawie stereo. Amplituner musi mieć wejscie HDMI 1.3 więc starsze modele nie wchodzą w grę. Tylko taki amplituner jest w tej chwili sensowną inwestycją na najbliższe lata, kiedy blue ray i hd-dvd będzie się rozpowszechniał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...