Skocz do zawartości

Audio w C1/107


Recommended Posts

Witam
W najbliższym czasie czeka mnie zakup samochodu, wybór padł na modele wymienione w temacie. Odnośnie spraw technicznych: jest tam miejsce na radio 1DIN oraz na dwa woofer'y 4" (w desce rozdzielczej, więc wygłuszenie w tym przypadku raczej odpada) + 2 tweeter'y. Moje upodobania muzyczne są bardzo szerokie, ale w aucie najczęściej będzie leciał rap (Peja, Hemp Gru, Molesta, HiFi Banda, Eldo, Pyskaty...) i rock/metal/funk (Pink Floyd, Dire Straits, Metallica, SoaD, RHCP...). Za te 2000zł muszę kupić radio, zestaw głośników i okablowanie. Mam na zasilenie frontu wzmacniacz Alpine MRV-T503, a do bagażnika pójdzie subwoofer Pioneer TS-WX206.
O ile radio wstępnie mam wybrane i jest to Alpine CDA-9886R to z głośnikami jest w sumie problem. Rynek przy tym rozmiarze woofer'ów nie daje zbyt wielu opcji, nieźle wyglądają DLSy R4, ale może ktoś ma jakiś inny pomysł??? Co myślicie o takiej konfiguracji???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz mnie ten "zestaw głośników" zmylił
Powiem tak kwestia obrania drogi i wydatków
Jak ma to być od tak sobie - to w zasadzie ładowania 2 tyś w przody w sensie radio + odseparowane przody nie ma sensu.
A jak porządniej...to : zaczynamy:
wygłuszenie drzwi
soprany w słupki dla lepszej sceny
Kwestia cen materiałów, i zrobienie słupków (samemu - kwestia umiejętności możliwości, czasu..itp itd) lub ktoś.. na zamówienie
I teraz, jak podliczysz kwestię wygłuszenia + słupki dopiero można myśleć o zestawie odseparowanym...
To którą drogę wybierasz?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za niezrozumiałe odczytanie - teraz doczytałem icon_smile.gif
Jasny gwint, jak system separowany jako taki odpada..to może być trochę kiepsko.
W sensie piszę o 16,5 cm w drzwiach na dole , sopran u góry.

Więc jeżeli już to ew zrobić dystanse i nie pachać sie w system droższy niż 500-600zł , bo jeżeli ma zrównowayć tego suba w jakości to nic więcej
Chyba,ze i sub sie zmieni
PS.DLS są zacne słyszałem je w 3 aplikacjach i zawsze mi sie podobało
Spójrz jeszcze na uDimension
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uDimension ma też model z 10cm woofer'em, ale jest prawie 2x droższy od DLSa, więc raczej się nie skuszę... szczególnie, że Alpine'a i DLSa mogę załatwić sobie w bardzo dobrej cenie icon_wink.gif Liczę, że aplikacja w desce rozdzielczej da dobre efekty, w Chryslerze 300C są sredniotonowce właśnie tak umiejscowione i scena tworzy się, jak na samochód, świetnie.

Ten sub Pioneer'a nie jest znowu taki straszny, potrafi czasem zabuczeć, ale to tylko jak jest nieprzycięty na filtrze. Myślę, że podłączony niskopoziomowo do takiej jednostki jak 9886 zagra całkiem przyjemnie. Mam taką nadzieję icon_mrgreen.gif

PS: To będzie przecież system separowany link... chyba, że źle rozumiem to pojęcie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam u-D. w aucie ale wersję element czyli ta podstawowa, ale jak na podstawową to grają całkiem całkiem..
Z kolei, słyszałem DLS chyba RA6 czy jakoś tak musiał bym poszukać, w aplikacje z subwooferem intertechnik 10cali (ale tym żółtym) ze wzmacniaczem Audios LRX 4 i grało to świetnie lekko spkojnie, najbardziej sprawdzało się w lekkich klimatach zero zmęczenia, do HH do mocnego uderzenia bylo ok ale czasami brakowało takiego konkretnego uderzenia..ale to już co kto lubi
PS. Połowa sukcesu to i tak wygłuszenie samochodu...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jakoś odnieść charakter brzmienia uD do DLSów??? Na suba jestem w zasadzie skazany i nie ma pola manewru, bo na kupno nowego mi nie starczy, a poza tym w bagażniku nie ma miejsca na jakieś cuda. Jednak wydaje mi się, że uderzenie to on będzie miał, niby tylko 20cm głośnik, ale samochodzik (bagażnik) też malutki, a on takie lubi, w Astrze łupał nieźle, a już w Mondeo nie dawał rady za bardzo...
W moim przypadku jest wybór między DLS R4 i u-Dimension u-Jr. Comp 4, więc modele już całkiem wysokie. Z tym wygłuszeniem będę coś improwizował, zobaczymy jak ta puszka się zachowa icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu kwestia aplikacji, u mnie u-D. bardziej detalicznie i jak by lekko sucho, DLS ale z koleji były wyższym modelem i pod dość dobrym wzmacniaczem grały o niebo lepiej icon_smile.gif
Generalnie do ambitnej muzy i patrząc na przeznaczenie DLS do SQ
a u-D. takie uniwersalne i nie drogie o prawidłowym brzmieniu. (za cene chyba dawałem za nie 400zł)ciężko im coś zarzucić)
A sub - no jak jesteś skazany to nie podlega dyskusji i koniec kropka:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje, moje icon_cool.gif Trochę godzin trzeba będzie spędzić, szczególnie, że kalibracja takiego dziwnego zestawu (z frontami grającymi jak satelitki w dizajnerskim kinie domowym icon_biggrin.gif) będzie nieszczególna, wolałbym ciąć ten subwoofer nisko, koło 60Hz, a tu będzie trzeba pewnie ok. 90-100Hz. No nic zobaczymy, trochę nagrań testowych i roboczo-godzin, a efekt przyjdzie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm powiem tak, ale chcesz to zrobić płytą testową ? i ustawiać przody ?
Polecam tak, w radiu wyłączyć końcówki mocy, pościć sygnał na wzmacniacz do przodu, + wyjście na suba, a dostrajać na dobre ucho
Pacio przecież wiesz doskonale,ze na 60hz to te przody hmm za nisko ojj za nisko...

A opcja dystanse w drzwiach przednich dorobionych do drzwi ? wtedy nawet woofer można lekko do góry skierować proste i dobre rozwiązanie - chyba, ze nie chcesz tak cudować...ale wtedy weszły by 16,5cm lub nawet jakiś woofer 20 cm
No wiesz muza wymagająca a apetyt..rośnie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, wiem, że to 60Hz jest nieosiągalne, ale nie wiem ile da się i to właśnie chcę sprawdzić tzn. tak jak mówisz odłączę końcówki radia, puszczę sygnał na wzmacniacz, ale najpierw bez suba na pełnym pasmie dla frontu. Wrzucę sobie nagranie sinusoidy dla częstotliwości 20-200Hz i "na ucho" ogarnę zejście tych wooferków. Wtedy dopnę suba i dostroję już w warunkach muzycznych.

Druga opcja odpada, to będzie auto na jakieś półtora roku, więc nie chcę robić rewolucji...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...