Skocz do zawartości

Audio w C1/107


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Jest aktualizacja tematu icon_biggrin.gif Konkretniej, pojawił się samochód, bliźniacza do wcześniej zakładanych Toyota Aygo, ale... w sferze audio spotkało mnie zaskoczenie. Okazuje się, że w moim egzemplarzu jest z przodu system separowany trójdrożny. Mamy tweeter (słupki), 10cm sredniotonowy (deska rozdzielcza) i 16,5cm srednio-niskotonowy (drzwi).
Od razu mówię, że szans na wygłuszenie drzwi raczej nie ma, jest tam i tak bardzo ciasno, nie ma szans na zrobienie większej przestrzeni, bo nie da się zaaplikować dystansów. Jak na fabryczną opcję i tak nie ma tragedii, bo za głośnikiem przestrzeń jest wyłożona cienką pianką. Z tym się trzeba będzie pogodzić...

Pozostaje kwestia wyboru głośników. Czy szukać jakiegoś zestawu trójdrożnego czy może zostać przy dwudrożnym, ale tweeter + 16,5cm woofer, a nie jak pierwotnie 10cm woofer???

PS: Radio to pewnie będzie nowy model 117, praktycznie identyczny jak starszy 9886.

____________________________
EDIT:
Zrobiłem mały research i na trójdrożny zestaw nie ma szans. Tak więc głośniki w desce tylko odepnę... zostaje kwestia dwudrożnego setu tweeter + woofer 16,5cm. Oczywiście DLS R6A, ale pojawił się w rywalizacji Hertz (ESK 165L) i Helix (E62C). Jeśli ktoś mógłby odniesc charakter brzmienia tych głosników byłbym bardzo wdzięczny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dalsze postępy w pracach. Dzisiaj podłączyłem prowizorycznie subwoofer pod stockowy zestaw i szczerze mówiąc nie było tak źle jak się spodziewałem. Coraz bardziej skłaniam się ku opcji pozostawienia standardowego radia... do tego będzie oczywiście wcześniej wymieniany wzmacniacz ALPINE na przód, subwoofer i najprawdopodobniej zestaw DLSa R6A.

Przeanalizowałem jeszcze temat wygłuszenia i prawdopodobnie zrobię je w przednich drzwiach matami BOLL.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Projekt brnie do przodu, może w slimaczym tempie, ale metę widać już na horyzoncie icon_mrgreen.gif

To co jest już zapewnione:
-seryjne radio (tak wiem, że to będzie najsłabszy element, ale jednak)
-wzmacniacz na przód ALPINE MRV-T503 (wyciągnięty, wyczyszczony gotowy do pracy)
-subwoofer Pioneer TS-WX206 (wstępnie przetestowany, trochę buczący, ale w aucie ujdzie...)

Okablowanie mam już rozplanowane, część kabli czeka na zaaplikowanie, część jest do kupienia. W przednich drzwiach pojawią się pewnie jednak maty STP Silver, w sumie niewiele droższe od BOLL/APP... a jak można przeczytać dużo lepsze.
Kwestią otwartą jest sprawa głośników, wczoraj byłem o krok od kupna FOCALi 165VR, ale niestety przegrałem aukcję (a cena końcowa była bardzo atrakcyjna) icon_rolleyes.gif w zasadzie zdecydowałem się na DLSy RS6A, ale cały czas się zastanawiam czy to nie będzie i tak za wysoka półka w odniesieniu do radia fabrycznego, może lepiej wziąć co by nie mówić sporo tańsze Helix'y Dark Blue, albo Bull-Audio CS-650.75 (to marka budżetowa Rainbow'a, a nie kolejny chiński badziew jak mogłaby sugerować nazwa) bo i tak ograniczeniem jest jednostka centralna? Ktoś może mi coś w tym temacie podpowiedzieć?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Głosniki zamówione... ostatecznie Hertz HSK 165 w starszej wersji (no chyba, że się okażą podróbkami, a nie wyprzedażowymi egzemplarzami to ich nie będzie icon_cool.gif). Wygłuszenie pojawi się w tym tygodniu, wszystkie kable już pociągnięte. Można powiedzieć, że ostatnia prosta całej operacji. Mam nadzieję, że się nie zawiodę... po skompletowaniu zdam relację z odsłuchów icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało się wszystko wstępnie złożyć do kupy icon_biggrin.gif Zestaw gra przyzwoicie zważając na radio fabryczne. Pozostaje ostatni etap tzn. wygłuszenie drzwi, dodanie jakis uszczelek (plastik o metal obecnie pięknie brzęczy) i pomalowanie dystansów (odstają 25mm, a sa MDFowe przxy szarym plastiku).
Jak wszystko dobrze pójdzie to po weekendzie wszystko zagra już ostatecznie i pięknie icon_rolleyes.gif

...no może prawie, bo w między czasie padło mi wejście prawego kanału we wzmacniaczu i gram sobie teraz na mono. Będę się musiał wybrać do jakiegoś serwisu, mam nadzieję, że o nie będzie duża naprawa...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...