Skocz do zawartości

Tanie/Używane Głośniki 5.1/2.1 do 150zł


Recommended Posts

Witam,
Tak jak w temacie..Chcę zakupić głośniki 5.1 lub 2.1 do pokoju o metrażu 10-11 m2.Budżet to 150zł.Wiem,że zaraz ktoś z forumowiczów napiszę mi,że to nie wiele,ale do tej pory grały mi 2 malutkie kolumienki firmy bliżej nie określonej,więc dla mnie to będzie i tak bardzo duży przeskok.Tak jak w temacie zaznaczyłem,zestaw może być używany.Myślałem o używanym zestawie logitech x530-x540 ewentualnie o którymś z creative.Ale stwierdziłem,że nie ma co kupować,dopóki się nie zagłębie w temat i sprecyzuje swoje potrzeby.

Do czego mają być używane kolumny?
Po trochu do wszystkiego - ze wskazaniem na film i muzykę.
1)Film - przez ostatnie 5-6 lat oglądałem filmy z dźwiękiem pochodzącym z małych głośników,nie będąc tym faktem mocno przejętym.Chciałbym tym razem uzyskać ciut lepsze osiągi.
2)Muzyka -bardzo lubię jej słuchać,ale szczerze powiedziawszy do tej pory wystarczały mi małe kolumienki,więc jeśli efekt będzie ciut lepszy to już będę zadowolony.Słucham po trochu wszystkie zaczynając od trance, przez hip-hop,a kończąc na disco polo.

Preferowany system i opis pokoju.
Podobają mi się wizualnie kolumny 5+1 ale szczerze powiedziawszy szansa ustawienia ich w dobrym układzie w tak małym pokoju jest nie wielka.Poniżej przedstawiam rozkład mebli w pokoju oraz propozycje rozstawu kolumn.



Uploaded with ImageShack.us

Co do rozstawu 5+1 zastanawiałam się nad brakującą środkową satelitką(znaki zapytania - propozycje rozstawu -1.parapet,2.Na szafie) , aczkolwiek zdaje sobie sprawę,że raczej ten system nie wchodzi w grę.Pomalowany na dwa kolory kwadrat to subufer,który umieszczę pod drewnianym biurkiem.

Oczekiwania i ograniczenia
Oczekiwania moje są nie zbyt wygórowane-oczekuję zestawu dobrze grającego,niezależnie od zastosowanego systemu.Oczywiście chciałbym bardzo zestawu,który dostarczy mi dźwięku jak w sali kinowej,ale zdaje sobie sprawę ze swych ograniczeń finansowych i lokalowych.Oczywiście jeśli któryś z forumowiczów podsunie mi taki zestaw,który roz***przy kosmos biorąc pod uwagę wyżej wymienione ograniczenia będę bardzo wdzięczny.Po za tym chcę zaznaczyć,że nie posiadam karty muzycznej,lecz zintegrowaną.Jednak jeśli będzie taka potrzeba,albo efekty będą lepsze,jestem w stanie ją zakupić.Będę również bardzo wdzięczny za wszelkiego rodzaju porady dotyczące zarówno proponowanych zestawów,jak i sposobów ich rozstawienia.Mam nadzieje,że podałem wszelkie niezbędne ku temu informacje.Liczę,że oprócz dobrania zestawu,uzyskam niezbędną wiedzę,która pozwoli mi w przyszłości nie tylko pytać,ale też pomagać.

PS.ta końcówka brzmi jak fragment listu motywacyjnego.Sry,już mi się nie chcę tego zmieniać icon_wink.gif.Z góry dzięki wszystkim udzielającym się w temacie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...