Skocz do zawartości

Doraździec mi wsprawie kupna kolumny


Moonie

Recommended Posts

Witam
a więc narazie mam 2 kolumny od stx 110 pokuj to 4x5 okno lekko nie szczelne icon_razz.gif posiadam od paru lat almplituner yamaha ax-530, ogólnie to używam laptopa do odtwarzania muzyki z kartą zew Creative SB 5.1 takie pudełko na usb czarne chyba dobre chociaż nie ma porówniana do stacjonarnego kompa z karta wew.
Tak więc moje pytanie polega na tym czy kupić jeszcze 2 kolumny i postawić w końcu pokoju STX 130 te wieksze, i czy nie należało by wymienić almplitunera na jakiś nowszy lub jakiś nowy. Pewnie powiecie że te 2 głosniczki stx 110 w zupełności wystarczą ale one jakieś takie, pozbawione bassu, składałam pare miechów temu kolumne jedną wyszło mi jakoś tak 160zł nawet dobra ładnie gra ale ciszej niż te 2 pozostałe zato ma bardzo dobry bass.

Chce sobie dokupić te 2 kolumny stx 130 lub 180 chociaż 180 to może być przesada, poco mi tyle głosników albo taka moc? często robie imprezy jakieś spotkania prywatki, muza elektroniczna troche trance house itd.

Poradźcie mi co wybrać co kupić czy kupić lub dokupić 2 dodatkowe stx 110 sama już nie wiem. Kiedyś miałam wytłumiany pokuj matą trójkątną ale nie zauważyłam różnicy prawdopodobnie dlatego że mam okno nie szczelne icon_razz.gif nie jestem pewna w 100% icon_smile.gif

Pokój wyglądam mniej wiecej tak:
4x szerowkości 5x długości, w rogu mam biurko i 2 głosniki stx 110 w lewej cześci pokoju, i na prawą cześc bym chciała dać te 2 wieksze kolumny.
Czesto przenoszę sprzęt do drugiego pokoju gdzie jest 6x 5 i ta moć z tych 2 kolumienek troche zanika icon_smile.gif

Prosze mi nie dawać żadnych linków do allegro no chyba że to nowy sprzęt nie chce kupować niż używanego icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, niezły chaos... dobra rozumiem, że chcesz zestaw, który da sporo basu i zagra jednoczesnie całkiem nieźle w 20m2 i 30m2. Masz zewnętrzną kartę (to już całkiem nieźle, bo integry to tragedia), amplituner też nie jest taki zły, a na pewno lepszy niż kolumny.
Radziłbym sprzedać te STXy i kupić coś dużego z mocnym basem, ale przy okazji jako taką jakoscią... np. Magnat'y serii Supreme 2000, albo JAMO S718.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia przestań jajca se robić, bo tu na forum sami poważni ludzie.
Jak Ci się podoba kolumna, którą zrobiłaś to zrób drugą taką samą i po krzyku, najwyżej dasz głośniej a STXy sprzedaj.
Większe kolumny same przez się nie oznaczają wyższej mocy. One mogą zagrać potężniej czy z niżej schodzącym basem, ale to raczej atrybut konstrukcji, a nie to że napisane na niej, iż ma więcej watów. Moc jest ukryta we wzmacniaczu. A jak "mocne" kolumny dostaną słaby wzmacniacz lub co gorzej (wg. mnie) amplituner, to może być lipa, albo spalone głośniki. Co do okna, to uszczelnij se watom (nie watami icon_wink.gif ) albo lygninom.
Kolumny za tysiaka, to faktycznie z używanych może by się coś wybrało. A takie, które dobrze w 20 i 30 metrach zagrają, to Ci tylko ERA dopasuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra troche za daleko zaszłam z tym tematem icon_biggrin.gif sory, Kolumny jednak zmontowałam sama ze znajomym, i grają dobrze, teraz moje pytanie jaki subwoofer? zastanawiałam się nad magnat 301A ale czy nie będzie za mocny? nie chce kupować jakiegoś za 400zł wole dac te 200zł wiecej i mieć 301a 201a albo 2aa który jest lepiej brać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być niegrzeczny, ale sądzę, że opisywany przez Ciebie sprzęt i konfiguracja przez osoby na tym forum będzie uznana nie za sprzęt do słuchania muzyki tylko do walenia łopatą po plecach. Jak Ci się podobają STX i ich dźwięk to je po prostu kup. Ja sądzę że będziesz zadowolona choć w życiu tego bym nie kupił nawet za 2 dychy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kina domowego subwoofer się przydaje, czy raczej jest konieczny. Ale do słuchania muzyki w stereo to już problem, bo na ogół nie brzmi to dobrze, nie współgra. Ustawić sub względem kolumn jest trudno. Poza tym w tej cenie, to raczej sieczka a nie subwoofer. Wiem, że wiele osób ma naprawdę dobre subwoofery, takie po kilka tysięcy, ale do stereo ich nie używają.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...