Skocz do zawartości

Wybór gramofonu...


Recommended Posts

Witam wszystkich. icon_smile.gif
Zacznę może od przeprosin za prawdopodobne zirytowanie dużej części stałych użytkowników założeniem kolejnego nudnego topiku na temat pewnie juz milion razy wałkowany. Ale liczę także na wyrozumiałość i odwołując się do audiofilskiej solidarności proszę o konkretne porady. Wiadomo, że każdy (np prawie) sprzęt ma swoją duszę, mniej lub bardziej interesującą, więc wybór nie jest łatwy. Zwłaszcza jeśli się chce słuchać konkretnego rodzaju muzyki, na dodatek posiadając już część zestawy skompletowaną. Uwielbiam delektować się odsłuchem muzyki i dotychczasowy sprzęt wybierałem po odsłuchu dopasowując go do swoich preferencji, także proszę sie powstrzymać od komentowania poziomu chłamowatości sprzętu jaki już posiadam, ponieważ po pierwsze ograniczał mnei budżet, a po drugie po odsłuchu właśnie na taki sprzęt padło, ponieważ "wpadł" mi w ucho pomimo często proponowanych lepszych i droższych zestawów np kolumn. icon_smile.gif A więc zacznę od tego co już posiadam.

Amplituner: Denon DRA-275RD
Kolumny: Jamo E850

Zestaw gra dość miękko i przyjemnie dla ucha, bez przeasady z basem i dynamiką. Ulubiony instrument do odsłuchu - gitara -> nie na ostro tylko np solówki Pink Floyd!! Muza docelowa - głównie płyty i muzyka lat 80', począwszy właśnie od floyd'ów do typowego 80's hits.

Poszukuję gramofonu, w zakresie do okolo 1000, ale wiadomo ze im taniej tym lepiej, który bedzie w miarę współgrał z tym co już posiadam. Sprzęt nie musi być nowy, może być uzywany i leciwy, byle dobrze grał, był porzadnej jakosci i sie szybko nie rozsypał i by mial w miare kompatybilna wkladke z dostepnymi obecnie na rynku modelami, bo kiedys mialem straszny problem z jednym sprzetem z doborem wkladki, nie wiem jak jest teraz bo lata juz sie nie interesowalem gramofonami, ale widzac ilosc wszelakich modeli ogarnia mnie przerazenie na samodzielny wybor...

z gory dzieki za wszelkie porady icon_smile.gif

pozdro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie opcji jest kilka. Jak tolerujesz używki to dobrze, uzyskasz znacznie lepszą jakosć. Co do samych gramofonów, to możesz kupić coś polskiego z Unitry np. z serii Adam czy Bernard i je lekko zmodyfikować, tzn. dokupić porządną wkładkę, wymienić kabel połączeniowy... w tym przypadku spokojnie wystarczy jakies 800zł. Drugą opcją jest zakup czegos z zachodu np. Thorens, Dual... tutaj ceny są wyższe, a jakość wcale nie musi być. Wiadomo zagra inaczej, kwestia odsłuchania (ale z używkami może być ciężko icon_confused.gif, przynajmniej na identycznym zestawie - swoim).
Jesli bys zaoszczędził trochę na gramofonie to pomysl nad zakupem zewnętrznego przedwzmacniacza gramofonowego, ten w twoim Denonie pewnie najlepszy nie jest. Dobrą opcją są Cambridge Audio czy NAD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ciekawe, ze polecasz polski sprzet i to stary... icon_smile.gif Zwlaszcza, ze moj ostatni sprzet to byla unitra fonica bodajze gs-464 i sprawowal sie calkiem fajnie. Niestety dzieci go latawily na amen - glowny talerz odlamal sie od krazka na ktorym byl osadzany i nie udalo mi sie tego skleic tak by bylo idealnie poziomo i talerz sie "buja"... :/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...