Skocz do zawartości

pomocy-jak połączyc tv thomsona z kd yamaha


aneczka_33

Recommended Posts

Wiem, ze juz wielokrotnie pisano na ten temat ale ja nie do końca rozumiem to co piszecie. Mam telewizor thomson model 21DX175 S. Ma on z tylu wyjścia AV1 i AV2 (euro w ksztalcie trapeza) no i antenowe (kablówka). Z przodu ma wejścia biale, czerwone i zólte no i na słuchawki.

Ostatnio zakupiłam kino domowe Yamaha virgo 220 w sklad którego min. wchodzi Amplitiner RX-V361 i dvd S661. Do tego dokupiłam kabel który ma z jednej strony złącze euro (w kształcie trapeza) z przełącznikiem in-out, a z drugiej końcówki zółta, biała i czerwona (na pudelku był napis, że te czincze są męskie).

Problem jest taki: obraz i dźwiek z dvd działa jako kino (przestrzennie). Muzyka odtwarzana z dvd działa również. Ale nie umiem wyprowadzić dzwieku z tv, ak aby odtwarzac go przez system kina. Proszę o pomoc bo naprawde jestem laikiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam jak kazałes ale nic z tego. Zresztą te dziurki z przodu to chyba wejścia bo jak wcześniej miałam kolumienki zwykłe to nie działało. Działały tylko poprzez wyjście słuchawkowe. Wydaje mi się ze euro z czinczami potrzebne to co mam. Tylko nie wiem czy w av1 czy w av2 i jak nastawić przełącznik czy in czy out.

Co tyłu ampli i prostokąta audio to mam zestawy te biało czerwone: DVD, DTV/CBL, DVR-in, DVR-out, CD oraz MD/CD-R i tu jest podział na in(play) i out(rec). Czyli razem 7 par biało czerwonych audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Do tego dokupiłam kabel który ma z jednej strony złącze euro (w kształcie trapeza) z przełącznikiem in-out, a z drugiej końcówki zółta, biała i czerwona (na pudelku był napis, że te czincze są męskie).


Wtyczkę EURO z tego kabla wtykasz do AV1 lub AV2 z tyłu TV, przełącznik ustawiasz na OUT, wtyczki CINCH białą i czerwoną wtykasz do wejścia IN DTV/CBL (lepiej kojarzy się z telewizorem) o takich samych kolorach, selektorem wejść INPUT wybierasz na DTV/CBL i już gotowe jest połączenie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wtyczkę EURO z tego kabla wtykasz do AV1 lub AV2 z tyłu TV, przełącznik ustawiasz na OUT, wtyczki CINCH białą i czerwoną wtykasz do wejścia IN DTV/CBL (lepiej kojarzy się z telewizorem) o takich samych kolorach, selektorem wejść INPUT wybierasz na DTV/CBL i już gotowe jest połączenie.



Działa, dokładnie tak jak kazałes, ale dźwięk jest tylko przez suba i 2 kolumny główne(przednie). Euro włożyłam i w AV2 i AV1 i działa z nastawieniem na out.
Teraz mój problem jest taki: DVD działa tylko na gniazdku AV2 telewizora z ustawieniem IN, a na ampli wtyczki muszą być na CD. Co zrobić, żeby wiecznie nie przestawiać wtyczek i tej na euro in-out i z tyłu czinczy, żeby nie przełączać z DTV/CBL na CD, żeby móc oglądać dvd. No i czy jest możliwość słuchania tv na 5 kolumnach nawet kosztem tego, że wszystko pojdzie przez dvd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden pomysł. Mam stary kabel od dvd którego używałam do tej pory z dwiema końcówkami w kształcie trapeza. Czy mogę go podłączyć do AV2 telewizora i do DVD. Kabel który zakupiłam podłączyć do gniazda AV1 telewizora z nastawianiem przełącznika na OUT (AV1 w thomsonie podobno jest tylko od dźwięku- tak słyszałam, ale nie mam instrukcji) i do ampli w gniazda DTV/CBL. I potem tylko przełączać pilotem od ampli.

Nie wiem jednak czy tak można, czy nie spowoduje to zwarcia zakłóceń itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie jak audio z DVD połączysz kablem HDMI lub COAXIAL lub OPTICAL z amplitunerem. VIDEO OUT z odtwarzacza DVD kablem EURO do TV i najlepiej gdyby połączyć kablem S-Video/EURO, ale nie wiem czy ten telewizor przyjmuje w złączu EURO taki sygnał, jak nie, to pozostaje kabel 3xCINCH/EURO. Są kable EURO IN/OUT bez przełącznika które mają 6 wtyczek CINCH (3 do wejścia i 3 do wyjścia sygnału).

Cytat

Czy mogę go podłączyć do AV2 telewizora i do DVD.


Tak, do sygnału wideo może być.

Cytat

Kabel który zakupiłam podłączyć do gniazda AV1 telewizora z nastawianiem przełącznika na OUT (AV1 w thomsonie podobno jest tylko od dźwięku- tak słyszałam, ale nie mam instrukcji) i do ampli w gniazda DTV/CBL. I potem tylko przełączać pilotem od ampli.


Tak, dla sygnału audio z telewizora do amplitunera.

Cytat

Nie wiem jednak czy tak można, czy nie spowoduje to zwarcia zakłóceń itd.


Jak kable są dobre, to nic złego się nie stanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak też zrobiłam. Działa, teraz tylko manewruję pilotami. Na DVD mam piękny przestrzenny dźwięk na 5.1. Przy oglądaniu tv tak jak wcześniej pisałam działają tylko 2 główne kolumny i sub. Czy jest szansa oglądania na 5.1 kolumnach tv? Co muszę zrobić, kupić nowy telewizor, czy też podpisać umowę z kablówką na telewizję cyfrową (Poznań - inea)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, to TV naziemna oferuje fonię stereo i taki sygnał dociera do ampli. Ale możesz uprzestrzennić dźwięk stereo, wybierając w amplitunerze programy DSP, ProLogic II, Neo:6, do wyboru, który lepiej odpowiada. Jest to symulowane 5.1, ale od biedy da się tego słuchać, jeśli się podoba. Telewizora nie trzeba nowego specjalnie do tego kupować (chyba że masz taką silną potrzebę). Nie jestem specem od TV cyfrowej, ale z tego co wiem, to potrzebny jest dekoder, z którego dźwięk 5.1 przesyłany jest do amplitunera 5.1, a obraz do telewizora.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...