Skocz do zawartości

wzmacniacz do kolumn unitra zg 40


witiano

Recommended Posts

Nie napisałeś ile możesz wydać na wzmacniacz. Używany oczywiście? A jakie brzmienie lubisz. chodzi o jasne-ciemne, łagodne-wyostrzone, twarde-miękkie itd. czyli jak wzmak ma brzmieć. Może opiszesz jak graja Twoje kolumny, spróbuj. To by dużo dało. Albo ogólnie jak gra obecny sprzęt? Co jest źródłem dźwięku?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak:
-wzmak tak do 100zł
- jesli chodzi o źródło to jest to mały mikser omnitronic do którego mam podpięty na 1 kanał komputer a na 2 telewizor
-brzmienie trudno mi do końca określić bo to zależy trochę od muzyki jaka w danej chwili słucham tak ogulnie to raczej jasny co do ostrości to tak pośrednio, nie lubię stłumionego dźwięku musi być żywy, a zarazem nie za ostry.
-teraz ogólnie nie jestem zadowolony do końca z tego sprzętu, gdyby nie mikser to sam wzmak by kiepsko brzmiał bo tam equalizer jest tylko na bas i niskie tony, i trzeba muszę się sporo nakręcić żeby coś sensownego ustawić, z głośników jestem raczej zadowolony szczegulnie ze cena za jaka je kupiłem była śmieszna a wystarczyło w nich wymienić tylko gąbkę i przylutować 2 przewody;p tylko dziwi mnie bardzo średniotonowy głośniczek który ma zaledwie 5W przy czym bas i wysokie po 40W.

dostałem propozycje wzmacniacza grundig r2 czy był by dobry do tych głośników i moich wymagań?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, rzeczywiście bardzo mało na wzmacniacz. A masz jakiś link, zdjęcia tego wzmacniacza? Jeśli się boisz, że Ci ktoś podkupi, to wyślij na PW. Grundigi nie są zbyt popularne, ale mają dobrą opinię.
Tak czy inaczej kolumny za jakiś czas do wymiany, jeśli będzie trochę więcej kasy niż na ten wzmacniacz, to przeniesiesz się w inny wymiar icon_biggrin.gif
A to, że ma 5W a inne 40, nie przejmuj się tym. zwrotnica tak rozdziela moc, że nic złego się nie będzie działo. Chyba, że to głośnik nieoryginalny, ktoś tak wstawił na sztukę, to by tłumaczyło brak średnich tonów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten grundig to fine arts r2 amplituner, mieści się w 100zł narzazie chyba nie będę zmieniał kolumn bo kasę raczej inwestuje w sprzęt do gitary;p chyba ze by te kolumny dobrze sprzedał z tego co widziałem na allegro to sporo za nie biorą tylko wiekszosc jest 4 ohm moje to 8ohm ja za swoje dałem za 100% oryginał 60zł membrany w idealnym stanie. tego wymaka jeszcze nie słyszałem ale na aukcjach dozo drożej chodzi niz moge go nabyć
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...