Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.
Proszę o pomoc w wyborze interfaceu audio pod USB, lub wybycie mi z głowy pomysłu zakupienia takiego sprzętu.
Chodzi o zauważenie wyraźnej poprawy jakości dźwięku odtwarzanego przez Creative Aurvana Live (źródło to głownie FLAC oraz plyty CD) i nagrywanego, bardzo amatorsko, przez procesor gitarowy. Problem polega na tym, czy można mi polecić coś co w cenie do maksimum(!) 300zł przyniesie wyraźny skok jakościowy w porównaniu do zintegrowanej karty muzycznej w laptopie HP (jakiś wynalazek IDT - High Definition Audio).
Czekam na wasze rady i propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę o DACu nano i generalnie wydaje się bardzo w porządku, jednak faktycznie, jest to mało przyszłościowe rozwiązanie.
Po chwili zastanowienia dochodzę do wniosku, że dobrze było by kupić od razu coś co pozwoli mi podpiąć w niedalekiej przyszłości jakiś konkretniejszy zestawik 2.0 i będzie posiadało przynajmniej jedno wejście (wspomniany procesor gitarowy).
Jaki, bardziej rozbudowany sprzęt moglibyście mi zaproponować za dokładnie taką kasę, a jaki, który po wyciągnięciu odrobiny dodatkowej gotówki zagra co najmniej tak jak nano oraz dodatkowo umożliwi nagrywanie i uciągnie małe kolumny?
Podajcie trochę propozycji, zaznaczam, że cenie sobie dźwięk wysokiej jakości ale audiofilem zdecydowanie nie jestem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz tego nie możemy dla ciebie zrobić icon_wink.gif nie ma takich rzeczy, a jak są to raczej nie warto zaprzątać sobie nimi głowy. Była mowa o DACu, więc dałem ci opcję bardziej rozbudowaną z możliwością użycia w przyszłym systemie. Jednak wzmacniacza z DACem w tej cenie nie uświadczysz. Stereo pełnowymiarowym musisz się zająć później...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zaraz, zaraz tego nie możemy dla ciebie zrobić icon_wink.gif nie ma takich rzeczy, a jak są to raczej nie warto zaprzątać sobie nimi głowy. Była mowa o DACu, więc dałem ci opcję bardziej rozbudowaną z możliwością użycia w przyszłym systemie. Jednak wzmacniacza z DACem w tej cenie nie uświadczysz. Stereo pełnowymiarowym musisz się zająć później...


Ok, kapuje. Co w takim razie musiało by się znaleźć między kompem a kolumnami (jeśli jest w ogóle sens zaprzęgać komputer jako źródło dźwięku) i co konkretniej byś mi polecił (cena tradycyjnie umiarkowana)? Jeśli chodzi o same kolumny to nie da się nie zauważyć powszechnego zachwytu dwoma produktami Microlaba, to dobry wybór? Od dobrych 9 lat grają mi w pokoju głośniczki Cambridge Soundworks, mały zestaw 4.1, różnica po przesiadce na np. popularne Solo6c będzie diametralna?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku przesiadki na np. Microlab'y tzn. kolumny aktywne nie potrzebujesz nic poza DACem. Myślałem, że chcesz normalny zestaw stereo tzn. wzmak + kolumny...
Co do samego DACa to Zero nie ma żadnych wejść, więc procesora gitarowego nie podłączysz. W opcji "rozbudowanej" musiałbyś zainteresować się jakimś droższym interfejsem audio z działki PRO.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek muszę przyznać, że nie siedzę w temacie audio i dopiero zaczynam się tym zajmować, ale przedstawię swoje opinie...
Jeśli chodzi o microlaby, to jakiś czas temu przesiadłem się z logitech z-2300 na solo 7c i moim zdaniem te drugie grają duuuużo lepiej. Ale to chyba kwestia gustu też... Jeśli chodzi o interfejsy to ostatnio kupiłem swój pierwszy: e-mu 0204 i moim zdaniem jest świetny jeśli chodzi o jakość dźwięku. Ma też osobne wejścia gitarowe i mikrofonowe więc do nagrywania też się powinien nadawać. Z tym że cena już jest o połowę wyższa niż ta którą podajesz. Z tego co widziałem można dostać 0202 czyli starszy model w sporo niższej cenie, jakoś tak powyżej 300 ale nie pamiętam ile dokładnie. Zamierzam w niedługim czasie kupić gitarę elektryczną, także jeśli będzie taka potrzeba mogę się podzielić wrażeniami.
Pozdrawiam,
Piotrek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(...)Jeśli chodzi o interfejsy to ostatnio kupiłem swój pierwszy: e-mu 0204 i moim zdaniem jest świetny jeśli chodzi o jakość dźwięku. Ma też osobne wejścia gitarowe i mikrofonowe więc do nagrywania też się powinien nadawać. Z tym że cena już jest o połowę wyższa niż ta którą podajesz. Z tego co widziałem można dostać 0202 czyli starszy model w sporo niższej cenie, jakoś tak powyżej 300 ale nie pamiętam ile dokładnie.(...)


O, to wygląda całkiem nieźle, faktycznie można go dostać za ciut powyżej 300zł. Jednak zdecydowanie większą wagę przykładam do słuchania niż grania, home recording to dla mnie czysta zabawa i bardziej skupiam się na konstrukcji utworów niż na studyjnej jakości nagrania, więc e-mu musiał by mi zaśpiewać ze słuchawkami conajmniej porównywalnie z DAC nano. Co myślicie? E-mu wypadnie gorzej pod względem jakości dźwięku?
I jeszcze dwa, chyba kompletnie głupie pytania - e-mu umożliwia jednoczesne nagrywanie i odsłuch? Bez zauważalnych opóźnień?
Oraz pytanie już totalnie idiotyczne - rozumiem, że wszystko odbywa się przez port USB a e-mu nie jest tylko przedwzmacniaczem (z tego co wyczytałem), z którego sygnał trzeba przekazać do line-in dźwiękówki?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I jeszcze dwa, chyba kompletnie głupie pytania - e-mu umożliwia jednoczesne nagrywanie i odsłuch? Bez zauważalnych opóźnień?


Właśnie wróciłem ze sklepu z gitarą i powiem szczerze, że mam problem z ustawieniem odsłuchu w ogóle... plus po nagraniu dźwięk gitary jest przesterowany ;/. Choć zmniejszenie głośności R-Hi-Z/Line na e-mu redukuje nieco ten problem, nie eliminuje go całkowicie ;/. Pozwolę sobie później założyć osobny temat w tej kwestii...
Cytat

Oraz pytanie już totalnie idiotyczne - rozumiem, że wszystko odbywa się przez port USB a e-mu nie jest tylko przedwzmacniaczem (z tego co wyczytałem), z którego sygnał trzeba przekazać do line-in dźwiękówki?


Ja mam kartę laptopową wyłączoną w menadżerze urządzeń, i dźwięk się nagrywa przez e-mu, więc raczej nie trzeba...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem w "swoim" temacie można jednocześnie nagrywać i słuchać, żeby nie było opóźnień polecam ustawić sterowniki asio w programie w którym się nagrywa. I teraz jestem już pewny że nie trzeba żadnego połączenia line-in z inną dźwiękówką. E-mu robi wszystko samo. Nie wiem jakie oprogramowanie jest dodawane do 0202, ja dostałem mixcraft le 4.5 firmy acoustica i jak na razie jestem bardzo zadowolony z jego możliwości, choć jak już wspominałem nie znam się zbytnio więc mogę się zadowolić byle bublem icon_wink.gif. Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości i choć troche pomogłem z wyborem icon_smile.gif.
Pozdrawiam,
Piotrek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Przeglądając dziesiątki for nie mogę znaleźć żadnego konkretnego porównania DACa nano i e-mu 0202. Skłaniał bym się ku temu drugiemu ze względu na nieporównywalnie większe możliwości jednak jak pisałem wcześniej, jakość dźwięku przy odsłuchu na słuchawkach stawiam znacznie nad szerokimi możliwościami. Faktycznie często polecany jest zero DAC ale zdecydowanie wolał bym coś dostępnego w naszym kraju. Ktokolwiek potrafi powiedzieć jak Aurvany Live zachowują się na tych dwóch urządzeniach?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...