Skocz do zawartości

Wybor DAC'a


busz

Recommended Posts

Witam.Chcialbym kupic DAC'a do 250zl ale jestem zielony w tym temacie.
Oczywisce bedzie on do laptopa,ale mam takie pytanie,czy za te pieniadze
da sie kupic takiego DAC'a zeby dzialal i z laptopem i z konsola PS3?
Prosze o rady gdyz chcialbym poprawic sobie dzwiek z gier jak rowniez
sluchajac muzyki z laptopa,czy da sie to ogarnac?Posiadam dwie kolumny wiec glownie
interesuje mnie DAC do stereo.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam amplituner Cambridge Audio 540r i kolumny Tonsil Maestro 180.
Laptop kupiony 6 lat temu i dlatego musze kupic jakis DAC i najlepiej
jak by wspolgral z PS3,nalepiej jak by nie trzeba bylo nic przepinac.
Jak by byla znaczaca poprawa dzwieku to moglbym dolozyc do tych 400zl,
ale jak ma byc niewielka poprawa to raczej zrezygnuje.
Dzieki za odpowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,dzieki.To moze kupic DAC tylko pod laptopa i dac sobie spokoj z PS3?
Mamakie pytanie czy ten DAC co ty oferowales jest duzo lepszy od np.tego?
http://allegro.pl/creative-x-fi-surround-p...1451408667.html
Dobry jest ten DAC?
W takim razie co bys polecil tylko pod laptopa,cena do 250zl,no
chyba ze by byla spora roznica w dzwieku to moglbym
ewentulnie dolozyc te 150zl.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi prosze jakas konkretna propozycje tylko do laptopa
bez zadnych bajerow czyli roznych zbednych wejsc czy tam wyjsc
konkretnie do stereo i najlepiej jak by byl juz przez kogos sprawdzony.
Nie jestem bardzo wymagajacy cena to jednak max 300zl tak
juz sobie postanowilem a czuje ze i tak bede bardzo zadowolony
biorac pod uwage mojego laptopa ktory juz troche lat ma
to teraz jak wydam 300zl na sam dzwiek to mysle ze to
bedzie ogromna jak dla mnie roznica w dzwieku i muzyce,
tylko chcialbym wydac te 300zl na cos co jest tych pieniedzy warte,
tak zebym mogl pozniej spokojnie spac i nie myslec ze moglem kupic lepiej.Rozumiez?
Jeszcze raz dziekuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro autor watku zaspokojony to ja sie zapytam.
Jaki DAC do 1300zl? Tzn nie upieram sie ze za tyme musi byc, moze byc mniej icon_wink.gif Z testow ktore w necie czytam to ludzie skupiaja sie na tym jak to gra na sluchawkach czyli wzmacniacz sluchawkowy w DACu. Moze byc takowy bajer, moze moje HD555 zagraja lepiej niz ze wzmacniacza. Ale przede wszystkim DAC ma sluzyc poprawie dzwieku na trasie komputer - wzmacniacz i ma grac na kolumnach podlogowych, a takich testow jak na lekarstwo. Wiadomo ze jest beresford, jest magic. Z tanszych to sa ZERO i Audinst i cala masa chinszczyzny dostepnej tylko na ebayu.

Aha, zeby uscislic. Jezeli jakis odtwarzacz CD bedzie mial funkcje DACa czyli wejscie sygnalu audio z kompa do niego (optic) i wyjscie analogowe do wzmacniacza to moze byc takowy CD. Moze byc nawet uzywany, a jakby bylo warto to moge troche budzet rozszerzyc na te okolicznosc (w koncu bede mial wowczas takze CDka).

Bede wdzieczny za sugestie icon_smile.gif Bo np z beresfordami sprawa jest niejasna. Podobno przereklamowane, a w ogole to maja mase roznych modow i ciezko znalezc opinie do konkretnego moda. Odsluchac mozna ale wowczas jest sie w plecy na kosztach wysylki w 2 strony, a to piechota nie chodzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z komputera po USB to dobrą opcją może być nowy rDAC ARCAMa. Z tego co czytałem w Hi-Fi World system grania asynchronicznego (chodzi o nie podporządkowywanie się zegarowi taktującemu w komputerze i słynną redukcję jitter'a) opracowany z dCS'em ma zbawienny wpływ na brzmienie. Może jego cena lekko wychyla się poza to co założyłeś, ale podobno warto icon_wink.gif
A odtwarzacz z DACem??? Szczerze poza AYONami serii CD i kilkoma innymi z tzw. "wyższej półki" nic mi nie przychodzi do głowy icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakbyś coś jednak pożyczył do odsłuchu. Dobre recenzje na sąsiednim forum ma VDAC, tylko trzeba go schować gdzieś głęboko bo urodą to nie grzeszy icon_wink.gif Osobiście mogę Ci wypożyczyć Valab DAC Luxury Version bo jestem ciekawy opinii innych słuchaczy dysponujących lepszym torem audio niż mój. Jestem z Kielc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za propozycje ale ja z Poznania icon_smile.gif
Myslalem nad zakupem VDaca ale to towar w zasadzie nie do dostania.
Ostatecznie zdecyduje sie po prostu na inna karte muzyczna. Xonar Essence ST. Ma wzmacniacz sluchawkowy i wyjscie 2 RCA. Ponadto calkiem niezle "bebechy". No i jest dostepny w przeciwienstwie do np VDaca. A jak dokupie plytke H6 to mam dzwiek 7.1 Musze tylko zobaczyc czy dam rade go na PCI podlaczyc, jedno chyba powinienem miec ale czy nie bedzie grafika przeszkadzac to juz nie pamietam.
Jeszcze do niego tylko bede musial jakis interkonekt 1,5 - 2 metrow znalezc.
Za Xonarem przemawia tez lepsze zasilanie niz mialby jakis DAC, bo jest dodatkowo zailana bezposrednio z zasilacza, a on ptrzya napiecia z pewnoscia lepiej niz jakies tam zasilacze dodawane do DACow. Ma tez plytke do redukcji zaklocen itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...