Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 3000zł proszę o rady!


ratanpuri

Recommended Posts

Z racji tego że jestem na tym forum nowy chciałbym wszystkich przywitać icon_smile.gif

Teraz do rzeczy...

Szukam wzmacniacza w cenie około 3000zł, niedawno kupiłem nowe skrzynki i teraz potrzeba je czymś napędzić, dotychczasowa Yamaha RX-797, choć gra przyzwoicie nie daje mi tego czego bym chciał icon_smile.gif Moje kolumny są bardzo detaliczne oraz mają chłodne, neutralne brzmienie, potrzebuje gęstego, dosyć ciepłego wzmacniacza o dużej dynamice, nie musi cechować się wysoką rozdzielczością, oraz bardzo uwydatnionymi wysokimi tonami, bo gdyby tak było w połączeniu z kolumnami grało by to w moim mniemaniu męczącą oraz jazgotliwie. Zależy mi na mocnej, soczystej podstawie basowej, dobrze kontrolowanej, z dużym i energicznym wykopem, ładną plastyczną średnicą oraz nie przesadliwie szczegółowymi wysokimi... Wszystko to będzie grało w pokoju 28m2, muzyka to przede wszystkim Dire Straits, Police, Yes, Queen, Black Eyed Peas, czyli sporo starego rocka i czasami coś energicznego icon_smile.gif Źródłem będzie Yamaha S663 która gra bardzo dynamicznie z mocnym basem i lekko utemperowaną górą.
Specyfikacja kolumn: http://www.quadral.com.pl/index.php5?theme...product_id=6230 (w opisie jest błąd kolumna jest 3-drożna)

Moje typy:

Pioneer A-A9mk2

Marantz PM8003

No i tutaj mam dylemat co do Xindaka, który z tych byłby najlepszy? :

XA6950
XA6950V
XA6800E
XA6800R
XA6200

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś takie drogie skrzynki i chcesz teraz wzmak za 3000zł??? Trochę to będzie nietrafione połączenie i jeszcze do tego ten odtwarzacz, który będzie zdecydowanie ograniczał potencjał...
Gdybyś tak te 3000zł przeznaczył na wzmak + CD, ale kupił sprzęt używany to ok, ale tak to chyba lepiej jednak dozbierać i kupić coś dopasowanego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie pioneery czy marantze, do takich kolumn kup coś z "bardziej audiofilskich" firm typu: Arcam, NAD, Rotel, Creek, Meridiam czy Vincent. Poczytaj troszkę, poszukaj i dobierz tak żeby pasowało do kolumn charakterem dźwięku. Używka na pewno będzie lepsza jakościowo. Nie po raz pierwszy polecę salon używanego sprzętu audio typu: klik. Może gdzieś w okolicy Twojej też jest taki sklep. Wtedy będziesz mógł wziąć kolumny i pojechać na odsłuch.

Może http://www.liniadzwieku.pl/expo2.php?Id_sprzetu=1351 kolega kiedyś miał okazję posłuchać i mówił, że miodzio icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz chyba za dużo czytam a za mało słucham icon_wink.gif Z tego co przeczytałem to nieźle wypadają Xindaki i Pionek, sklep linia dźwieku nie jest mi obcy icon_wink.gif
Słuchałem wczoraj lampowego Yaqina MC-10L ale nie do końca mi się podobało, grał szerszą sceną niż Yamaha ale dynamika nie była jego mocną stroną jak to lampa icon_wink.gif Najgorsze jest to że ie ma gdzie w mojej okolicy tzn. Katowice, Tychy itd. posłuchać Xindaków
Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Najgorsze jest to że nie ma gdzie w mojej okolicy tzn. Katowice, Tychy itd. posłuchać Xindaków

Wystarczy skontaktować się z firmą POLPAK, dystrybutorem Xindaka (i nie tylko...) na Polskę i spytać się, która z firm w okolicy Katowic bierze od nich sprzęt i gdzie można go posłuchać.
No a w najgorszym wypadku - do Warszawy nie jest aż tak daleko, a są czynni również w soboty.

http://www.polpak.com.pl/artykul/31/menu/7...AK%20O%20FIRMIE

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wystarczy skontaktować się z firmą POLPAK, dystrybutorem Xindaka (i nie tylko...) na Polskę i spytać się, która z firm w okolicy Katowic bierze od nich sprzęt i gdzie można go posłuchać.


Dzięki za radę, trochę jeszcze pogrzebałem i znalazłem sklep MegaHz w katowicach który ma Xindaki, muszę zadzwonić i zapytać czy mają studnio odsłuchowe albo wypożyczają wzmaki.
f1angel dzięki za link, propozycja warta rozważenia, btw. co myślicie np. o jakiejś dobrej końcówce mocy i przedwzmacniaczu, oczywiście z rynku używanego, ostatnio na Allegro widziałem końcówkę Sony TA-N90ES, tylko że facet pisze ze bardzo analityczna i neutralna, może polecicie jakieś fajne końcówki oczywiście do których będą dostępne przedwzmacniacze


Co myślicie o Yamasze A-S1000, warto w ogóle jej słuchać ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze MAP 306 to już 3890zł :/ Musiałbym pojechać i posłuchać Pioneera A-A9mk2 ponieważ mam dostep do ich sprzętu w cenie zakupu tzn. tego pionka moge mieć za 2400zł
Edytowano przez RoRo
PONOWNIE: Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale MAP-305 w wersji I oraz II jako poprzednik modelu 306 powinien być tańszy. Można ponegocjować w salonie i wyjdzie taniej.
Albo kupić używkę.

Pozdrawiam
PS. Po raz kolejny: naucz się w końcu tego, by nie cytować bez powodu wypowiedzi poprzednika. Jeśli myślisz, że moderatorom się nudzi - to jesteś w błędzie icon_confused.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponuję Ci egzotyk, wzmacniacz AARON No. 5, dostępny na niemieckim ebayu (LINK). Wzmacniacz szybki i dynamiczny, tylko nie pamiętam już, jak u niego z ciepełkiem... Zresztą poczytaj: LINK_2 LINK_3

Wysyłka do Polski za 30 Euro, cena klocka trochę z kosmosu, ale jest możliwość negocjacji. Dobrze utrzymane używki schodziły nieraz za 400 - 450 euro.

Jedyny problem: odsłuch icon_neutral.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duystrybutor REGI na Polskę umożliwia odsłuch urządzenia w domu - wpłacasz kaucję i płacisz za kuriera 25zł w jedną stronę.
Czyli jeżeli sie nie zdecydujesz to jesteś do tyłu 50zł, a jak się zdecydujesz to opłaty za transport są zwracane.
http://www.rega.this.pl/gdziekupic.html
Na stronie sa tez informacje gdzie można posłuchać REGI w Polsce.

Słuchałem niższego modelu, tj. BRIO 3, w warunkach domowych oraz w pokoju hotelowym w trakcie wystawy Audio Show 2009. Było naprawdę nieźle (taki zestaw zebral pochlebne recenzje wśród zwiedzających AS 2009) , choć po podłączeniu większych i bardziej wymagających kolumn niż RS3 jak dla mnie miał za małą rezerwe mocy.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kaucji - trudno mi powiedzieć... tyrzeba zadzwonić i się spytać.
To już zależy od salonu, ale pewnie jak kupujesz (wypożyczasz) coś od nich pierwszy raz to może to być 100% wartości sprzętu.

Z kablami nie ma szaleństwa - skoro niedługo przejdziesz na docelowy, to spokojnie parę miesięcy wytrzymasz na zwykłym kablu OFC. W tym czasie wmacniacz Ci się wygrzeje, poeksperymentujesz z ustawieniami sprzętu i będziesz już wiedział jakiej długości kabli potrzebujesz!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć rację że pewnie trzeba będzie wpłacić 100% za pierwszym razem, z resztą skontaktuje się z tym handlowcem i się zapytam...
Jestem ciekawy też jak bym się ta Rega zgrała z moim źródłem Yamahą S663, jak odsłuchiwałem Yaqina MC-10L to najpierw ze źródłem zlampizowanego (chyba tak to się pisze icon_smile.gif Marantza który jak twierdzi właściciel kosztował go ponad 1800zł i tak jak już wcześniej wspomniałem średnio mi się podobało, a jak podpiąłem do niego Yamaszke za 900zł wreszcie zaczęło grać icon_smile.gif dynamika lepsza, jedynie wokale były troszkę zimniejsze i mniej zaokrąglone ale w minimalnym stopniu, także wydaje mi się że da radę, a jak nie to w przyszłości można pokusić się o CD Regi i zobaczyć czy jest wielka różnica... jak myślisz będzie duża różnica między moim odtwarzaczem a Regą za ponad 3k zł icon_smile.gif bo jakaś na pewno będzie....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...