Skocz do zawartości

CANTON CHRONO SL 590 - opinie


martini_dy

Recommended Posts

witam

Co prawda osobiście nie słuchałem tych CANTONÓW jednak chciałbym opisac moje osobiste odczucia na temat tej firmy.
Z Cantonem spotkałem się pierwszy raz w 2001 roku, był to zestaw 5.1 Canton Movie 10MX. Później słuchałem jeszcze Plusów, Fonumów i ERGO i po tym co usłyszałem muszę przyznac, że bardzo cenię firmę Canton.
Jest to firma bardzo ceniona na zachodzie, szczególnie w Niemczech, z których pochodzi, odnoszę jednak wrażenie, że w Polsce jest uważana za raczej przeciętną. Jakoś wszyscy wolą tzw. "brytyjskie brzmienie" czyli producentów angielskich takich jak B&W, KEF, Wharfedale itd., zarzucając niemieckim głośnikom metalicznośc i wiele innych wad. Słuchałem też B&W i również bardzo je cenię.
Nie bez powodu poruszam temat kraju pochodzenia. Czytając niektóre fora internetowe i testy odnoszę wrażenie, że czasem dana kolumna wydaje się byc z góry oceniona pod kątem kraju z którego pochodzi. I często daje się odczuc, że Polacy nie lubią niemieckich głośników za to samo za co nie lubią samych Niemców, czyli za II wojnę światową chociaż większośc wie o tym tyle ile przeczytało w podręczniku z historii w szkole lub usłyszało od babci czy dziadka. Chcę tutaj tylko podkreślic, że jestem przeciwnikiem takiego kategoryzowania sprzętu audio czy jakiegokolwiek innego. Nie jestem też zwolennikiem ani Niemiec, ani Wielkiej Brytanii, nie chcę byc tutaj źle zrozumiany.
Z góry przepraszam jeżeli kogoś uraziłem, miałem jednak potrzebę by o tym napisac.
Wracając do tematu oczywiście najlepiej byłoby samemu osobiście odsłuchac tych kolumn, jeżeli jednak o mnie chodzi to mam pełne zaufanie do Cantona.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...