Skocz do zawartości

CD player do DENON AVR2311 /B&W 685 .co wybrac?


peny

Recommended Posts

Podałeś mało informacji,
może zamiast odtwarzacza CD kupisz przetwornik cyfrowo/analogowy. Zakładam że masz jakieś źródło obrazu i dźwięku (DVD bądź Blu-Ray). Zwróć uwagę na Cambridge Audio DacMagic, świetny przetwornik Heed Audio Dactilus, Arcam rDac - to wszystko zdecydowanie poniżej 2000 zł. Ewentualnie trochę drożej bardzo zaawansowany przetwornik Musi Hall dac 25.3, wyposażony dodatkowo w niezły wzmacniacz słuchawkowy.

W przypadku pytań służę pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc
f1angel. odtwarzacz moze byc uzywany chociaz wolalbym nowy (chyba ze masz jakies sprawdzone zrodlo)
owszem.mam zestaw do kina domowego ale szukam cd wylacznie do tej pary kolumn .przy niektorych utworach te kolumienki charakteryzuje maly bas wiec wspomagam je sub. wiem ze to nie po audiofilsku icon_smile.gif ale pokoj nie jest maly 7x5 wiec zle nie robie.
jesli chodzi o muzyke to leci wszystko co mi wpadnie w ucho .naprawde,nie jestem typem czlowieka ktory zamknal sie w jednym gatunku i slucha jednej plyty dwa razy dziennie.moze troche przesadzilem icon_smile.gif
cenie sobie rock klasyczny i chyba tego slucham najczesciej .dziewczyna dusi popem i innymi przytupami icon_smile.gif
testowalem kiedys stare modele marantza ale graly strasznie sucho,pusto .staralem sie uslyszec poszczegolne partie zespolow ,jakis detal i co? dupa

mam jeszcze takie pytanie .moze zle rozumuje icon_smile.gif ale czy nie powinno sie starac, dobierac klockow do danego producenta czy to jest kompletna pomylka?
co myslicie o DCD-700AE ?

dzieki za posty i ogolnie zainteresowanie
pzdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Podałeś mało informacji,
może zamiast odtwarzacza CD kupisz przetwornik cyfrowo/analogowy. Zakładam że masz jakieś źródło obrazu i dźwięku (DVD bądź Blu-Ray). Zwróć uwagę na Cambridge Audio DacMagic, świetny przetwornik Heed Audio Dactilus, Arcam rDac - to wszystko zdecydowanie poniżej 2000 zł. Ewentualnie trochę drożej bardzo zaawansowany przetwornik Musi Hall dac 25.3, wyposażony dodatkowo w niezły wzmacniacz słuchawkowy.

W przypadku pytań służę pomocą



witam Q21
zainteresowal mnie twoj post.w zasadzie to CAMBRIDGE AUDIO DACMAGIC o ktorym napisales.calkiem niezle urzadzenie i pisze szczerze ze nigdy sie nie zastanawialem ,ba nie slyszalem o czyms takim (ciemna masa ze mnie) icon_smile.gif
ale mam pytanie z innej beczki.co to takiego phono steage czym sie charakteryzuje i czy warto w to inwestowac?

wracajac do przetwornika ,to chyba kupie tego cambridga .nawet jesli w niedalekiej przyszlosci pokusze sie na jakis cd to ten przetwornik mi sie przyda tak?czy zle rozumuje? icon_smile.gif

z gory dziekuje
pzdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciagle nie rozumiem Twojej koncepcji, ale będę "strzelał". Masz amplituner do kina domowego i zestaw pięciu głośników plus subwoofer i na tym słuchasz ścieżki dźwiękowej podczas oglądania filmów, koncertów itp. A do słuchania muzyki chcesz użyć tego samego amplitunera i dwóch kolumn frontowych wspomaganych przez suba, czy tak? Masz pewnie odtwarzacz DVD i jego używasz do słuchania płyt CD? Chciałbyś poprawić brzmienie kupując odtwarzacz CD albo DAC. O wzmacniaczu nic nie napiszę, bo pewnie wiesz jak się mają brzmieniowo amplitunery do kina domowego w stosunku do wzmacniaczy? Tu uzyskałbyś dużo większą poprawę jakości.
Jeśli jednak podstawą jest kino domowe a słuchanie muzyki jest mniej ważne, to podobnie jak Q21 widzę raczej przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC). Początkowo możesz podłączyć do Blu-Raya czy DVD a później pomyśleć o lepszym transporcie (napędzie). Propozycje przedstawione przez kolegę są naprawdę niezłe. Jeśli chcesz, to skontaktuję Cię z moim kumplem, który ma Cambridge Audio DAC Magica i mógłby Ci o nim sporo napisać. Wiem, że zastosował w nim lepszy zasilacz i kable, teraz gra to jeszcze lepiej.
Klocki od jednego producenta nie zawsze są dobrym rozwiązaniem. Chyba, że priorytetem jest zunifikowany wygląd urządzeń. Jeden producent robi lepsze wzmacniacze inny odtwarzacze. DCD-700AE jest raczej taki sobie, wolałbym jakiś używany i raczej innej firmy.
A jakie modele Marantza testowałeś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
dokladnie tak jak napisales ,mam kino domowe ale priorytetem jest sluchanie muzyki i wiem ze amplitunery nie daja tego co stereo wzmacniacz ale kobieta by mnie chyba za .. powiesila jakbym wspomnial o kupnie nowego wzmacniacza.wiec szukam jakiegos dobrego rozwizania co by muzyczka lepiej piescila moje uszy icon_smile.gif

dobrze ze wspomniales o twoim znajomym bo naprawde mam ciezki orzech do zgryzienia i rwe wlosy z glowy zastanawiajac sie co wybrac.mam nadzieje na naswietlenie
tematu o cambridgu zwlaszcza ze nie kosztuje duzo a mam nadzieje ze wiele poprawi.

co powiesz na Rotela RCD-06 albo Marantz SA7003 ?

a te poprzednie marantzy to bylo wieki temu i jak dobrze pamietam to modele 63 ,48 i chyba 5400 ale tak jak napisalem ,wieki temu i ze znacznie gorszym wzmacniaczem jaki mam teraz.

pzdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że mając priorytet jakim jest słuchanie muzyki kupiłeś amplituner do kina domowego. Ale cóż, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Choć jeśli umiejętnie przekonałbyś żonę do sprzedaży amplitunera i zakupu wzmacniacza, mógłbyś uzyskać jeszcze lepsze brzmienie. Słuchałem naprawdę dobrych zestawów kina domowego i jakoś mnie nie ciągnie. Natomiast nie bardzo wyobrażam sobie życie bez słuchania muzyki z dobrego stereo. Filmy też tak można oglądać.
Widzę, że kuszą Cię nowe odtwarzacze CD. Te wymienione przez Ciebie są niezłe. Marantz dość neutralny, rozdzielczy, Rotel nieco cieplejszy, pełniejszy. Oczywiście używane (wybrane) odtwarzacze mogą pokazać większą klasę, choćby do dostania za nieduże pieniądze Micromega Stage 5 lub 6.
http://www.hifi.pl/gielda/cd1000/70401.php
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...