Skocz do zawartości

Proszę o poradę odnośnie kina domowego.


August

Recommended Posts

Witam Wszystkich.

Jestem totalnym laikiem jeżeli chodzi o sprzęt RTV dlatego szukałem jakiegoś forum gdzie mogłbym liczyć na fachową pomoc. Jakoś pracownicy Media Markt mnie nie przekonali swoją wiedzą.
A więc tak noszę się z zamiarem zakupu kina domowego w granicach 2-3 tyś zł. Ważną częścią tego zestawu jest nagrywarka DVD ( ze względu na żonę , udało mi się ją przekonać do kina).Znalazłem sobię następujący sprzęt:

-http://www.mediapasaz.pl/nagrywarka-dvd-divx-hdd-sony/rdr-gx220s-srebrny.html
-http://www.skapiec.pl/site/cat/27/comp/189737
-http://www.topmarket.pl/kolumny_i_glosniki/SONY_SS_FCR_6000.php

Wątpliwości nabrałem przeglądając rózne fora w tym i Wasze. Dlaczego nigdzie nikt nic nie pisze o SONY. Czy to taka zła firma? Czy za te pieniądze można kupić coś leprzego?
Dodam jeszcze , że maniakiem - "audiofilem" nie jestem , nigdy nie słuchałem i oglądałem muzyki i flimu na kinie domowym więc nie mam żadnego porównania.. Kino w 90% przeznaczone będzie do filmów

DZiękuje za ewentualne porady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jakoś to zagra, spokojnie nie bedzie to dzwiek jak z popularnego kiedys jamnika, posiedzisz wszystko ustawisz to i Ciebie skoro nie masz doswidczenia zadowoli, za 2,3koła spokojnie mozesz wybrac inny sprzet..natomiast wez pod uwage,ze z regoly jezeli oscylujesz w tej same kwocie sprzet zagra podobnie jeden 10-15% lepiej inny 10-15%gorzej.
Zestawow za taką kase mozna złożyć co najmniej kilkanaście...wiec..ja Tobie konkretnego nie podam
co do marki sony... dawno zeszla na psy..to tak ogolnie to nie czasy PRL-u i sklapów pewex baltona itp itd...sony niech zostanie w MM
Polecam takie sprawdzone i solidne marki jak Onkyo, Denon, Harman Kardon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nagrywarek:
1. Koniecznie musi to być model z dyskiem twardym, tak jest wygodniej (a SONY GX-220 go nie ma..) i to nalepiej 160GB lub 250GB. Dobrze, gdy będzie to model nie starszy niż rok (czasami można coś obejrzeć w DivXie, a dzięki temu będziesz miał w miarę świeże kodeki do tego standardu) i mający złącze HDMI. Minimalna kwota jaką trzeba będzie wydać to 850zł za LG model RH-277 (160GB, HDMI, tegoroczny model, bez problemu odtwarza płyty DivX i zdjęcia -także zapisane na DVD).
2. Jakość muzyki na tym SONY jest mówiąc krótko KIEPSKA, inne nagrywarki też nie radzą sobie zbyt dobrze. Wyjście jest równie proste jak tanie: za 50-100zł kupisz używany odtwarzacz CD i będziesz z niego zadowolony (bez większych problemów dopasujesz kolorystycznie do reszty zestawu).
3. W sklepach typu MMarkt czy Euro trzeba poszukać kompetentnego sprzedawcy- są tacy, tylko trzeba trafić i nie zrażać się przy pierwszej nieudanej próbie. Nic nie stoi na przeszkodzie by zweryfikować jego sugestie w innym sklepie: podstawa to kartka z zapisanymi modelami, potem jeszcze trochę siedzenia w internecie.
4. Model SONY STR-DG710 nie jest najgorszy (sporo lepszy od modeli serii 400 czy 500/510) i tańszy o 500zł od modelu 910. Ma już HDMI, mikrofon do autokalibracji i wystarczającą moc oraz ilość wejść/wyjść.
5. Co do kolumn SONY - nie są najlepsze, ale i nie są najgorsze. Cena pasuje do ich jakości i na pierwsze parę lat wystarczą... Proponuje tylko brać pełnowymiarowe fronty (jak te z Twojego linku) i odpuścić sobie "patyczaki" (wąskie obudowy z małymi głośniczkami), a jeżeli masz miejsce w pokoju to chyba nie warto kupować systemu opartego na subwooferze i 5 malutkich kolumienkach.

Dla Ciebie kino to będzie 90%, czyli musi być subwoofer.
Policzmy: 1000zł nagrywarka z HDD (czyli z dyskiem twardym), 500zł to subwoofer (bo większość zestawów jest sprzedawana bez niego). Zostaje ok.1000-1500zł na amplituner z 5 kolumnami (jeżeli kupujesz w MMarkt czy Euro to nie ma raczej rozsądnych propozycji z nagrywarką - dostajesz od razu odtwarzacz DVD, który i tak zazwyczaj lepiej sobie radzi z muzyką niż nagrywarka). A poza tym odtwarzacz możesz sprzedać i masz 200zł w kieszeni na kolejne zakupy.
Za taką kwotę możesz kupić zestaw SONY STR-DG510 (w promocji może nawet i wyższy 710) oraz podstawowy odtwarzacz NS-38 (w promocji NS-78 już z HDMI i większą ilością wyjść). I raczej szukałbym właśnie zestawu z modelem NS-78.

Wg mnie lepiej jest wyszukać akcji promocyjnej i potem dokupić nagrywarkę niż szukać zestawu z nagrywarką, bo wybór jak już pisałem jest tragicznie mały (albo nawet zerowy).
Z propozycji innych firm: z Harmanem będzie trudno zmieścić się w cenie, można szukać Denona, Pioneera, Onkyo i Yamahy (podane w kolejności alfabetycznej, a nie sugerowanej).
To tyle odnośnie nagrywarki i zestawów (oraz samej marki) SONY - cdn - później icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za już i tak doś obszerne podpowiedz.
-Na pewno nagrywarkę wybyliście mi zgłowy i jak zrozumiałem oprócz użytecznej funkcji nagrywania jakość odbioru dzwięku nie jest dobra a przez to ewentualny zestaw może stracić. Zawsze mnie zastanawiało co takiego mają w sobie te DVD które kosztują po 1000 zł w porównaniu z nagrywarka za podobną cenę.

-NIe upieram się przy firmie Sony ani sklepach typu MediaMarkt. Tam akurat chciałem usłyszeć jakąś poradę w doborze zestawu i podpowiedz czym się kierować , na co zwracać uwagę. NIestety w Opolu żle trafiłem. A w firmie Sony podpasował mi kolor głośników i tak się zaczęło.

- Jakiś czas temu zbierałem na wieżę. Udało mi się wreszcie nazbierać i za ok. 200 tyś zł kupiłem Technicsa SH-EH 580. Dziś trochę żałuje bo wystarczyło dodać 200-300 zł i miałem model wyższy już z 5 głośnikami i innymi bajerami. Wtedy nie miało to znaczenia dla mnie biorąc pod uwagę mały pokój , brak czasu itp.Teraz sytauacja się zmieniała , warunki są lepsze. Dlatego nie chcę popełnić podobnego błędu. Wolę trochę poczekać i kupić coś z czego będę zadowolony i taki zestaw pogra mi jakiś czas niż za dwa lata pluć sobie w brodę , że można było to lub tamto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj August!
Czy dla Ciebie rozwiązanie z dodatkowym odtwarzaczem CD do słuchania płyt ma sens, czy raczej chcesz się zamknąć w dwóch elementach (amplituner + DVD lub nagrywarka), bo nie chciałbym Ci czegoś narzucać na siłę...

A co do odtwarzaczy DVD po 1000zł to są to już modele klasy średniej, a nie podstawowej - można w nich wyłączyć tor wideo i wyświetlacz (chodzi o zmniejszenie zakłóceń), no i oprócz DVD i CD odtwarzają też formaty SACD oraz DVD-Audio.

Jeszcze co do nagrywarek - ja dość dużo z tego korzystam (momentami testowałem jeszcze drugą - kolegi, no a teraz praktycznie nie korzystam z magnetowidu - chyba że muszę nagrać równocześnie 2 filmy) i jest to fajne rozwiązanie, trzeba tylko zdawać sobie sprawę z ich ograniczeń icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo nagrywarki, pamiętaj o jednej rzeczy, w której jest ona zdecydowanie gorsza od magnetowidu. Jeśli chcesz coś archiwizować (ślub, wakacje itp) to nagranie z płyty DVD wyparuje nawet po roku (może tak się zdarzyć), a VHS, choć jakość nie ta no i spada z wiekiem potrafi przetrwać nawet 20 lat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

... nagranie z płyty DVD wyparuje nawet po roku (może tak się zdarzyć), a VHS, choć jakość nie ta no i spada z wiekiem potrafi przetrwać nawet 20 lat."


Frog - nie bądź aż takim pesymistą.
Bardziej prawdopodobne jest, że nagrania na dobrych płytach przetrwają 20 lat, niż że po roku będą już bee. Wiadomo, że nagrywa się od razu z kopią i to na nośnikach dwóch różnych firm. No i nie ma co się oszukiwać, że płytka DVD+-R za złotówkę przetrwa wieki. Stopniowo wracają porządne nośniki,służące do archiwizacji - a że kosztują one parę razy więcej od zwykłych to już inna sprawa. Ważne, że zaczęto więcej mówić na temat trwałości danych w cyfrowych formatach.
A na przykład zdjęcia na papierze też (wiem, że stopniowo...) tracą kolory i najdłużej zachowują się te czarno-białe icon_rolleyes.gif
I masz rację co do trwałości kaset VHS - mam prawie dwudziestoletnie i jeszcze żyją (podobnie jak kasety magnetofonowe z tego okresu).

Poza tym, chyba większość ludzi kupuje nagrywarkę głównie na bieżące potrzeby - nagrać coś, czego w danej chwili nie możemy obejrzeć. A przy okazji chce zastąpić nią posiadany magnetowid i mieć urządzenie uniwersalne, a że dźwięk jest gorszy od odtwarzacze CD czy wysokich modeli DVD to nie znaczy, że jest to totalne dno - spokojnie wystarczy przy oglądaniu większości filmów (z koncertami to już inna sprawa, bo wtedy zależy nam chyba bardziej na bardzo dobrym dźwięku). Z nagrywarki z HDD korzystam nałogowo od prawie 2 lat i już nie wyobrażam sobie oglądania naszej wspaniałej telewizji bez niej (podobnie jak paru moich znajomych). icon_cool.gif
No i nic nie stoi na przeszkodzie, by za 5 czy 10 lat wykonać kolejne kopie swoich ważnych płyt.

Wiadomo, że ze wszystkim trzeba zachować umiar i sprzęt musi swoje kosztować - np. nie oczekiwać od kolumn za 200zł dźwięku jak w kolumnach 20 tysięcy icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.
Sprawe nagrywarki mam już wyjaśnioną w miarę logicznie.
Więc czy możemy póść krod naprzód??

A może to jest lepsze od tego zestawu Sony.
http://www.skapiec.pl/site/cat/30/comp/223711

Ampituner chyba niezły, DVD tez tylko nie wiem jak głośniki. Edytowano przez cz58y
Używaj opcji EDYTUJ dla dopisania informacji do postu. 7 pkt regulaminu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jakość muzyki na tym SONY jest mówiąc krótko KIEPSKA, inne nagrywarki też nie radzą sobie zbyt dobrze.


Mam Sony RDR-HX910 i jakość muzyki jest na niej zadziwiająco dobra. Porównywałem z innym sprzętem, dopiero w przypadku CD Marantza można było usłyszeć minimalną różnicę na niekorzyść nagrywarki. Natomiast zgadzam się całkowicie z opinią, że jeżeli kupować nagrywarkę to jedynie z HDD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo1964!
Twój model kosztował 2-3 razy więcej od podstawowego modelu nagrywarki SONY, więc ma prawo lepiej grać icon_biggrin.gif
Słuchałem modelu SONY RDR-RX210 (poprzednik 220). Na jej tle zwykły odtwarzacz SONY klasy podstawowej (bodajże był to ok. dziesięcioletni model CDP-491) bez żadnych modyfikacji to było cudo! Połączenia obu były podobnej klasy (w miarę zwykłymi) kabelkami RCA, grały równie podstawowym amplitunerem KD firmy SONY (model 2 lub 3 od dołu).
Słuchałem też modeli LG z HDD (RH7500 - najniższy model z roku 2005 oraz RH200 - górny model z 2006 roku) i też nie było rewelacyjnie, choć różnica była już mniejsza (też niezbyt drogie kable RCA i amplituner z zakresu do 1000zł).
A pamiętaj, że taki używany CD można na szczęście bez większego problemu kupić za 100zł !!!

Nie przeczę, że mogą być modele nagrywarek z niezłym dźwiękiem - ale kosztują o tysiąc zł więcej niż przedmiotowy SONY-RX220. Wybacz, ale ja wolałbym już ciut inaczej wydać pieniądze.
Wniosek nasuwa się sam - trzeba sprawdzić osobiście na nowym modelu. Jak pisałem parę dni wcześniej nowy LG-RH277 kosztuje poniżej 900zł, niestety u mnie w okolicy nikt nie ma do testów podobnie świeżego eLdżika. Ja już nie muszę chodzić za nagrywarką (i nie mam zbyt wiele wolnego czasu...) więc raczej nie planuję zabawy porównawczej w najbliższym miesiącu.

August!
Komplet ONKYO: 604 + DVD 405 to bardzo dobre rozwiązanie icon_lol.gif
Co do kolumn - można odpuścić sobie M-Audio, natomiast Quadral Quintas 500 który występuje też w Twoim linku gra już nieźle (szczególnie w porównaniu do swojej ceny). Quintas 700 będzie o te 300-400zł droższy, podobnie jak Tannoye (już przekroczyliśmy założone przez Ciebie 3 tysiące). Przy takim amplitunerze i kolumnach wytrzymasz na razie bez subwoofera.
Co do Tannoy Mercury F3 - i tak musiałbyś samodzielnie ocenić te dwa zestawy na podstawie płyt, które grasz najczęściej. A ponieważ to ONKYO można kupić z jednym i drugim więc nie będziesz miał z tym raczej większego problemu - powodzenia icon_lol.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...