Skocz do zawartości

Zakup miniwieży - opinia eksperta


Misior123

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

Jako początkujący w tych sprawach, zwracam się do ekspertów o radę icon_smile.gif
Do tej pory używałem zestawu 4.1 do PC ('cambridge soundworks' kupione ponad 10 lat temu). Postanowiłem przesiąść się na miniwieżę.

Moje wstępne wymagania jakie sobie zdefiniowałem, przedstawiają się następująco:
1.powinna w satysfakcjonujący sposób wypełniać dźwiękiem pomieszczenie poniżej 20m^2 (ile W będzie wystarczające?)
2.Jakość i odwzorowanie dźwięku jest dla mnie ważniejsze niż ich moc ale tu patrz punkt 1 icon_smile.gif
3.Przenzaczenie: słuchanie muzyki
4.Dobry stosunek cena/jakość
5.Przedział cenowy: 1500 - 2500.
6.Niekoniecznym bajerem byłaby możliwość podłączania iPoda przez stację dokującą wbudowaną w wieżę więc umieszczam to na końcu jako opcja icon_smile.gif

Dużo dobrego naczytałem się na forach o miniwieżach Yamaha Pianocraft ale są to posty z 2007-2009 roku i aktualnie takich modeli na stronie producenta nie widzę (być może zmieniło się jedynie nazewnictwo?)

Dajcie proszę znać jakie są wasze typy, na co warto zwrócić uwagę.
Z góry dziękuję za rady.

Pozdrowienia,
Kamil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum:
ad.1. PC jest fajnym rozwiązaniem (testy mini wież tutaj)
ad.2-6 = ad.1. icon_smile.gif
to tak w wielkim skrócie.
Piano Craft cały czas ma tą samą nazwę - są wersje z Cd, Dvd i blue ray.

Generalnie mając zestaw komputerowy wymieniony masz skok jakościowy muzyki pod warunkiem,ze aplikujesz płyty CD (oryginały) na mp3 nie będzie takiego skoku - choć na bank będzie zauważalne.
Chyba wszystkie nowe pc maja wbudowaną stację dokującą do iPoda.
Nawet jak masz zamiar myśleć o zmianie podstawą jest ustawienie w pokoju głośników (monitorków z PC) są małe ale wymagają dobrego ustawienia.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witamy na forum:
ad.1. PC jest fajnym rozwiązaniem (testy mini wież tutaj)
ad.2-6 = ad.1. icon_smile.gif
to tak w wielkim skrócie.
Piano Craft cały czas ma tą samą nazwę - są wersje z Cd, Dvd i blue ray.

Generalnie mając zestaw komputerowy wymieniony masz skok jakościowy muzyki pod warunkiem,ze aplikujesz płyty CD (oryginały) na mp3 nie będzie takiego skoku - choć na bank będzie zauważalne.
Chyba wszystkie nowe pc maja wbudowaną stację dokującą do iPoda.
Nawet jak masz zamiar myśleć o zmianie podstawą jest ustawienie w pokoju głośników (monitorków z PC) są małe ale wymagają dobrego ustawienia.



Czy przykładowa MR-730: z głośnikami 2x30W zapełni pokój 20 m ^2? Rozumiem, że to jest to samo co e730 opisane tu na forum (link).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tą elektronikę ale z monitorami B&W 685 (co trochę zmienia sprawę) w dodatku do do tego zestawu posiadam subwoofer (co już w ogóle dla niektórych komplikuje/zmienia sprawę) i to wszystko w 12 mkw w sypialni
Monitory mam na standach - rozstawie idealnie, subwooferów równiutko między nimi
Robiłem całe przemeblowanie pod idealne ustawienie audio icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Cytat

Posiadam tą elektronikę ale z monitorami B&W 685 (co trochę zmienia sprawę) w dodatku do do tego zestawu posiadam subwoofer (co już w ogóle dla niektórych komplikuje/zmienia sprawę) i to wszystko w 12 mkw w sypialni
Monitory mam na standach - rozstawie idealnie, subwooferów równiutko między nimi
Robiłem całe przemeblowanie pod idealne ustawienie audio icon_smile.gif



Zakupiłem i jestem BARDZO zadowolony. Estetyczna, mało bajerów a dźwięk świetny. Dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...