Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze słuchawek


miedziany

Recommended Posts

Witam wszystkim, jestem nowy także nie wiem czy dobrze trafiłem w forum tematyczne. Mam nastepujacy problem zamierzam kupić słuchawki tylko że nie wiem które wybrać. Ogólnie coś tam o nich wiem ale w zależności od forum każdy chwali swoje. Przechodząc do konkretów słuchawek potrzebuje do

1. Granie w gry szczególnie fpsy gdzie zależy mi na dobrym pozycjonowaniu przeciwnika.
2. Słuchanie muzyki (rózne typy od klasyki przez pop, techno ale bez przesadnego basu do czegoś z czym moje jamo s-608 sobie nie radzą a mianowicie sabaton-primo victoria najcześciej słucham rocka w zależności od nastroju czasami coś spokojniejszego czasami bardziej żywego)
3. ogladanie filmów w trybie silent cinema gdzie dźwiek przestrzenny byłby mocno wyczuwalny

Jeżeli chodzi o design to kwestia gustu i nie kążdemu określone słuchawki sie podobają także porad że te słuchawki są akurat ładniejsze wolałbym nie słyszeć, natomiast jeżeli chodzi o wygodę użytkowanie i jakość wykonania, takie rady jak najbardziej.

Hmm jeżeli chodzi o budżet to mysle nad przedziałem do 700zl chociaż jak ktos poda mi coś bardziej konkretnego do 1000zl to sie poważnie zastanowię.
Posiadam PS3 także jeżeli chodzi o gry i filmy to własnie jest wyłączne źródło do tego ampli Yamaha RXV 767 które w zupełności mi wystarcza. Jeżeli chodzi o CD i z czego leci muza do amplitunera to nie istotne bo i tak audiofilem nie jestem ale dla upartych powiem że jest to stary TECHNICS SL-PS840 do którego jestem mocno przywiązany. Także wiecie do czego słuchawek potrzebuje w pierwszej kolejności granie i słuchanie muzyki następnie filmy.
Co do moich typów mam dwie propozycje
1.Sennheiser HD 598 + ampli yamaha rxv 767 w trybie silent cinema z wybranym programem korekcji dzwiekowej action game
źródlo to PS3 i w zależnosci od gry dolby digital lub DTS po kablu HDMI ( także filmy w ten sam sposób są podłaczone tylko że program korekcji w zależnosci od filmu inny)
2.Bardziej pecetowe Tritton AX720 które posiadaj w sobie aż 8 głośników podłaczone bezposrednio z PS3 kablem optycznym do centrali od słuchawek i tam za pomocą tylko i wyłacznie kodeka DD 5.1 są rozsyłane do konkretnych głośniczków wbudowanych w słuchawki są nawet wyszczególnione na samej stronie dolby
http://www.dolby.com/consumer/product/game...tton-ax720.html

I teraz mam pytanie czy dzwiek przestrzenny w filmie i pozycjonowanie w grach będzie tak znacząco lepszy w trittonach? jeżeli Sennheiser HD 598 beda wspomagane amplitunerem? Domyslam sie że jeżeli chodzi o muzykę to Sennheiser HD 598 są dużo lepsze.
Naprawde zależy mi na tej przestrzennosci w słuchawkach zwłaszcza w grach ponieważ niekiedy nie moge oglądać filmów poprzez kolumny ze wzgledu na współlokatorów, jakieś inne propozycje prosze o pomoc, z góry dzięki pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...