Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze kolumn do 3000


race7

Recommended Posts

Witam,
przymierzam się do kupna nowych kolumn wolnostojących, budżet to okolo 3000 zl. Dysponuje CD NAD 525BEE i dość leciwym już wzmacniaczem Technics A700MK2. Wzmacniacz docelowo chciałbym wymienić ale na razie niestety musi zostać icon_smile.gif Muzyka - głównie rock, post-rock, punk rock, trochę elektroniki etc. Czy ktoś mógłby mi doradzić, za czym się rozejrzec? Rozważam KEF IF70, albo Acoustic Energy AEGIS NEO 3 - co sądzicie? Jestem też oczywiście otwarty na inne propozycje icon_smile.gif
Dzięki!
pawel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to zależy jaki wzmacniacz zamierzasz kupić, albo też ile możesz przeznaczyć na jego zakup?
Po drugie, czy kolumny mogą być używane, bo to jak wiadomo zapewniłoby Ci lepszą jakość dźwięku?
Zarówno w przypadku zakupu wzmacniacza jak i kolumn polecam te z drugiej ręki, o ile zależy Ci bardziej na brzmieniu
a nie na świadomości, że masz nowe.
Moim zdaniem KEFy raczej nie do rocka. A Technics plus AE równa się jasny, wyostrzony, raczej mało przyjemny dźwięk.
I ważne pytanie. Jakiej wielkości masz pomieszczenie do słuchania muzyki?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, poczytam o Elac. Co do wzmacniacza - myślałem o jakimś Nadzie, w granicach pewnie do 3000, ale jesli bylby dobry powód, to zapewne możnaby tę granicę trochę przekroczyć icon_smile.gif. Ale jestem otwarty, więc nie musi to być Nad. Co do kolumn, nastawiałem się na zakup nowych, ale w sumie ciekawe jestem jaki używany sprzęt mógłbym kupić w tej cenie? Sprawa jest otwarta...
Pokój teraz to niecałe 20 m2, ale będzie docelowo nieco większe, pewnie ok 25-30 m2. Więcej niż 30 raczej nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, musze nieco wiecej poszperac na ich temat bo przyznam ze wiekszosc z tych sugestii to sa zupelnie nieznane mi rzeczy icon_smile.gif Jednak - przy wymianie wzmacniacza, a w sumie na to sie zdecydowalem, bede skazany na kupno na raty - wiec raczej nowy sprzet wchodzi w gre. Wiec pytania teraz sa dwa:
1. Co ewentaualnie warto sprawdzic zamiast tego Nada, w podobnym przedziale cenowym jesli chodzi o nowy sprzet? I jaka bedzie roznica miedzy Nadami 355 i 356?
2. Jakie kolumny zagralyby z tym Nadem?
Dzieki!
pwl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzieki za info, musze nieco wiecej poszperac na ich temat bo przyznam ze wiekszosc z tych sugestii to sa zupelnie nieznane mi rzeczy icon_smile.gif Jednak - przy wymianie wzmacniacza, a w sumie na to sie zdecydowalem, bede skazany na kupno na raty - wiec raczej nowy sprzet wchodzi w gre. Wiec pytania teraz sa dwa:
1. Co ewentaualnie warto sprawdzic zamiast tego Nada, w podobnym przedziale cenowym jesli chodzi o nowy sprzet? I jaka bedzie roznica miedzy Nadami 355 i 356?
2. Jakie kolumny zagralyby z tym Nadem?
Dzieki!
pwl




Fajne tłumaczenie w celu kupna NOWEGO:)
Ale dziś praktycznie nie ma problemu z dostaniem gotówki na raty (na podobny procent jakby kupić sprzęt).

Piszą, że NAD 355BEE napędzi praktycznie dowolne kolumny o skuteczności pow. 80 dB (aczkolwiek - nie wierzę, że tak do końca), więc po co kupować wyższy/droższy model?

Sorry, że nie na temat...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omijałbym szerokim łukiem ten nowe Nady, nie wiem jak można polecać takie dziadostwo... chyba tylko z braku alternatyw, to są bezduszne wzmacniacze, sucho, bezbarwnie, bez muzykalności...
ale czy na pewno nie ma alternatyw ?
jest Advance MAP 105 (czy też nowe 102, 101 ale nie słyszałem ich), jest jakiś Xindak, chyba następca fajnego a06
z UK można sobie sprowadzić nowego Jungsona JA-88C za jakieś 1,5k - deklasuje tego Nada w każdym aspekcie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...