Skocz do zawartości

Ustawienie kolumn stereo


kalkin

Recommended Posts

"Kont"? jakich kont? w banku?

Nie ma jednej słusznej prawdy o stawianiu kolumn pod kątem. Moje Dali, zgodnie z zaleceniami producenta, stoją równolegle do siebie. Kiedy je ustawiałem pod różnymi kątami, grały gorzej.

Ja widzę dwie możliwości:

1. jeden z tych foteli stoi w złotym punkcie (czy jak go tam nazwać), a drugi troszkę z boku. Wtedy słychać idealnie w jednym fotelu, a z drugiego troszkę gorzej.

2. oba fotele stawiasz po obu stronach osi symetrii pomiędzy kolumnami.

Nie wyobrażam sobie stawiania foteli równolegle obok siebie (jak w poczekalni), bo to idiotycznie wygląda.

Jejku. Musisz poeksperymentować. Po przemeblowaniu pokoju w moim mieszkaniu wzajemne ustawienie kolumn, kanapki i dwóch foteli zajęło mi może jeden dzień, wliczając w to negocjacje z dyrekcją icon_wink.gif

Przestawiaj i przekręcaj kolumny i fotele, aż będzie grało tak, jak Ci się najbardziej podoba.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

"Kont"? jakich kont? w banku?

Nie ma jednej słusznej prawdy o stawianiu kolumn pod kątem. Moje Dali, zgodnie z zaleceniami producenta, stoją równolegle do siebie. Kiedy je ustawiałem pod różnymi kątami, grały gorzej.

Ja widzę dwie możliwości:

1. jeden z tych foteli stoi w złotym punkcie (czy jak go tam nazwać), a drugi troszkę z boku. Wtedy słychać idealnie w jednym fotelu, a z drugiego troszkę gorzej.

2. oba fotele stawiasz po obu stronach osi symetrii pomiędzy kolumnami.

Nie wyobrażam sobie stawiania foteli równolegle obok siebie (jak w poczekalni), bo to idiotycznie wygląda.

Jejku. Musisz poeksperymentować. Po przemeblowaniu pokoju w moim mieszkaniu wzajemne ustawienie kolumn, kanapki i dwóch foteli zajęło mi może jeden dzień, wliczając w to negocjacje z dyrekcją icon_wink.gif

Przestawiaj i przekręcaj kolumny i fotele, aż będzie grało tak, jak Ci się najbardziej podoba.


No właśnie tak ma ustawione fotele (jak w poczekalni) i jak tak sobie to wyobrażam bo oprócz słuchania oglądam również tv. Dla uproszczenia dwa fotele są przysuniete do ściany jeden obok drugiego i są na wprost tv w ten sposób, że stykające się podłokietniki lewy i prawy są dokładnie w centrum tv, który wisi na ścianie na przeciw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz przypadek 2.
Jeśli fotele stoją tuż obok siebie, to kolumny ustawiaj tak, jakby pod ścianą stała kanapka albo jeden fotel. Ja sobie wyobrażałem, że te fotele są w jakiejś odległości od siebie.
Tak czy inaczej - poeksperymentuj - uszy same Ci powiedzą, kiedy będzie dobrze.

[EDIT]
Stawianie foteli pod samą ścianą nie ejst dobrym pomysłem, bo mając głowę pod samą ścianą gorzej słychać muzykę. Odsuń te fotele trochę od ściany, w miarę możliwości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...