Skocz do zawartości

monitory do 1000zł


Bruner

Recommended Posts

Witam
Szukam głośników do pokoju o powierzchni 16m2, tylko do stereo, mają grać w połączeniu z kilkuletnim Denonem PMA 535 + DCD 655, do wydania mam ok 1000zł. Ma to być prezent dla ojca, więc w grę wchodzą raczej głośniki nowe. Ojciec słucha muzyki niezbyt głośno, więc glośniki muszą dobrze brzmieć bez zbytniego rozkręcania, muzyka to głównie starszy, spokojny rock czy pop w rodzaju Beatlesów, Tiny Turner, Whitney Houston, Dire Straits itp, do tego dużo radia. Ze względu na niezbyt duży pokój i niewygórowany budżet pod uwagę biorę raczej monitory (chyba, że ktoś ma jakąś sensowną propozycje spełniających wymagania podłogowców). Po lekturze forum i przejrzeniu ofert sklepów zastanawiam się nad którymś z poniższych modeli:
- Jamo C 603
- Magnat Quantum 603
- Dali Concept 1 lub Concept 2 (nie wiem czy z Concept 2 zmieszcze się w budżecie, wiec na razie ze znakiem zapytania, czekam na odpowiedz od sprzedawcy)
- Wharfedale Diamond 10.1 lub 10.2
- Mission M32i
- Monitor Audio BX1 lub M2
- Koda Harmony K2000B
- Klipsch B3
Które wybrać? Czy może jakieś inne, nie wymienione przeze mnie będą lepsze?
A może coś z podłogowych, np:
- Wharfedale Diamond 9.4
- Mission M33i
- KEF C7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kiedyś szukałem kolumn do tego wzmacniacza denon i powiem że jako dla mnie najlepiej grały z kolumnami wharfedale diamond 9.2 i w czasie poszukiwań wielokrotnie spotkałem się z opinią że do wzmacniaczów denon wharfedale pasują najlepiej. Także ja był bym za Wharfedale Diamond. Chociaż od lat jestem wiernym miłośnikiem marki dali.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie ma brzmienie Wharfedali 9.2 do 10.2? Brzmią podobnie, czy to zupełnie inne głośniki? 9.2 ciężko już dostać, a z 10.2 nie ma żadnego problemu.
Co myślicie o Jamo C603? Normalnie w sklepach kosztują ok 1500 zł, ale znalazłem oferte za 900, więc mieszczą się w budżecie. Warto, czy nie kombinować i wziąć Wharfedale 10.2?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruner, jak chcesz naprawdę fajne kolumny w tej cenie, które powinny super zagrać z tym wzmacniaczem oraz w 16m2, to weź te http://allegro.pl/tannoy-revolution-r2-skl...1484641418.html Wygląda na to, że są w bardzo dobrym stanie.
Rzeczywiście nieczęsto je można spotkać i grają dobrze z niedrogą elektroniką a jeśli kiedyś Twój tato zdecyduje się na zakup lepszego wzmacniacza, pokażą jeszcze dużo więcej. Wiem, że używane, ale w cenie do 1kzł. nie kupisz chyba nic lepszego. No może jeszcze niezłe by były Dali 104 i Audio Academy Phoebe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...