Skocz do zawartości

Mam pytanie...


m.i.ch.a.e.l501

Recommended Posts

Witam.

Mam dla was amatorskie i mam nadzieję proste pytanie.
Brzmi ono następująco... chociaż nie icon_smile.gif na początek kilka słów komentarza.
Do tej pory miałem amplituner DENONA i 5.1. Ostatnio postanowiłem zmienic sprzęt na stereo i kupiłem wzmacniacz zintegrowany YAMAHA.
Chodzi mi o to, że została mi para surroundów i chciałbym ją podłączyc jako speaker B, gdyż od czasu do czasu poza stereo chciałbym też sobie posłuchac w quadro. Tylko, że zwykle pisze i na wzmacniaczu, i w instrukcji, że jeśli chcemy speaker a+b to głośniki powinny byc o impedancji 8 ohm lub więcej.
Głośniki mam niemieckie, a co za tym idzie niemieccy producenci zwykle piszą, że impedancja wynosi 4-8 ohm.
Tak więc czy mogę podłączyc 4 głośniki 4-8 ohm nie ryzykując, że coś spalę??
Z góry dziękję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quadro nie będzie, co najwyżej 'dual stereo' icon_smile.gif bo żeby mieć quadro (kwadrofonię jak sądzę) to musiałbyś mieć kwadrofoniczne nagranie i sprzęt który to obsługuje. (Zasłyszałem kiedyś że nawet były winyle kwadrofoniczne ale wraz ze sprzętem był to tak drogi wynalazek że z niego zrezygnowano).

Podłączyć możesz, kontroluj tylko temp. wzmacniacza przy dużych głośnościach. Albo najlepiej unikaj dużych głośności w takim połączeniu icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie pary głośników w tym samym pomieszczeniu, do stereo? icon_evil.gif Zrobi się zamieszanie, nie poprawisz odbioru. Lepiej sprzedaj te wszystkie kolumny, jeśli możesz dołóż parę złotych a kupisz lepsze kolumny i będziesz miał lepsze brzmienie. Albo pozostań przy tych większych głośnikach jakie tam masz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że może się zrobic zamieszanie. 90% czasu słucham muzyki w zwykłym stereo jednak przez prawie 10 lat miałem amplituner 5.1 i zostały pewne naleciałości, czasem mam ochote żeby mi tam coś i z tyłu grało. Wiem, że najlepiej jakościowo jest słuchac jednej pary głośników i tak też słucham prawie zawsze. Jak już napisałem wcześniej, od czasu do czasu lubię takie urozmaicenie icon_smile.gif
A głośniki mam Canton Fonum 501 DC. Stare dziadki, ale jestem z nich bardzo zadowolony...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...