Skocz do zawartości

dźwięk z TV do KD


menhior

Recommended Posts

Witam

prawdopodobnie taki temat był już wielokrotnie poruszany ale niestety wasza wyszukiwarka nie działa na moim kompie więc zmuszona jestem spytać ponownie.
nie mam zielonego pojęcia jak sprawić aby dźwięk z Tv był odtwarzany przez kino domowe : (((( baruje się już z tym od kilku dni, przeczytałam mnóstwo postów i poradników ale nic nie skutkuje. Nie wiem już czy ja coś źle robie czy po prostu w takim zestawie jaki ja posiadam jest to niemożliwe do osiągnięcia. Mianowicie posiadam TV Philips 5000 LED oraz KD Pioneer DCS - 370 (system głośników S - DV370T i S - DV370SW).
TV posiada następujące wejścia (które mają znaczenie dla przesyłania sygnału audio):
3 x HDMI
audio digital out
słuchawkowe
SCART x1

natomiast kino domowe:
HDMI x 1
SCART x 1 (AV connector)
AUDIO In i out typu chinch

nie wiem za cholere jak to połączyć. SCART nie działa, HDMI nie działa, słuchawkowe (połączenie gniazda słuchawkowego w TV z takim samym w KD) nie działa. Jade dzisiaj kupić kabel SCART - chinch. Może na tym pójdzie. Zastanawiam się jednak nad opcjami w pilocie do KD. Jest ich tyle że trudno je ogarnąć. Staram się nie wciskac bezmyślnie każdego guzika (choć czasem jest to jeden z lepszych sposobów) ponieważ zdaje sobie sprawę że to troche jak z kompem: żeby jakiś sygnał przeszedł z punktu A do B to muszą być otwarte odpowienie porty itede. Wiem że ważne jest połączenie In z OUT a nie In z in czy out z out, ważny jest także kierunek. Na tym jednak moja wiedza się kończy. Możecie mi coś poradzić, zasugerować? Tylko proszę - prostymi słowami, łopatologicznie, bo za cholere nie mam drygu do elektorniki. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko TV. Z tego co czytałam aby mieć pełny dźwięk surround dany film musi posiadać taki też format audio. Czy to prawda? To znaczy że tak czy siak nawet jak uda mi sie podłączyć dźwięk z TV do KD to i tak będą działać tylko dwa głośniki. Tak? Jeśli tak to moim zdaniem kupowanie KD ze względu na walory audio w ogóle mija się z celem, chyba że kogoś stać aby kupować conajmniej kilka filmów DVD w miesiącu (ponieważ te ściągane z netu chyba nie mają formatu surround).
Sprostujcie jesli coś źle napisałam.

Ok. Kabel Jack - cinch działa (DZIĘKI MKK : )))). Jest dźwięk w kolumnach, ale tak jak napisałeś - stereo. Docelowo chciałabym, aby było surround. Poradźcie jak to zrobić o ile jest to możliwe.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...