Skocz do zawartości

Kino domowe


lgtco99

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników.

Próbuję skompletować zestaw kina domowego. Jak na razie udało mi się skompletować coś takiego: ONKYO TX-SR308B + BLU-RAY LG BD550 + TAGA TAV-406. Cena zestawu nie może przekroczyć 2000zł (a najlepiej by było, aby kosztował mniej).

Znalazłem także Pioneer Pioneer DV-420K+ VSX-520K+ Jamo S 426 HCS 3 lecz powiedziano mi, aby nie kupować gotowych zestawów. Po za tym nie ma Blu Ray'a
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc chcesz kupić odtwarzacz BR oraz amplituner kina domowego oraz kolumny.

A na jakiej powierzchni ma to grać?
Ile kolumn (i jakie - podłogowe z przodu czy mniejszych) ma być w tym zestawie?
Czy będziesz chciał dokupić do zestawu subwoofer?

Całość ma być nowy sprzęt (pewnie BR lepiej kupić nowy...) czy może być używany?

Co do oszczędności - to raczej wskazane jest, by nie schodzić poniżej 2 tysięcy (i tak będzie trudno skompletować coś rozsądnie grającego w tej cenie).
Czy w najbliższej przyszłości będziesz chciał coś dokupić do tego zestawu?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A więc chcesz kupić odtwarzacz BR oraz amplituner kina domowego oraz kolumny.


Tak, dokładnie.

Cytat

A na jakiej powierzchni ma to grać?
Ile kolumn (i jakie - podłogowe z przodu czy mniejszych) ma być w tym zestawie?
Czy będziesz chciał dokupić do zestawu subwoofer?


Powierzchnia pokoju to ok.25m2
5 kolumn (z przodu mogą być podłogowe, ale nie koniecznie)
Budżet raczej na to nie pozwoli.
Cytat

Całość ma być nowy sprzęt (pewnie BR lepiej kupić nowy...) czy może być używany?


Nowy
Cytat

Co do oszczędności - to raczej wskazane jest, by nie schodzić poniżej 2 tysięcy (i tak będzie trudno skompletować coś rozsądnie grającego w tej cenie).
Czy w najbliższej przyszłości będziesz chciał coś dokupić do tego zestawu?


Nie dysponuje większym budżetem, gdyż kupno kina domowego łączy się z kupnem telewizora (w chili obecnej to już 4200zł).
Kiedyś może tak, ale w najbliższej przyszłości raczej nie.

Cytat

Pozdrawiam


Ja również icon_smile.gif

PS. Jak tak teraz myślę to można także(oprócz tego z BD) skompletować zestaw z DVD, lecz musi on odtwarzać płyty DVD+/-R DL. Po przemyśleniu wszystkich za i przeciw będzie można wybrać zestaw który będzie lepiej pasował do moich preferencji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takiej powierzchni przy Twoim budżecie to faktycznie z przodu jakies niedrogie podłogówki..

A wchodzi w grę zakup na razie samych frontów - oraz / lub używane kolumny , a nowy odtwarzacz i amplituner?
Zakładając 400zł na odtwarzacz, zostaje 1600zł na resztę.

Pozdrawiam
PS. Kabli nie lliczę - na razie wystarczy coś niedrogiego, ale solidnego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grę wchodzi wyłącznie nowy sprzęt. A co myślisz na temat zestawu który podałem jako pierwszy? Onkyo TX-SR308 + TAGA TAV-406 / Prism Onyx 100 + LG BD550 / Onkyo DV-SP406 Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim - nie ma potrzeby cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja cichnie prawdopodobnie dlatego, że trudno jest powiedzieć coś pozytywnego na temat nowych zestawów kd w cenie rzędu 2 tysiące za komplet z kolumnami... Sorry za szczerokość - czasami trudno jest zaoszczędzić taką kwotę, a tu jeszcze spotyka Cię krytyka.

O ile do odtwarzacza BR nie ma raczej zastrzeżeń, o tyle najniższe modele amplitunerów mają najczęściej sporo ograniczeń (niezbyt mocny zasilacz, niska rzeczywista moc, mało możliwości podłączeń czy ubogie układy elektroniczne...) i trudno się nimi zachwycać. Tym niemniej i tak będzie to lepsze wyjście niż komplety "wszystko w jednym" z plastikowymi głośniczkami.

Wg mnie lepiej jest trochę dozbierać (czy kupić na raty...) i kupić trochę wyższy model amplitunera i kolumn (albo kupić coś z używek, lub same fronty jesli chodzi o kolumny).
Tydzien temu w MediaMarkt był za 2999zł niezły komplet Yamahy: BR model S667, amplituner seriii RX-V667 (lub 57) oraz kolumny 7900
I w takim przypadku robiło to różnicę w jakości.
Normalnie cena jest o tysiąc wyższa...Więc może warto poczekać i poszukać promocji weekendowych?!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w ten weekend - a dokładnie od piątku 18 do niedzieli 20 marca włącznie jest sporo ciekawych akcji wyprzedażowych w sklepach Euro, MMarkt i Saturnie.
Jeżeli masz sklepy tych sieci w pobliżu to warto wpaść do sklepu i porównać ceny... A przynajmniej obejrzeć na stronach internetowych aktualne gazetki. icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W grę wchodzi wyłącznie nowy sprzęt. A co myślisz na temat zestawu który podałem jako pierwszy? Onkyo TX-SR308 + TAGA TAV-406 / Prism Onyx 100 + LG BD550 / Onkyo DV-SP406



I jeszcze jedno - każdy z nas ma inne uwarunkowania i zapatrywania na dźwięk, priorytet.. itp
Większość z Nas po prostu zostaje na stereo z którego mamy radochę, oczywiście są na forum ludzie którzy mają na prawdę fajne kina...ale..to niestety nie ten przedział cenowy..to w zasadzie przedział cenowy przy którym do swojej kwoty musiał byś dopisać jedno zero..
dając minimum - nie oszukujmy się - dostaję podstawę i za wiele nie ma co oczekiwać
Inna sprawa to doświadczenie zdobyte przy odsłuchach..lub sprzęcie który dotychczas miałeś/posiadałeś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Moim zdaniem mimo wszystko zamiast kompletować od nowa po swojemu to lepiej kupić przykładowo kino domowe sony już skompletowane i tyle. Chodzi mi o to, że wtedy przynajmniej człowiek będzie miał pewność, że wszystko będzie sprawnie działało i będzie ze sobą w 100% kompatybilne. No, chyba, że naprawdę dobrze znasz się na technice. Wtedy to zupełnie inna sprawa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...