Skocz do zawartości

Problem ze wzmacniaczem


Majczel

Recommended Posts

Witam. Mam niestety problem ze wzmacniaczem. Zaczęła mi przerywać prawa kolumna. Problem leży na "drodze" między wzmacniaczem, a kolumnami. Słucham muzyki, a tu nagle z lewej kolumny zamiast muzyki, zaczęło przerywać i wydobywały się buczenia i trzaski.; Odłączyłem wszystko i podłączyłem na nowo i było wszystko ok, więc myślałem, że coś się poluzowało. Następnego dnia problem powrócił. Raz jest wszystko w porządku, raz zaczyna odstawiać cyrki. Dzisiaj z kolei problemy występują prawą kolumną. Problem z lewą kolumną był i na AUX, CD czy AV. Zostawiłem kable w wzmacniaczu tak jak są i zamieniłem kolejność w kolumnach i wtedy zamiast buczenia z lewej kolumny, zrobiło się to w prawej, a lewa grała tak jak powinna. Wina również nie stoi po stronie źródła. Wydaje mi się, że to nie potencjometr głośności, bo jak wszystko grało dobrze to brałem szybciej i wolniej większą głośność i żadnych trzasków nie słyszałem. Co może być przyczyną? Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam funkcje Direct. Jak jest wyłączona to bez muzyki wyraźnie szumi, a włączona funkcja minimalizuje szumy. Kable to Procab LS 25. Właśnie wyłączyłem z podejrzanych kable, bo nawet po zmianie kolejności z L wzmak z L kolumna na R kolumna to było to samo, a R wzmak i L kolumna było w porządku. Przed zmianą kabla nawalał lewy głośnik, po zmianie podłączenia prawy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...