Skocz do zawartości

Prośba o radę


SarioN

Recommended Posts

Witam,
po dosyć krótkiej przygodzie z Klipsch RF-52 postanowiłem zasięgnąć porady bardziej doświadczonych i proszę o pomoc w wyborze.
Budrzet jakim dysponuje to 2500zł za parę kolumn i 2000 za amplituner ew. wzmacniacz.
Muzyka jakiej słucham to gł house i vocal trance.
Docelowo kolumny będą stały w salonie ok 30m2

Pod uwagę biore następujące klocki:

Kolumny:
Heco Metas XT 501
Magnat Quantum 655

Amplituner:
H/K HK 3490
Yamaha R-S700

Wzmacniacz:
Yamaha A-S700
i.. no właśnie i co może być jeszcze? icon_smile.gif

Z tego wszystkiego jeżeli chodzi o moc RMS najmocniejszy jest HK 3490 i ku niemu bym się skłaniał najbardziej bo ww kolumny z tego co widać po specyfikacjach potrzebują troche papu.
Jeżeli chodzi o źródło to będzie to komputer z Audigy 2 ZS z czasem może jakis CD/DVD


Prosił bym o poradę odnośnie sprzętu, jakie połączenie będzie najlepsze do rodzaju muzyki której słucham?
W gre wchodzi tylko nowy sprzęt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozornie najmocniejszy wzmacniacz nie musi być wcale najlepszy a jeśli chodzi o brzmienie, to w szczególności.
Wiem, że tylko nowy sprzęt, ale jakoś nie mam przekonania. Szkoda by mi było wydać tyle pieniędzy na nowe, które gra tak sobie.
Polecam zatem wzmacniacz Roksan Caspian http://www.hifi.pl/gielda/wzmint2000/72995.php i kolumny Castle Harlech http://www.hifi.pl/gielda/kolumny2000/73002.php Może to nawet wyjdzie trochę więcej niż zakładałeś, ale zawsze można negocjować ceny. I miałbyś taki zestaw, że palce lizać icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Witaj,
biorąc pod uwagę Twoje wymagania, zwróciłbym uwagę na następujące konfiguracje:
1. Wzmacniacz NAD C326BEE + Monitor Audio M6 lub lekko przekraczjąc budżet BX6 (znacznie lepsza propozycja)
2. Wzmacniacz NAD C326BEE + Paradigm Monitor 9 v.6
3. Cambridge Audio Azur 650A + Kef C7

Proponuję jednak odsłuch i wybór konfiguracji, która najbardziej będzie Tobie odpowiadała

W przypadku pytań służę pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...