Skocz do zawartości

Płyty testowe - samplery wytwórni muzycznych


Filozofikus

Recommended Posts

Witajcie,
swego czasu wpadło w moje ręce kilka krążków tego typu, choćby te zamieszczone w AUDIO.

Czy ktoś z Was wie, gdzie można nabyć podobne dzieła?
Czy trzeba do każdej z audiofilskich wytwórni zwracać się osobiście?
Czy jest może gdzieś jakaś strona internetowa, która poświęcona jest (po części choćby) tej tematyce?

Czy ktoś ma może dostęp do krążków, które wydawane są np. z niemieckimi lub anglojęzycznymi czasopismami o tematyce audiofilskiej? Chętnie skorzystam z Waszego doświadczenia w tej materii.

Pozdrawiam icon_smile.gif
Odpowiedzi mogą też być na PW.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu odwiedzając naszego zachodniego sąsiada w "zwykłych" sklepach płytowych udało mi się nabyć w bardzo rozsądnej cenie kilka samplerów. M.in. z wytwórni Blue Note...
Niestety historia ta ma smutny ciąg dalszy... gdyż przesłuchawszy je odczułem imperatyw, by nabyć kilka "pełnych" płytek wykonawców słuchanych na samplerach. Niestyty ceny ich płyt promocyjne już nie były... icon_lol.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy znasz ta promocje, co prawda jest juz od dluzszego czasu. Jesli nie masz tych plyt to warto kupic, ceny atrakcyjne.

http://www.hi-fi.com.pl/promocjasampler.php4

poza tym w nowym HFM ma byc dolaczona ciekawa plytka.


Mam niestety tylko kopie, ale z checia zakupie oryginaly samplerkow:

Sampler Manger - test - Cd
Sampler Burmester reference Cd I / CD II

Podobno tez jest kilka ciekawych plytek testowych wydanych przez producentow kolumn, niestety sa rownie ciezko dostepne jak wymienione powyzej. HFM dolaczyl kiedys plytke Audio Physic, jest nawet ciekawa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Polecam polski sklep:

www.ccd.pl

po wpisaniu hasla sampler w wyszukiwarce wyskoczy Tobie chyba ze 100 pozycji roznych wytworni icon_smile.gif

mozna rowniez bezposrednio na stronach wydawnictw:

www.linn.co.uk

przyklad: http://www.linnrecords.com/recording-super...-3-sampler.aspx

lub np:
www.naim.co.uk

pozdr
hybryd




Dzięki icon_smile.gif

Tak się składa, że Linn i Naim są już w mojej kolekcji, natomiast zaproponowany przez Ciebie sklep zaraz odwiedzę.
Ciekaw jestem jakie mają propozycje.

Czas przygotować więc portfel icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie wiem czy znasz ta promocje, co prawda jest juz od dluzszego czasu. Jesli nie masz tych plyt to warto kupic, ceny atrakcyjne.

http://www.hi-fi.com.pl/promocjasampler.php4

poza tym w nowym HFM ma byc dolaczona ciekawa plytka.


Mam niestety tylko kopie, ale z checia zakupie oryginaly samplerkow:

Sampler Manger - test - Cd
Sampler Burmester reference Cd I / CD II

Podobno tez jest kilka ciekawych plytek testowych wydanych przez producentow kolumn, niestety sa rownie ciezko dostepne jak wymienione powyzej. HFM dolaczyl kiedys plytke Audio Physic, jest nawet ciekawa.




Dzięki za wskazówki.
Właśnie zamówiłem online aktualny nr HFiM z cd i jednym krążkiem archiwalnym, którego mi brakowało icon_smile.gif
Niestety nie posiadam płyt Mangera i Burmestera, może się jakoś wymienimy?
W zamian mogę zaproponować krążek mbl "folk&blues emotions" i "Dysk do optymalizacji systemu" firmy Isotek.

Proszę o kontakt icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listopad to wysyp płytek z czasopismami.Pewnie to z okazji Audio Show.Płytkę mamy z Audio ,nawet dwie na drugiej mamy testy , z Hi-fi i Muzyką oraz z Hi-Fi Choice sampler naim nr 6. Niestety mnie wkurzyli okładka w następnym numerze to zwykłe cwaniactwo.Pierwsze tak zrobiło Hi-Fi i Muzyka podobno dla dobra czytelników aby Ci nie musieli jeszcze miesiąc czekać na płytę.Mam nadzieję że ta "zaraza" nie przejdzie na Audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Listopad to wysyp płytek z czasopismami.Pewnie to z okazji Audio Show.Płytkę mamy z Audio ,nawet dwie na drugiej mamy testy , z Hi-fi i Muzyką oraz z Hi-Fi Choice sampler naim nr 6. Niestety mnie wkurzyli okładka w następnym numerze to zwykłe cwaniactwo.Pierwsze tak zrobiło Hi-Fi i Muzyka podobno dla dobra czytelników aby Ci nie musieli jeszcze miesiąc czekać na płytę.Mam nadzieję że ta "zaraza" nie przejdzie na Audio.




Też mam taką nadzieję, przekażę "górze" icon_wink.gif
Słuchałeś już tej płytki z Audio? Co myślisz?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kah!
Ja słuchałem! (zresztą, jak wszystkie płytki dodawane przez Audio do tej pory)
Chcesz, bym się podzielił wrażeniami???
Cóż, absolutnie subiektywne wrażenia mam lekko ambiwalentne!
Najpierw pochwały...
Z jednej strony płyta podobała mi się!
Ciekawe utwory 1, 2, 3 i ostatni (bodajże 6 - nie mam płytki przy sobie - praca icon_smile.gif) Świetna i przezabawna muzyka...
Dżwięk dobry, a niekiedy nawet bardzo dobry - na kilku utworach moje Thiele zaprezentowały obłędną szerokość sceny dźwiękowej. Z wybudowaniem sceny w głąb było nieco gorzej!
No i zastrzeżenia...
Przede wszystkim tak olbrzymia rozpiętość repertuaru i jego klimatów niestety nie pozwoli, by płytka zbyt często lądowała w kieszeni odtwarzacza.
Track z muzyką poważną - stosunkowo selektywnie nagrany kawałek, a pomimo tego brak potęgi brzmienia. Utwór w warstwie muzycznej, też mnie osobiście nie zachwycił.
Czego brakowało - informacji dotyczących wszystkich muzyków biorących udział w nagraniu, instrumentarium oraz opisów sposobu dokonania nagrania.
Można byłoby to zmienić chociażby zamieszczając opis w pliku do pobrania ze strony "Audio"
Płyta też mogłaby być dłuższa... Zdaje się, że na płyce zostało jeszcze sporo wolnego miejsca...
Reasumując - z dotychczas wydanych płytek - jedna z lepszych.
Niemniej dobór repertuaru przypadkowy, co spowoduje, iż płyta ta podzieli los innych samplerów, używanych jedynie okazyjnie...
Szkoda!
Pozdrawiam i, mimo wszystko, składam Redakcji gratulacje - jest nieźle, a mam nadzieję, iż będzie lepiej...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Niestety dla mnie ,jeszcze czekam na mój numer Audio.Prenumerata!!! Dobrze że Audio mogę za friko poczytać na komputerze.Inne czasopisma tak nie rozpieszczają swoich prenumeratorów.




Na prenumeratę nie ma wpływu ani redakcja "papierowego" Audio ani redakcja online. Głos Twój został przekazany do osób, które bezpośrednio się nią zajmują. Podobno ma być lepiej.
A e-wydanie Audio z tego co wiem to nawet do ściągnięcia nim gazeta trafi do kiosków. No i dla prenumeratorów papierowego wydania - gratis. Nice icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bert i White.


Noszę ją ze sobą do domu od tygodnia ponad i wciąż jeszcze nie została przesłuchana icon_biggrin.gif Ale myślę, po tym weekendzie będę mieć coś do powiedzenia w tej kwestii icon_wink.gif



Kah!
Ja się przypominam i nie odpuszczę Ci... icon_twisted.gif
Naprawdę ciekaw jestem Twojej opinii!

A na koniec mała dykteryjka...
W piątek w ubiegłym tygodniu gościło u mnie kilku zaprzyjaźnionych "audiolubów"... Część zdjęć z imprezki w temacie "Wasze systemy".
I okazało się, iż w jednym miejscu i jednym czasie znajdują się 4 samplere z ostatniego Audio...
Co więcej sampler ten przynajmniej kilkukrotnie gościł w napędzie odtwarzacza... I wcale się nie zdziwiłem, że odsłuchiwane były utwory 1,2 i 6 icon_lol.gif
A dodam, iż ja osobiście, jako gospodarz, nie "rządziłem" repertuarem...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak icon_smile.gif Muszę ją tylko gdzieś znaleźć w domu i pamiętać, żeby w końcu przesłuchać icon_biggrin.gif

Jestem od dłuższego czasu pod dużym wrażeniem portalu lastfm.pl i to mnie pochłania bez reszty, słucham tylko tego i co mnie dziwi najbardziej ... ostatnio muzyki o tagach dub lub ragga icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif Może to przez te szarówkę?
W odstawkę poszły CD i mp3.

Więcej o last.fm piszę w Audiofil tez człowiek..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa wasze opinie na temat samplera Reference Recordings - "Tutti !" ?

Mnie bardzo spodobala sie realizacja. Najwieksze wrazenie robi chyba dynamika i potega najnizszych zakresow orkiestry.
Niestety mi osobiscie material nie podchodzi icon_sad.gif W muzyce klasycznej mam swoich ulubionych wykonawcow, na plycie moglem znalezc tylko dwie pozycje Mozart, Vivaldi - w ciekawych aranzacjach. Przyznam szczerze, ze skusilbym sie na plytki (Vivaldi,Mozart) wydawnictwa Reference Recordings, musze sie za nimi rozgladnac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci nie wstyd...
Na forum zachwalać płytkę konkurencji... icon_lol.gif
Ale nie sposób przyznać Ci racji...
Dynamika - powalająca z nóg, potęga kotłów, kontrabasów itp. - zdumiewająca...
Żałuję bardzo, iz większośc moich płyt z muzyką poważną nie jest tak nagrana icon_sad.gif
W porównaniu z płytą RR samplerek "Audio" wypada niestety nieco blado, o czym chyba już pisałem...
Ale niech zdrowa krytyka będzie napędem ku poprawie...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert,

Znam tylko jeszcze jedna plyte (wlasciwie utwor) z rownie dobra realizacja (dynamika, powietrze ...). Jest to utwor 8 (Vaclav Nelhybel) z samplera Burmester Reference CD II. Gdzie dorwac cala plytke ? icon_smile.gif


Zapomnialem dodac jeszcze o:

Manger Sampler (Musik wie von einem anderen Stern), utwor --> The Ozone Percussion Group / Jazz Variants, sluchalismy ten utworek jako testowy na ostatnim spotkaniu w Żaganiu. Z tym, ze to juz nie jest muzyka klasyczna.

Co do klasyki moge polecic:
Connecticut Early Music Festival, Igor Kipnis - A.Vivaldi: The Four Seasons
Jeszcze nie slyszlem lepszej realizacji "czterech por roku" ! Super makro/mikrodynamika, powietrze, barwa instrumentow (w tym wykonaniu - wiekowych!) poza tym bardzo ciekawa interpretacja, taka nietypowa - podoba mi sie bardziej niz standardowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do "Czterech pór roku"...
Kolega Adamk. z Zielonej Góry jakis czas temu, bodajże po jednej z sesji "Lubuskich odsłuchów" zostawił płyte JVC (XRCD) z nagraniami tego utworu wykonanymi na Stradivariusie. Wykonanie - muzycznie poprawne i bez rewelacji (nawet nie zapamiętałem wykonawcy), za to nagranie - palce lizać... Moje ulubione wykonanie - Nigel'a Kennedy'ego, przy tamtym, brzmiało płasko, jak talerz...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bert,

moglbys podac pelne info o plytce ? Co do Nigel'a Kennedy'ego nigdy nie moglem go sluchac, bo wlasnie zawsze wydawal mi sie plaski i bez dynamiki, niezaleznie od plyty. Jakis czas temu brat przyniosl jego BOX, zapuscilismy no i jakos gralo. Jednak jak zmienilismy plytki na opisane powyzej, juz nie bylo watpliwosci.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...