Skocz do zawartości

Amplituner do monitorów


noraczej

Recommended Posts

Witam.
Posiadam monitory Yamaha HS-80M i szukam do nich jakiegoś amplitunera stereo w cenie najlepiej do 1000-1500zł.
Zastanawiałem się nad modelem Yamaha RX-797. Czy taki zestaw ma szansę "fajnie" współpracować? I jakimi kablami można to połączyć?
Będę wdzięczny za jakieś propozycje.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z podłączeniem jest problem... Głośniki mają RCA na wyjściu (wejściu?) a ten amplituner, o którym pisałem ma wejścia (wyjścia?) głośnikowe takie wiesz, dwużyłowe z osobnym + i -.
A przedwzmacniacz jaki? Bo jak patrzę na ceny to nieciekawe to wygląda... Dodam, że główne przeznaczenie to muzyka, rzadziej filmy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam coś z drugiej ręki. Może nad albo rotel. Można wyrwać na allegro w uczciwej cenie. Jednak nie wiem jak takie coś by się sprawdziło... bo przedwzmacniacze są raczej do końcówek mocy a nie do elementów, który już mają regulację dźwięku... nie wiem czy ktoś kiedykolwiek używał tego typu połączenia. Jakbyś jednak kupił jakiś przedwzmacniacz to do wyjść chinchami podpinasz kolumny a do wejść źródła dźwięku, np: tuner, tv czy cd. A w jakiej kwocie chciałbyś się zamknąć z tym przedwzmacniaczem? Część budżetu zapewne poszło by na tuner? Ma mieć pilota? Czy chciałbyś aby dźwięk poszedł w stronę ciepła czy może analityczności? I w ogóle to jak brzmią te yamahy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...