Skocz do zawartości

Recommended Posts

W najbliższym czasie przykładam się do zakupienia ostatecznego PC-Audio. (w międzyczasie kupując smartphone),
Za najlepsze, bo najbardziej uniwersalne i rozsądne w cenie rozwiązanie, uważam:

1) Smartphone z WIFI - do 1k, nie wiem jaki, przez którego zdalnie będę sterować PC.

2) PC składany do mniej więcej 1,5k - odtwarza hd, jest bardzo cichy.

Muzyka z PC przez wyjście cyfrowe/USB leci dalej do DAC-a.

Proste, tanie i skuteczne. Czy widzicie jakieś wady?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są komputery w małych obudowach - polega to na wstawieniu płyty mini ATX i oszczędnego procka, pół pasywnego chłodzenia (aby zachować ciszę - oczywiście bez sporych wentylatorów na obudowie się jak zawsze nie obejdzie) obudowy są małe i przystępne.
I teraz kwestia trochę własnego wkładu i inwencji - czy chcesz kupić gotowe rozwiązanie ? czy składasz sam - liczysz rozumiem w cenie monitor??
a nie lepiej kupić neetbooka + zewnętrzny dysk na USB?
(sam właśnie tworzę małe centrum multimedialne oparte na netbooku i dysku sieciowym)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bardzo cichy ma byc ten komputer? Swoj zlozylem dosc cichy, tzn z odleglosci wiekszej niz metr w zasadzie go nie slychac. Budzet 1500 na cichy komp to troche malo, ale birac pod uwage ze to ma byc tylko do muzyki to moze sie uda.
1. Obudowa. Budzet maly wiec bedzie musiala byc jakas tania. Wez taka bez dziur po bokach. W srodku obklej matami bitumicznymi. Najlepiej takie jakie stosuje sie do samochodow - bedzie taniej. Obudowa musi miec mozliwosc zamontowania z przodu i z tylu wiatraczkow 120mm
2. Wiatraczki. Z przodu i z tylu po jednym. 12cm srednicy. Chieftec swego czasu robil dosc ciche i nie drogie (ok20zl/szt). Sa tez takie za 70zl/szt ktore sa niby robione pod katem cichej pracy. Tu masz test (troche stary ale chyba wiele sie nie zmienilo):
http://silentworks.pl/ArtID16,1,test,cichy...orów,120mm.html
Albo Ci sie uda sterowac wiatraczkami z poziomu windowsa albo bedziesz musial kupic panel sterujacyc do nich. Mi jakos sterowanie spod windowsa nie udawalo sie nigdy wiec mam panel. Oolnie jakiekolwiek wiatraczki bedziesz kupowal to tylko 120mm. 120mm dzieki wiekszej srednicy moze chodzic wolniej = ciszej.
W ogole polecam w/w strone + forum. Ja skladajac mojego kompa czerpalem wiedze glownie stamtad icon_smile.gif
3. Dysk twardy. Skoro nie zalezy Ci na wydajnosci to 2,5cala bedzie cichszy niz 3,5. Niestety sa troche drozsze od 3,5 cala i nie tak pojemne. Dla dysku mozna zbudowac SQD czyli obudowe wyciszajaca. W necie znalazlem kiedys poradnik jak to zorbic za pomoca mat bitumicznych, folii i obudowy od CD-Romu starego. W moim kompie mam 2 dyski, jeden Samsung cos kolo 630GB w SQD Scythe a niedawno dokupilem Cavaira green 2TB ktory wydajnoscia nie grzeszy, ale robi za magazyn i nie jest szczegolnie glosny. Oczywiscie najcichszy bylby dysk SSD ale to nie na ten budzet.
4. Zasilacz. Tu nie mozesz oszczedzac. Na zenfist.pl bylo kiedys forum (chyba maja jakies chwilowe problemy) gdzie dosc dobrze potrafili doradzic. Poczytaj testy zasilaczy na benchmarkach i innych stronach. Musi jak najlepiej trzymac napiecia. Potem poszukaj opinii uzytkownikow czy jest glosny czy cichy. Ja mam Corsair 530HPU i jest cichy a w testach napiecia trzymal bardzo dobrze. Ale to bylo 4 lata temu i juz sie go chyba nie kupi a poza tym sa nowe produkty. W kazdym razie na zasilacz te 300-500zl musisz przeznaczyc. Unikaj roznych tracerow i modecomow (choc te niby sie poprawily, ale nie ufam im) bo po pierwsze moga spalic kompa a po drugie jak nie trzyma napiecia to bedzie to moze mialo wplyw na muzyke.
5. Plyta glowna. Powinna miec chlodzenie pasywne. Mostek i inne takie. I dobra sekcje zasilania. Jaka? Nie wiem, w sumie wszystko jedno, byle sekcja zasilania byla porzadna i chlodzenie pasywne.
6. Karta muzyczna zintegrowana na plycie glownej. I tak dzwiek pojdzie z DACa
7. Karta sieciowa zintegrowana na plycie glownej
8. Karta graficzna. Cos taniego, jak sie uda to z chlodzeniem pasywnym. Ale moze sie to okazac za drogie. Jezeli by sie nie udalo znalezc pasywniaka to kup karte o ktorej bedziesz mogl zalozyc inne chlodzenie niz firmowe. Ja w moim Radeonie HD4850 zminilem firmowe chlodzenie na Accelero S1 + dodalem wiatrak 120mm i karta z suszarki/odkurzacza stala sie nieslyszalna. Moze sie udac ze nie trzeba bedzie do ntak zmienionej karty wiatraczka. Jezeli bedize potrzeba to tylko 120mm i minimalne obroty.
9. Procesor. Poczytaj w internecie ktory sie najmniej grzeje. Od razu odradzam 4 rdzeniowce i inne takie. Prawdopodobnie najchlodniejsze beda 2 rdzenie, ale moze sie cos tym temacie zmienilo. Chlodzenie na procesorze musisz kupic obowiazkowo inne niz firmowe. Porozgladaj sie za chlodzeniami typu Ninja 2, Mugen itd. Do takiego nie trzeba nawet wiatraczka jak procesor nalezy do chlodnych, choc 120mm puszczony na 600 obrotow nie zaszkodzi a go nie slychac w zasadzie.
10. Pamiec operacyjna. 2GB to absolutne minimum. W zasadzie jesli bys myslal o viscie/7 to 4GB powinny byc (wowczas windows powinien byc 64 bitowy).
11. Naped optyczny. W sumie wszystko jedno. Moze sa cichsze i glosniejsze ale prawda jest taka ze podczas pracy kazdy halasuje.
12. Stacja dyskietek. To bym sobie odpuscil icon_wink.gif

Notebooka nie polecam bo sa drozsze i glosniejsze. Poza tym zintegrowane karty dzwiekowe w PC maja chyba optyka a w notebookach nie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuję za wypowiedzi!

Czy płyty główne mają wyjście optyczne?

muzyczny - jak zamierzasz podłączyć stereo do netbooka? Rozumiem że usb kabel jest bardzo krótki, więc jakbyś chciał odejść od niego to nie mógłbyś zdalnie sterować.

verul - czy mógłbyś podać kwotę za jaką złożłeś swój PC? a jakbyś fotki dał jakieś, to już byłoby super icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja plyta glowna ma optyka (SPDIF Out). Komp byl zlzony za kwote znacznie przekraczajaca 1500zl bo razem wyszlo to pewnie kolo 4 do 5 tys jakby szystko zliczyc, ale ja nie bralem najtanszych rzeczy takich jak procesor czy grafika lub obudowa (moja kosztowala 500-600zl) a Ty bys takie mogl wziasc (to i tak tylko do muzyki ma byc, a nie gier). Co do fotek to tak wyglada obudowa: http://www.google.pl/images?client=opera&a...l=pl&tab=wi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...