Skocz do zawartości

Jamo s718


hotbirt

Recommended Posts

Witam. jestem tu nowy i nie bardzo wiem jak cos znalesc dlatego nowy post założyłem. Mam kolumny jamo s718 do tego wzmak yamaha ax-500 i teraz chciałbym zmienic ten wzmacniacz na jakis amplituner koniecznie z pilotem. i najlepiej jak by to bylo juz 5+1 bo moze w przyszlości powieksze zestaw. Co proponujecie?? Lubie sluchać BARDZO GŁOŚNO głównie pop dance takie jak w esce. Czego ta yamaha do konca nie daje. pozatym sie grzeje i boje sie ze sie spali.. Mój pokój ma 16m2 a glosniki stoją w rogach niskotonowymi do snian. I jak gdzies wyczytalem ze maja sciany przenosic to wcale tak nie jest.. Prosze o pomoc w doborze jakiegos amplitunera. KONIECZNIE Z PILOTEM zeby to dobrze grało.. Lub moze jakies sugestje jak głośniki rozmiescic?? mój pokój 4mx4m.

A i do kwoty ok 1000zl max 1200 z przesyłka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że będzie: "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Chcesz zamiast wzmacniacza stereo kupić amplituner i do tego 5.1? No to życzę powodzenia.
Za 1,2kzł. będziesz miał brzmienie z tego, że hoho icon_wink.gif A co Ty chcesz rozbudowywać stereo czy kino domowe?
Druga sprawa (o ile to wszystko nie żart, bo na to wygląda) to kto Ci poradził tak duże kolumny do 16m2? Słuchałeś jeszcze innych i te Ci się najbardziej spodobały? Poza tym, nie wiem czy się orientujesz w cenach przyzwoitego sprzętu, ale zastanów się jakiej klasy brzmienie masz z tak dużych wielogłośnikowych kolumn? Pomyśl jakiej jakości one mogą być, skoro dobrze brzmiące niewielkie kolumny podstawkowe są zazwyczaj droższe.
No i jak przeczytałem o ustawieniu tych kolumn, to mi szczena opadła i stuknęła o podłogę. Człowieku w rogach pokoju i do tego niskotonowymi do ściany?
Słyszysz Ty coś jeszcze oprócz przeciągłego BUUUUUUMMMMMM? Już same te Jamo grają w stylu: "stary niedźwiedź mocno śpi".
Moim zdaniem, to o kolumnach powinieneś raczej pomyśleć a nie o amplitunerze. Jakieś używane, z mniejszymi membranami, szybsze, dość łatwe do wysterowania. I spokojnie, będzie głośno. Chyba, że słuch straciłeś od tuby samochodowej albo w dyskotece. A pilot? Przydatna rzecz, ale nie konieczna. Ja tam się bez niego obywam. Przynajmniej brzuch nie rośnie a swoje lata już mam icon_biggrin.gif
Popatrz do innego wątku, tam podałem linki do fajnych stron o akustyce, ustawianiu kolumn itp... .
http://forum.audio.com.pl/Kolumny-wzmacnia...-kw-t22894.html
Gdyby coś było niejasne służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 dlaczego zamiast wzmaka stereo nie moze byc amplituner 5+1??
po 2 za 1200zł nie kupie amplitunera?? nie wiem czy to duzo czy mało na amplituner.
Po 3 chce rozbudowac jak narazie stereo bo niedlugo moze pujde na swoje smieci i tam bede mial duzy salon i wtedy chcialbym miec 5+1 bo ponoc efekt jest lepszy..
Po 4 kolumny ktore kupilem opieralem sie na tym ze kolega mi kiedys pozyczyl swoje STARE tonsile model chyba cos na "M" ale nie maestro. jedna 200W i gralo to fajnie wiec kupilem je sugerując sie moca i tym ze na forach pisali ze beda grac bardzo głośno te jamo..
Po 5 ze wszystkimi co gadalem i pytalem o kino domowe samsunga z plastikowymi glosnikami to mowili ze to badziew.. Wiec kupiłem takie jakie mam?? Nie wiem jak uwazasz ze to dziadostwo to pisz wprost.. Nie jestem jakims audiofilem zeby miec niewiadomo jakie glosniki i za spora kase.
Po 6 napisali na forum gdzies ze niskotonowymi do sciany jest lepszy efekt dlatego tak zrobiłem a tu zamiast JEB JEB mam najwyzej uncy uncy.. słabo..
Po 7 dlaczego nad kolumnami mam myslec jak one maja niby po 200wat?? to co mam kupic 110wat i beda grały głośniej?? nie rozumiem.
Po 8 NIE ROZUMIESZ CZŁOWIEKU ZE SIE NA TYM NIE ZNAM?? DLATEGO PISZE DO WAS I CHCE UZYSKAC JAKAC POMOC. CO MAM Z TYM ZROBIC?? KOLUMNY W SUMIE POCZESCI KUPILEM TAKIE BO MIAŁEM DOBRA OKAZJE ZA NIE 700ZŁ NOWE W PUDEŁKU 2SZT.
dzięki i prosze o pomoc..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma to być już amplituner wielonałowy, to musisz poszukać starych modeli z górnej półki (początek tego wieku).
Coś w stylu Yamahy RX-V1300 z poniższej aukcji za 999zł z pilotem
http://allegro.pl/yamaha-rx-v1300rds-tytan...1515247895.html
czy droższa Yamaha 2400 za 1639
http://allegro.pl/yamaha-rx-v2400-rx-v-240...1508268465.html

Warto popatrzeć np. na Denona, Harmana, Marantza, Pioneera, Yamahę id.
Poniżej parę przykładowych aukcji tego jednego sprzedawcy (aukcje poglądowe - nie znam tego sprzedawcy i nie znaczy to, że go polecam) z Marantzem SR-7000 czy Pioneerem VSX-909
http://allegro.pl/marantz-sr7000-sr-7000-k...1505592957.html
http://allegro.pl/pioneer-vsx-909-vsx-909-...1508268473.html

i pamiętaj, że moc podawana przez firmy niekoniecznie jest zgodna z prawdą: prawie każdy model ma minimum 5x100 W, a w praktyce jest bardzo różnie...
O ile w stereo jeszcze może być zbliżona, to już przy podłączeniu 5 kolumn potrafi bardzo mocno spaść.

Dlatego niby mała moc Harmana AVR-230 wcale nie jest taka mała icon_razz.gif
http://allegro.pl/harman-kardon-hk-avr-230...1505592973.html

propozycji na aledrogo jest sporo, choć często się zdarza że trzeba dokupić pilot...

Najlepiej, jakby sprzęt był w Twojej okolicy by można go było sprawdzić i odebrać osobiście - nie ryzykujesz że kurieruszkodzi paczkę.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Może być amplituner do kina domowego, ale musisz sobie zdawać sprawę, że za podobną cenę 2 kanały zagrają jakościowo lepiej niż 5. Jeśli np. dasz za wzmacniacz stereo 1kzł, to za amplituner musiałbyś wyłożyć minimum 4-6kzł. by osiągnąć mniej więcej podobną klasę brzmienia. Ciężarówką też można zabrać rodzinę na wycieczkę, jednak lepiej samochodem osobowym. Obydwa służą jednak do czegoś nieco innego. Tak jest z kinem domowym i stereo. Nie do końca da się to pogodzić. A Ty nie określiłeś się co preferujesz? Muzykę czy kino?
2.Kupisz za taką kwotę amplituner, ale jaki? Nowy, to jak pisałem wcześniej może być porażka i nie zagra Ci lepiej niż dotychczasowy wzmacniacz. Używany, tak jak pisał RoRo, trzeba szukać takiego kiedyś z górnej półki i to też nie jest powiedziane, że zagra dużo lepiej od obecnego. Tak więc powinieneś się zdecydować na co stawiasz.
3.Nie bardzo rozumiem założenie, że na razie chcesz rozbudować stereo a później w dużym salonie 5.1. Przerobisz stereo na kino domowe? A pięć głośników da tylko pozornie lepszy efekt niż dwa. Oczywiście w stereo.
4.To, że kolumna ma 100 czy 200W nie oznacza, że ta druga zagra głośniej. Moc daje wzmacniacz a kolumna/kolumny mają za zadanie sygnał przetworzyć w falę dźwiękową. "Moc" kolumn oznacza ile może ona maksymalnie przyjąć watów niezniekształconego sygnału a nie jak głośno zagra. Kolumna o mocy 100W/8 ohm ale o skuteczności 95dB zagra o wiele głośniej z tym samym wzmacniaczem niż kolumna 200W/8ohm ale o skuteczności 85dB. Zresztą nie tylko głośność jest ważna. Jest jeszcze tyle innych, ważniejszych aspektów brzmienia jak choćby neutralność/naturalność, rozdzielczość/przejrzystość, dynamika( makro i mikro) itp... .
W skrócie JAKOŚĆ.
5.Nie, nie uważam, że masz dziadostwo. Na pewno jest to lepsze od plastikowego Samsunga, ale sądzę, że można było lepiej wydać pieniądze i teraz możesz je lepiej wydać kupując jeśli nie lepsze kolumny, to lepszy wzmacniacz stereo (zakładając, że jednak kochasz muzykę a kino to tak przy okazji icon_biggrin.gif )
Ogólnie chodzi o to, że za daną kwotę na pewno lepszą jakość dźwięku uzyskasz z dwóch kanałów niż z pięciu plus dekodery, przetworniki, tuner i mnóstwo innych gadżetów (w amplitunerze KD). To samo jeśli chodzi o kolumny. W tej samej cenie można kupić mniejsze, które mają oprócz mniejszej obudowy i mniejszej liczby głośników lepszą jakość podzespołów a co za tym idzie dźwięku. Logiczne?
6.No to masz szczęście albo wyjątkowe pod względem akustycznym pomieszczenie (albo jednak te głośniki niskotonowe, to wielka lipa - sory)
A tak w ogóle czytałeś te strony o akustyce? Naprawdę warto.
7.Wyjaśniłem w punkcie 4.
8.WŁAŚNIE ROZUMIEM CZŁOWIEKU, ŻE SIĘ NIE ZNASZ I DLATEGO STARAM CI SIĘ POMÓC. A CO DO KOLUMN, TO JAK WIDZISZ/SŁYSZYSZ OKAZJA NIE ZAWSZE JEST PRAWDZIWĄ OKAZJĄ. A NOWE DZIŚ SPRZĘTY ZA NIEWIELKIE PIENIĄDZE ŁADNIE WYGLĄDAJĄ, ALE ZA CHOLERĘ NIE CHCĄ GRAĆ. WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA UŻYWANE, KTÓRE NAJCZĘŚCIEJ ZA PODOBNE PIENIĄDZE POKAZUJĄ ZNACZNIE WYŻSZĄ JAKOŚĆ BRZMIENIA. NIEKIEDY WRĘCZ MIAŻDŻĄCĄ.
A pokój 4x4 to kwadrat, więc niezbyt korzystny akustycznie, ale jak piszesz przenosisz się do większego. Jeśli niedługo, to może Jamo tam lepiej zagrają? I tylko lepsze wzmocnienie im potrzebne? Jak duży będzie to salon?
Zastanów się. Jeśli idziesz w kino domowe poszukaj czegoś jak radzi RoRo. Jeśli stereo jest Ci bliższe, napisz jeszcze, sprecyzuj czego chcesz i postaram/postaramy Ci się pomóc. Pozdrowienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak Ten wzmacniacz yamaha ax500 mam podpięty pod komputer i dlatego tez napisałem ze moze amplituner 5+1 bo czasem jakiś film sie ogląda. Ale i tak przewaznie slucham muzyki i to z mp3. 80%muzyka 20%filmy. Pozatym Nie rozumiem was troche... Wzmacniacz stereo za min1000zł?? a 5+1 za 6-7tyś?? Jak w pierwszym lepszym media markt cały zestaw 5+1 kosztuje ze 2-3tys i to yamaha denon lub jakis pioneer. Jak już wczesniej napisałem nie jestem audiofilem.. i jak dla mnie ten sprzet za 2-3tyś nie gra źle.
Jesli chodzi o punkt 3 Salon który moze niedlugo wykończe ma ok 28m2 plus jadalnia ok 10m2 i jest w litere L. I tam myslelem zeby miec 5głośników zeby to w kazdym kącie grało.
I decyzja jest taka ze zostaje przy stereo i wzmacniacz ten HK AVR 230 bardzo ładny wizualnie są takie w stereo o dobrej mocy i czystym dzwięku z pilotem?

4. Za nic nie rozumiem oznaczen na tych głośnikach... Moc nominalna moc stała moc muzyczna moc rms. Kurde to jakies chore jest. Te jamo maja 200Wat mocy ciągłej a 300wat mocy szczytowej i 92dB, 6ohm. Moja yamaha ma przy 6ohm 170wat na kanał wiec jak na mój gust jest słabsza i w teori nie powinienem spalic tych głośników tym wzmacniaczem Ale ten wzmacniacz powinien wyciskac z nich prawie wszystko. dobrze to pojmuje??. Co do jakości to wydaje mi sie ze te jamo gają ładnie tylko wcale nie tak głośno jak pisza na forach ze sciany przenosza itp. chyba ze jak je na dzialke wywioze i tam jest pokoj wlasnie 28m i sa puste otynkowane sciany to tam NAPRAWDE JEST GŁOŚNO z tych jamo.

A ta yamaha ma jakis system zabezpieczający przed spaleniem bo czasem sie taka gorąca robi ze od góry ręka nie da sie dotknąc.
A taki problem??
Powyżej 3/4 skali juz trzeszczy zniekształca dzwięk itp. JAK GRA Z KOMPUTERA!! jak gra z telefonu czy z mptrójki to mozna kręcic do oporu. tyle ze na maxa z telefonu nawet w polowie nie gra tak głośno jak z komputera na pół skali. Może komputer daje wieksza moc na wyjsciu i przez to sie to sypie?? bo jak mam w komputerze głośność na 50% to jest ok. To normalne jest?? Czy ta yamahe za balkon wywalic??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy ta yamahe za balkon wywalic??


Jak będziesz wyrzucał to krzycz. Będę łapał icon_wink.gif .
A na serio. Ta Yamaha nie powinna być taka zła. Nie jest to szczyt marzeń audiofila ale też bez przesady. Ale czy naprawdę trzeba słuchać na maksymalnym poziomie głośności icon_rolleyes.gif . Bo to chyba mała dyskoteka się robi icon_rolleyes.gif

Pozdrawiam!
Snajk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

I decyzja jest taka ze zostaje przy stereo i wzmacniacz ten HK AVR 230 bardzo ładny wizualnie są takie w stereo o dobrej mocy i czystym dzwięku z pilotem?

Są aktualnie 2 modele stereofonicznych amplitunerów Harmana (HK-3490 i słabszy 3390), a można trafić używane na gwarancji poprzednie modele tj. HK-3480 i 3380.
Poniżej link do używanego HK 3490
http://allegro.pl/amplituner-harman-kardon...1503922093.html
Plusem jest to, że pod te amplitunery można podłączyć praktycznie każdy aktywny subwoofer, jak Ci zabraknie basu icon_lol.gif

Cytat

Powyżej 3/4 skali juz trzeszczy zniekształca dzwięk itp. JAK GRA Z KOMPUTERA!! jak gra z telefonu czy z mptrójki to mozna kręcic do oporu. tyle ze na maxa z telefonu nawet w polowie nie gra tak głośno jak z komputera na pół skali. Może komputer daje wieksza moc na wyjsciu i przez to sie to sypie?? bo jak mam w komputerze głośność na 50% to jest ok. To normalne jest?? Czy ta yamahe za balkon wywalic??

Jak dajesz za mocny sygnał z komputera to siejesz zniekształceniami choć gra głośniej.

W skrócie i po chłopsku:
Jest bardzo prosta zasada - jak pojawiają się zniekształcenia, to znaczy że sprzęt gra na maksimum swoich możliwości i trzeba dać ciszej icon_idea.gif , albo pójdzie to wszystko w cholerę!!! icon_eek.gif
A wysterowanie dźwięku z komputera na maksimum często prowadzi do spalenia głośników w kolumnach lub wzmacniacza... Nawet tych mocnych.

A na koniec posłuchaj rady Angela i poczytaj trochę na ten temat (m.in. wzmiankowane FAQ na Forum Audio) zanim zadasz kolejne pytania. Bo wiele odpowiedzi na Twoje pytania już zostało udzielonych. icon_cool.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...