Skocz do zawartości

Kolumny podłogowe do 3000zł


bartini

Recommended Posts

Witam,szukam kolumn podłogowych do kwoty 3000zł.Wzmacniacz który posiadam to Yamaha A-S700,pokój 25m2,zależy mi na dobrym i czystym basie,średnich tonach oraz wysokich.Muzyka jaką słucham jest różnorodna (techno,trance,dance,hip-hop),dzwięk będzie z Dac Magic Cambridge Audio podłączonego do komputera.Czekam na wasze propozycje:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę konfigurację i Twoje preferencje zwróciłbym uwagę na następujące propozycje:
1. Monitor Audio BX6 - bardzo uniwersalna kolumna optymalnie współpracująca z A-S700, moim zdaniem spełniająca Twoje wymagania. Brzmienie efektowne z podbitymi skrajami pasma.
2. Paradigm Monitor 9 v.6 - duża moc, świetna dynamika, bas. Brzmienie efektowne, bezpośrednie. Polecana szczególnie do muzyki dynamicznej wymagającej trochę koncertowego brzmienia.
3. Dali Lektor 6 - dobra podstawa basowa, trochę spokojniejszy sopran. Kolumna w Twojej konfiguracji bardziej zrównoważona niż powyższe propozycje.
4. Focal Chorus 714V - świetna góra pasma, bas krótszy świetnie kontrolowany.

Proponuję jednak odsłuch poszczególnych modeli, gdyż wybór zależy wyłącznie od Twoich preferencji.

W przypadku pytań służę pomocą
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze na tle kolumn które wymieniłeś zabrzmią Monitor Audio bx5. Paradigmy też nie są najgorsze, ale grają jak dla mnie zbyt ostro górą pasma co momentami jest bardzo nieprzyjemne dla uszu. Tego modelu Yamahy nie brałbym w ogóle pod uwagę, kartonowy bas.
Zdecydowanie najlepiej natomiast ze wszystkich kolumn które wymieniłeś grają AE Aelite 3 które mógłbyś zdobyć w swoim zakresie cenowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wharfedale grają kulturalnie i nie nadają się do głośnego słuchania, mają dość nisko schodzący bas.
Jednak żadna opinia nie powie Ci tego, co usłyszy Twoje ucho na żywo.
Jeśli masz blisko siebie salon audio, to koniecznie wybierz się tam na odsłuch, najlepiej kilkukrotnie. Nawet jeśli jest daleko to jedz, ponieważ najgorzej jest potem się rozczarować icon_wink.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem BX5 ale moim zdaniem ciekawsze powinny być audio academy http://allegro.pl/audio-academy-phoebe-iii...1528809461.html albo http://allegro.pl/audio-academy-phoebe-ii-i1522486030.html. Bardzo dobre kolumny, do tego polski producent. Z tego co gdzieś czytałem to przy zakupie nowych można zamówić odsłuch u siebie w domu, co ma dość spore znaczenie. Możesz sprawdzić jak się zgrają z Twoim wzmacniaczem. Koszt paliwa się chyba płaci, moim zdaniem warto.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam z tych co wymieniłeś:
MONITOR AUDIO BX5
ACOUSTIC ENERGY AEGIS NEO 3
Słuchałem obydwu wymienionych. Monitor Audio ma bardziej plastyczny bas i energetyczne brzmienie a Acoustic Energy to dla mnie perfekcja zrównoważonego brzmienia. Z Yamahą obydwie kolumny zagrają nieżle.
Wharfdale sobie odpuść, nie będziesz zadowolony, grają efektownie z naciskiem na EFEKT a nie jakość dźwięku.

Jeszcze zastanowiłbym się poważnie nad Audio Academy polecanymi przez mateo66. Osobiście nie miałem z nimi do czynienia, ale słyszałem wiele pozytywnych opinii i serii Phoebe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Cóż. Zgrabne, choć dla mnie - nieco "kosmicznie" wyglądają (wolę drewno - to chyba wiek?).
Pewno grają! Bo w końcu swoje kosztowały!!!
Kto nie ma tyle, może wydać ze 4 razy mniej na wiekowe konstrukcje. Powinno grać na podobnym poziomie (choć błyszczeć pewno będzie się mniej).
Koledze poszukującemu tak radzę. Za 3 kzł kupisz już naprawdę dobry, choć może i pełnoletni dźwięk.

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...