Skocz do zawartości

Kolumny do Azur 650R


Toxiq

Recommended Posts

Witam ,
Poszukuje porządnych i przyjemnie grających kolumn do mojego amplitunera Azura 650r, w tym momencie korzystam z B&W602s2 na przodzie i qacoustic centralnie i z tylu, nie do końca mnie to zadowala. Chciałbym zakupić podłogowe kolumny do 5k na front, a 602-ki przesunąć na tył icon_wink.gif. W tym momencie na oku miałem Elac FS68.2. Proszę o radę jak takie połączenie może pogrywać ?

Wiem, że forum jest o stereo i ja też stawiam na stereo z tym, że z mojego 650r Może jednak coś doradzicie ? Może końcówka mocy lub kondycjoner chce zmienić poprawić mój system w stereo. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam Dominik.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Moim zdaniem kolumny kolumnami, ale "hamulcowym" będzie tu amplituner. B&W 602s2 to całkiem dobre kolumny. Z dobrym napędem potrafią naprawdę nieźle zagrać. Kolumny Elac, to duże pudła. Ciekawe jakiej wielkości masz pomieszczenie? A te duże, wielogłośnikowe konstrukcje tym bardziej trzeba czymś dobrym napędzić. Same kolumny dobrze nie zabrzmią.
Jeśli koniecznie chcesz trwać przy kinie a stereo jakby przy okazji, obawiam się, że następnym krokiem będzie kupno lepszego amplitunera. Co najmniej o klasę, dwie lepszego, by dobrze zagrał w stereo. A to niestety sporo kosztuje. Albo przesiądź się na stereo, kup wzmacniacz i daj sobie spokój z typowym kinem domowym. A filmy świetnie się ogląda również przy nagłośnieniu dwukanałowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno sugerujesz mi że mój ampli nawet że jest w stereo wybitny jeżeli chodzi o amplitunery kina domowego to ni jak się ma do stricte wzmacniacza stereo ? icon_smile.gif Co do Azura zaplacilem za niego 3k, w wyprzedaży bałtysa. W tej cenie też nie jest za mocny ?? ;/
Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest duży zbyt duży pokój. Ja w 20m2 mam podstawkowe i np. co do ilości niskich tonów nie mogę narzekać, wręcz przeciwnie, mogłoby ich być nieco mniej.
Tak, że nie wiem jak jakościowo te Elac'i (choć jakościowo zazwyczaj bywa dobrze, nie wiem nie słuchałem ich), ale jeśli nie posłuchasz ich w swoim pomieszczeniu może być katastrofa z nadmiarem basu.
Co do amplitunera KD za 3kzł. to zaryzykuję twierdzenie, że jakość jego brzmienia (w większości aspektów) kształtuje się na poziomie dobrych wzmacniaczy zintegrowanych za 800-1000zł.(tak po znajomości icon_wink.gif ). A moc na papierze nie zawsze odzwierciedla tę prawdziwą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o 650R to jest to poteznie wydajny pradowo amplituner. Pobor pradu z sieci ma max 1400W co jest doskonalym wyznacznikiem mocy tego amplitunera. Najwyzsze modele Onkyo czy Pioneera maja mniejsza moc niz ten Azur. Sam go uzywam i rzeczywiscie jest to potezny klocek. Wczesniej testowalem chyba wszystko co jest popularne i dostepne. Azur kompletnie zdemolowal konkurencje stosunkiem cena jakosc.

W stereo gral ciekawiej nawet od Arcama AVR600 warunkiem jest tylko podlaczenie kolumn ktore nie maja ostrej gory. Czyli odpada okolo 70% tego o jest u nas w dystrybucji. Lacznie z KEF, MA, DALI, FOCAL ... ze o JBL i innych mizernotach nie wspomne. Tutaj koledze na privie polecalem cos z Acoustic Energy, Xaviany lub moze EPOS. Te glosniki w zestawieniu z 650R graja znacznie lepiej niz mozna by bylo sie spodziewac po amplitunerze.

650R gra na poziomie przynajmniej 740A tej samej firmy. Kiedys nawet wyslalem na odsluch 840A do znajomego ktory kupil wlasnie 650R. Roznica byla tak minimalna w stereo ze nie zdecydoal sie na zakup tego wzmacniacza. Ten amplituner absoltunie deklasuje serie 650A ktora ma braki praktycznie we wszystkim.

Ach przy 18m2 rzeczywiscie troszke trzeba uwazac ale da sie naglosnik takie pomieszczenie nawet konkretnymi podlogowkami - kwestia ustawien i konfiguracji. Pare osob spokojnie okielelznalo Acoustic Energy Aelite 3 na 20m2 a to juz cos bo glosniki potrafia zagrzmiec w mocniejszym repertuaze. Zaleta wolnostajacych jest czesto pelniejsze pasmo i lepsze cisnienie akustyczne ze wzgledu na wieksza obudowe. Z podstawkowcow na 18m2 pasowalyby bardzo juz niestety trudno dostepne np Aelite 2. Za male podstawkowce niestety moga bardzo mocno zdegradowac dzwiek .

Ach i co wazne 650R nie szaleje z basem wiec w przypadku tego amplitunera mozna pozwolic sobie na cos wiekszego niz w przypadku elektroniki ktora sama z siebie oferuje mocniejszy basik.

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie i to tez wlasnie koldze Toxiq polecalem w prywatnym poscie. U siebie zawsze jest zupelnie inaczej niz w salach odsluchowych. Co do ampli to na prawde jest rewelacja w stereo (jak na amplituner). Tylko zgodnie z tym co pisalem glosniki nie moga atakowac gora i musza miec dobra podstawe basowa. Jezeli to sie zapewni to sprzet zabrzmi na bardzo wysokim poziomie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avatar, twierdzisz, że Acoustic energy tak fajnie się zgrywają z CA, może model radiance 2 byłby dla mnie dobry. Będę szedł tym tropem i postaram się obsłuchać jak najwięcej modeli.
W dźwięku 650r słychać wiele ciekawych niuansów, np. bardzo długo wybrzmiewają wysokie tony, blachy itp, to mi się bardzo podoba. Aczkolwiek czasami gra trochę za płasko i jestem ciekawy gdzie leży przyczyna, czy to moje uszy czasami gorzej reagują ( albo lepiej ?!) czy to może jakość prądu, słyszałem że produkty CA są bardzo wrażliwe właśnie pod tym względem. Ja nigdy w to nie wierzyłem jednak najwyraźniej z wiekiem staję się bardziej naiwny... icon_smile.gif Dlatego też popróbuje kondycjoner Heliosa.
Edytowano przez RoRo
Korzystaj z funkcji "ODPOWIEDZ" (na dole strony) zamiast "ODPISZ" by niepotrzebnie nie cytować wypowiedzi poprzednika...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być właśnie ta "subtelna" różnica miedzy amplitunerem a dobrym wzmacniaczem. A co do kondycjonera, to polecam raczej ESA Silk. Nie ma transformatora, który jeśli jest za mały w wielu przypadkach degraduje brzmienie, szczególnie niekorzystnie wpływając na dynamikę. MOcno interesowałem się kiedyś tym tematem i znam opinie wielu użytkowników Heliona. W wielu przypadkach bardzo niekorzystną, szczególnie przy wzmacniaczach większej mocy.
Sam używam filtra/kondycjonera Shuniata Research Hydra 2 i konstrukcję DIY na dobrych filtrach stosowanych w amerykańskich konstrukcjach (tyle wiem od konstruktora, ale urządzenie działa i to dobrze).
A myślałeś o kablu sieciowym, masz jakiś? Pewnie odezwią się sceptycy, ale ja przekonałem się, że wpływ sieciówek na pewnym poziomie jest już odczuwalny, ma spory wpływ na brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Helion czy ESA...

Niezłe są listwy Gigawatt i Enerr, rozpiętość cen też niezła icon_wink.gif
W każdym razie jest sporo różnych opinii na ten temat. Poza tym możesz jeszcze spróbować z wymianą standardowych bezpieczników w sprzęcie na złote (koszt rzędu 50zł), oraz przejrzeć własną instalację sieciową.

Czy zauważyłeś różnicę w dźwięku między odsłuchami w normalnej porze (czyli w ciągu dnia) oraz w nocy, gdy są mniejsze zakłócenia w sieci energetycznej?

POzdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Avatar, twierdzisz, że Acoustic energy tak fajnie się zgrywają z CA, może model radiance 2 byłby dla mnie dobry. Będę szedł tym tropem i postaram się obsłuchać jak najwięcej modeli.
W dźwięku 650r słychać wiele ciekawych niuansów, np. bardzo długo wybrzmiewają wysokie tony, blachy itp, to mi się bardzo podoba. Aczkolwiek czasami gra trochę za płasko i jestem ciekawy gdzie leży przyczyna, czy to moje uszy czasami gorzej reagują ( albo lepiej ?!) czy to może jakość prądu, słyszałem że produkty CA są bardzo wrażliwe właśnie pod tym względem. Ja nigdy w to nie wierzyłem jednak najwyraźniej z wiekiem staję się bardziej naiwny... icon_smile.gif Dlatego też popróbuje kondycjoner Heliosa.





Witajcie!

Chyba dobrze słyszysz:)
Uważam, że rzeczony Azur nie jest w stanie zapewnić tak dobrego brzmienia w systemie stereo, jakie można osiągnąć z przeznaczonego tylko do tego celu wzmacniacza (oczywiście za podobne pieniądze). Truizm:) Nie ma co się oszukiwać...
Oczywiście, w pewnych uwarunkowaniach - może zabrzmieć podobnie jak przyzwoity wzmacniacz stereo. Aczkolwiek dzieje się tak wtedy, kiedy ów wzmacniacz z różnych powodów nie może "rozwinąć skrzydeł" (akustyka, sprzęt towarzyszący). Czyli to nie amplituner gra dobrze, a raczej wzmacniacz - słabo.

1400 W w 15 kg skrzynce? Do tego mnóstwo niepotrzebnej w stereo elektroniki. Procesory, dekodery, końcówki mocy. Jak oni to robią?

http://www.whathifi.com/review/cambridge-audio-azur-650r
Tu oczywiście piszą, że jest hiper-super. Podobnie jak i wszyscy polscy dystrybutorzy, czy sprzedawcy. Ale tylko 3 gwiazdki...

Mam okazję słuchać często kolumn kosztujących prawie 50 kzł (cena z 1995 r.) z... amplitunerem Yamaha DSP AZ-2, który swego czasu kosztował chyba coś koło 10 kzł (poprawcie mnie, jeśli się mylę), oferującego potężną moc 175 W przy 8 omach w stereo. I efekt podobny. Wysokie tony mocne i "szkliste". Brak wyrafinowania i subtelności . Stereofonia taka sobie. Bas raczej kartonowy.. A wiem jak te "kolumienki" mogą zagrać! Stały u mnie ze 2 lata...

Niestety - obecny właściciel nie jest melomanem (póki co), ceni sobie bardziej wygodę, trendy i wystarcza mu to, co jest. Cieszy się, bo nie musi kupować suba:)
I tyle...


A jak u Ciebie z akustyką?
Bo tu może być dużo do zyskania!
Kondycjonery, kable zasilające i bezpieczniki zostawiłbym na koniec.


Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Elac-ów - u mnie grają na 20m2 z Rotelem. Bardzo wyważone kolumny z odrobinę eksponowaną średnicą. Jak je kupowałem sprzedawca uprzedzał, że są do większych pomieszczeń i że 20 m2 to odrobinę ryzykowne. Okazało się że grają świetnie, ale nie wiem jak wpłyną 2m2 różnicy (+ akustyka pomieszczenia itp). Zawsze można BR zatkać (jest z tyłu co utrudnia ustawienie w mniejszych pomieszczeniach) ale po co wtedy takie kupować.
Choć kolumny moim zdaniem świetne, myślę że test w domu konieczny w Twoim wypadku (powierzchnia).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

warunkiem jest tylko podlaczenie kolumn ktore nie maja ostrej gory. Czyli odpada okolo 70% tego o jest u nas w dystrybucji. Lacznie z KEF, MA, DALI, FOCAL ... ze o JBL i innych mizernotach nie wspomne. Tutaj koledze na privie polecalem cos z Acoustic Energy, Xaviany lub moze EPOS.


wybredny ten klocek, jak taki dobry to powinien zagrać ze wszystkim icon_smile.gif
z tą ostrością jednak przesadzasz (może poza Focalami)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DON cholpie raczej nie bardzo siedisz w temacie skoro uwazasz ze gora ostro gra jedynie FOCAL. Przykladem wiec ksiazkowym jest KEF (nie wierzysz to posluchaj icon_smile.gif ) ... DALI przez swojego wstegowca potrafi tak zawyc ze uszy odpadaja. FOCAL i MA na jednym rownie ostrym poziomie. Wiem o ile sie nie myle ze sam uzywasz marki MA, moze dlatego bronisz marki co jest zrozumiale. Jestem ciekaw co pokaze nowa seria MA GOLD GX gdzie tez zapodali wstegowca icon_smile.gif Podniesli znacznie cene ale czy jakosc bedzie dobra to sie okaze . Generalnie podalem alternatywe ktoa gra slyszalnie bardziej muzykalnie i ma wiele zalet i plusow w stosunku do konkurencji.

Toxiq - Radiance 2 sa bardzo przyzwoite ale cos w nich brakuje. Graja gorzej niz Radiance 3 z wytlomionymi bass reflexami. Byc moze sa delikatne roznice w zwrotnicy i dlatego RAD2 brzmi inaczej. Posluchaj Radiance 3 ale hmm na ile dasz rade koneicznie w swoim pomieszczeniu.

Z kondycjonerem i sieciowkami nie ma sensu szalec. Najelpiej byloby kupic jedna do amplitunera i na tym na razie poprzestac - ze wzgledu na jego moc roznica robi sie slyszalna. On rzeczywiscie posiada spory potencjal mimo swojej wagi icon_smile.gif

zukzuk ... owszem na HIFI dostalo 3 gwiazki o czym bylo glosno - ale po pierwsze ocena nizsza za bledy techniczne pierwszych modeli (zostaly poprawione) a po drugie ocena w prasie kazdy wie na ile jest adekwatna w stosunku do jakosci sprzetu. Takie Monitor Audio wszedzie jest genialne i niesamowite a rzeczywistosc brutalnie to weryfikuje. Recenzjami rzadza bardziej pieniazdze niz rzeczywista wartosc muzyczna danego sprzetu. Czasami az ma sie ochote za glowe zlapac co sie w gazetkach wyrabia icon_wink.gif) To samo kiedys byloz KEFem seria iQ - prawie wszedzie byly oceniane jako genialne glosniki - dzisiaj generalnie spadly prawie na sam dol stawki i to nie ze wzgledu na gorsze recenzja ale na wieksza swiadomosc kupujacych .... parodia.

Amplituner wiadomo ze nie dorosnie do rangi wzmacniacza - tym bardziej za podobne pieniadze. Jednak jezeli mialbym sluchac muzyki w stereo na amplitunerze to jedynie CA 650R bo reszta po prostu gra gorzej. Niektore graja wrecz koszmarnie. Yamahy tak wysokiego modelu nei slyszalem ale znajac ta marke Twoj opis mi idealnie pasuje icon_biggrin.gif

Toxiq a tak generalnie powiedz dlaczego kupowales CA 650R ? Interesowalo Cie tylko stereo czy tez kino ? Jezeli stereo to chetnie odkupie 650R za cene Twojego zakupu icon_smile.gif a lepszym rozwiazaniem bedzie oczywiscie wzmacniacz w tej cenie heh icon_biggrin.gif Moge nawet cos podeslac na odsluch icon_smile.gif)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Z recenzjami jest tak jak piszesz. Z tym, że generalnie OBECNIE są one ZAWYŻONE (wiadomo, jak się da - to się napisze, albo jakąś nagrodę przyzna). Wszystko co wprowadzają na rynek jest NAJ i prawie hi-end. Do czasu wprowadzenia następnych modeli. Życie potem brutalnie weryfikuje... (jest tak jak piszesz). Dlatego też kilka lat temu wysprzedałem prawie 100 kg numerów Hi-Fi i Muzyka oraz Audio (kolekcja z 11 lat). Niektóre oceny sprzętu, którego znałem z autopsji przyprawiały mnie o salwy śmiechu:)
A tu zdziwienie. Wg tego, co czytam z Waszych postów, ocena byłaby zaniżona? Dziwne. To praktycznie się nie zdarza.
Oczywiście, trzeba brać pod uwagę, że przy wystawianiu not dla sprzętu tego typu bierze się pod uwagę szereg innych, równie ważnych aspektów jak dźwięk w stereo.

Piszesz też, że Dali potrafi "zawyć" ze wstęgowca. Będę musiał sprawdzić (lecz póki co Radul - posiadacz tychże - skutecznie mnie nie chce zaprosić). I to z przyzwoitym towarzystwem? Aż nie chce się wierzyć. Od kilkunastu lat słucham na wstęgach (średnica i góra). Uwielbiam przejrzystość, detal, ale jednocześnie nie cierpię ostrości i cięcia po uszach...
Gdyby co - zapraszam!

A Koledze polecam kupno 5-7 kanałowej, markowej, używanej końcówki (Parasound, Arcam i inne). Bywały niedawno na allegro... Do tego pre - procesor - jeśli ma być JAKOŚĆ w stereo i konieczne jest KD. Ale wiadomo. Zależy co kto potrzebuje do osiągnięcia satysfakcji.

Pozdrawiam serdecznie!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukzuk tak na szybko - pisalem strikte o polaczeniu CA 650R z DALI. Takie cos na 100% czasami zawyje. Z wolna elektronika, lub bardzo muzykalna glosniki typu DALI zagraja juz znacznie kulturalniej. Nie mniej glosniki firm o ktorych pisalem graja bardzo dobrze praktycznie z kazda elektronika. Sa zwyczajnie bardzo uniwersalne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,rozbawiło mnie twoje pytanie o odkupie po cenie zakupu, ogólnie ta cena spowodowała to, że rzuciłem się na niego jak na świeżą bułeczkęicon_smile.gif) Nie żałuje jednak ani grosza.

Napiszę tak, uwielbiam muzykę stereo i dźwięk na dzień dzisiejszy jaki wydobywa się z 650r i 602s2 jest naprawdę dobry, dynamika plus detale odrobinę ciepła, te głośniki mają bardzo ostrą górę, kto słuchał ten wie jednak azur zrobił z tej góry niesamowity uczynek, wszelkie talerze perkusji wybrzmiewają naprawdę długo i do tego trochę słodkości i jest naprawdę fajnie, micha się cieszy icon_smile.gif brakuje mi jednak trochę gry dołem i tego już nie oświadczę z moich monitorów. Szukam po sieci asw 1000 z second handu ale nie ma nigdzie icon_smile.gif to mogło by poprawić grę dołem...
Ale to nie to forum więc o subach cii... Jeszcze porządne podstawki powinny pomóc na razie monitory stoją na co prawda b. ciężkich jednak drewnianych szafkach z szufladkami co na pewno nie poprawia gry basem ...

W najbliższym czasie postaram się pojeździć trochę po salonach, sprzedawcy, już nawet rozmawiałem z paroma z otwartymi rękami chcą mnie przyjąć z azurem w roli gościa icon_wink.gif Będe chciał posłuchać wszystkich wymienionych w tym temacie kolumn a zacznę od Acoustic Energy m strasznie mnie zaintrygowały....

Jeszcze odpowiadając koledze Avatar na pytanie dlaczego ampli do kina, ponieważ od jakiegoś czasu jestem posiadaczem infocusa in76 i bardzo lubię oglądać filmy... Dodatkowo bardzo lubię grać na PS3 icon_smile.gif) i efekt z głośników 5.1 jest nie do przecenienia, swoją drogą azur robi niesamowite rzeczy w dts...
Jak widzisz jestem trochę pokręcony bo chcę gonić króliczka i mieć króliczka icon_smile.gif) i to mogę ogłosić, że udało się wraz z zakupem Azura.

Idąc dalej w tym momencie etap kompletacji mojego kina domowego się skończył ( pod względem dzwiękowym ) to co mam mi wystarcza. Jednak stereo ooo nieee icon_smile.gif) tu wiem co można i wiem co chcę jeżeli nie uda się to z 650r trudno będziemy kombinować z oddzielnym wzmacniaczem stereo i tyle ... icon_smile.gif

Pozdrawiam D.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

DON cholpie raczej nie bardzo siedisz w temacie skoro uwazasz ze gora ostro gra jedynie FOCAL. Przykladem wiec ksiazkowym jest KEF (nie wierzysz to posluchaj icon_smile.gif ) ... DALI przez swojego wstegowca potrafi tak zawyc ze uszy odpadaja. FOCAL i MA na jednym rownie ostrym poziomie. Wiem o ile sie nie myle ze sam uzywasz marki MA, moze dlatego bronisz marki co jest zrozumiale.


zależy o jakich modelach piszesz, ja piszę raczej o budżetowych czyli np nie o Dali Ikon (tu pełna zgoda co do ich ostrości)
MA i Focal to na pewno nie są na równym poziomie, może trochę RX mają bliżej do nich od BX które posiadam...
generalnie jeśli byłyby ostre nigdy nie stałyby u mnie w pokoju, jestem na to bardzo wyczulony icon_smile.gif do tego MA najlepiej grają z tymi ostrzej grającymi na górze wzmacniaczami a te łagodne brzmią z nimi po prostu dużo gorzej i "ciapowato"
ostro to grały Paradigmy (poziom ostrości prawie jak w tanich B&W) których się pozbyłem i więcej takich nie kupię, nie mój styl prezencji dźwięku... MA BX w porównaniu z nimi to kolumny melodyjnie wybrzmiewające, bardzo zmiękczające wysokie tony... najłagodniejsze wzmacniacze z Paradigmami grały dużo ostrzej od dowolnego wzmacniacza z MA
być może przyjąłeś zły tok myślenia, to nie te 70% kolumn na rynku jest ostrych, tylko widocznie te które proponujesz stoją mocno po ciemnej stronie i pasują lepiej do tego modelu CA (nie znam)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don - Paradigm rzeczywiscie jest potwornie ostry - mniej wiecej na poziomie KEFa z serii iQ. Jdnak glosnikow tej firmy nie ruszalem podobnie w sumie jak JBL ktore juz totalnie sa pokrzywdzone muzycznie.

Oczywiscie ze MA nie jest najostrzejsza kolumna. Da sie ich sluchac ale na spokojniejszych wzmacniaczach. Podobnie ma sie sprawa z DALI Ikonami. Kwestia dopsowania. Nie mniej obie kolumny nadal graja zbyt agresywnie na gorze i w przypadku MA z serii BX brzmia po prostu jakos tak kartonowo-owszem poprawnie ale nie sa to glosniki ktore czaruja brzmieniem. Sorry wiem ze lubisz ta marke ale takie jest moje zdanie ...

Jezeli chodzi o wolne kolumny to tutaj polecalbym USHERy. Nie mniej nie o to chodzi ...

Acoustic Energy Aelite czy Radiance, Epos M22i czy Xavian Gran Collona albo jeszcze lepiej wyzszy model graja po prostu bardzo zrownowazonym dzwiekiem w kazdym zakresie. Nie ma ani wyostrzen ani zbytnich zamulen. Po prostu te kolumny sa bardzo uniwersalne i maja to cos co nazywamy swietna muzykalnoscia. Odsluchujac je czujesz ze nie maja pewnych ograniczen ktorymi sa "obdazone" inne konstrukcje za podobne pieniadze. Zadnych z tych konstrukcji nie jest po ciemnej stronej mocy. Wszystkie sa hmm po zdecydowanie muzykalnej stronie ... icon_smile.gif

Co do CA to oczywiscie do tego sprzetu ostrych kolumn montowac nie mozna ;D

Pozdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Don - Paradigm rzeczywiscie jest potwornie ostry - mniej wiecej na poziomie KEFa z serii iQ. Jdnak glosnikow tej firmy nie ruszalem podobnie w sumie jak JBL ktore juz totalnie sa pokrzywdzone muzycznie.

Oczywiscie ze MA nie jest najostrzejsza kolumna. Da sie ich sluchac ale na spokojniejszych wzmacniaczach. Podobnie ma sie sprawa z DALI Ikonami. Kwestia dopsowania. Nie mniej obie kolumny nadal graja zbyt agresywnie na gorze i w przypadku MA z serii BX brzmia po prostu jakos tak kartonowo-owszem poprawnie ale nie sa to glosniki ktore czaruja brzmieniem. Sorry wiem ze lubisz ta marke ale takie jest moje zdanie ...

Jezeli chodzi o wolne kolumny to tutaj polecalbym USHERy. Nie mniej nie o to chodzi ...

Acoustic Energy Aelite czy Radiance, Epos M22i czy Xavian Gran Collona albo jeszcze lepiej wyzszy model graja po prostu bardzo zrownowazonym dzwiekiem w kazdym zakresie. Nie ma ani wyostrzen ani zbytnich zamulen. Po prostu te kolumny sa bardzo uniwersalne i maja to cos co nazywamy swietna muzykalnoscia. Odsluchujac je czujesz ze nie maja pewnych ograniczen ktorymi sa "obdazone" inne konstrukcje za podobne pieniadze. Zadnych z tych konstrukcji nie jest po ciemnej stronej mocy. Wszystkie sa hmm po zdecydowanie muzykalnej stronie ... icon_smile.gif

Co do CA to oczywiscie do tego sprzetu ostrych kolumn montowac nie mozna ;D

Pozdr.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Odświeżając wątek, chyba mój azur się wygrzał icon_smile.gif druga sprawa przestałem korzystać z cd denona które było bardzo jasne i analityczne wręcz suche. I zacząłem wszystkie płyty puszczać z ps3 oczywiście po optyku... Ciemnie brzmienie cd z ps3 zrobiło cuda icon_smile.gif) Jestem niesamowicie zadowolony z tego brzmienia, jeszcze tylko zrobię test z rDac od Arcama ale to po weekendzie.
Ps3 stało nie używane jako napęd korzystałem tylko do gier i filmów a tu się okazuje że to jest świetny cd do jasnych systemów polecam icon_smile.gif)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...