Skocz do zawartości

problem glosnosci


axo

Recommended Posts

Witam serdecznie. Mam mały problem. Niedawno zakupilem sluchawki hd 555 , ktore podlaczam pod laptopa Lenovo y530. Wydaje mi sie, ze lewa muszla gra glosniej od prawej, podlaczalem je pod inne urzadzenia, i tez jest roznica (boombox philipsa oraz yamahe rxv 467)ale nie tak wyrazna jak na laptopie.Da sie jakos sprawdzic czy sa uszkodzone badz , sprawdzic jacka w laptopie? Sam nie wiem czy to wina sluchawek czy laptopa a nie chcialbym wyylac ich na gwarancji bezpodstawnie ...


Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Programy moze i sa ale wymagalyby odbiornika. Poprobuj z balansem, raz na lewo, raz na prawo i porownuj. Mozesz tez sciszyc tak zeby ledwo bylo slychac dzwiek, wowczas byc moze polowa slabiej grajaca w ogole nie bedzie grac, a druga bedzie.
I zrob tez testy odsluchowe majac sluchawki zalozone odwrotnie. Tzn nie lewe do lewego ucha itd tylko lewy glosnik do prawego ucha. I sprawdz czy roznica tez sie odwrocila. Wyeliminujesz w ten sposob ewentualne problemy ze sluchem icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam te słuchawki(teraz już mocno zmodyfikowane). Też miałem ten problem. A teraz bez też·ów: Zdejmij pady i tą siateczkę, sprawdź, czy nie wgniotła ci się membrana. Nawet małe wgłębienie w kopułce membrany jest dość dobrze słyszalne. Kolejna sprawa to ułożenie na głowie, z jednej strony możesz mieć inaczej założone i to też wpływa na charakterystykę brzmienia. Po tym nie traci się gwarancji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...