Skocz do zawartości

DVI-HDMI obraz a dzwięk czym??


hotbirt

Recommended Posts

Witam. Może w złym miejscu zamieściłem post ale nie wiem gdzie moge dostać porade na temat połączenia komputera z TV. Więc tam mam karde graficzną gf 9600gt z 2xDVI kupiłem na allegro kabel DVI-HDMI. i obraz idzie. ale chciałbym zeby dzwięk z komputera był odtwarzany przez głośniki z TV?? Wie może ktoś jak to podłączyć?? Próbowałem takim kablem http://allegro.pl/kabel-maly-jack-2xrca-10...1519080348.html ale nie idzie. Jeśli chodzi o TV to mam samunga LCD model 553 czy jakos tak. Jeśli możecie i wiecie jak to zrobić prosze o pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zapewne tkwi w tym, że z założenia kabel HDMI ma przenosić obraz i dźwięk - i w telewizorach raczej nie ma możliwości połączenia 2 standardów gniazd: odtwarzania obrazu z HDMI oraz dźwięku z dwóch gniazd cinch (taki kabelek jak w Twoim linku).
Musiałbyś to sprawdzić w swojej instrukcji do TV i ewentualnie zmienić przyporządkowanie sygnałów w menu telewizora (o ile będzie taka możliwość).

W komputerze pewnie możesz skojarzyć obraz wysyłany z gniazda DVI z dźwiękiem wychodzącym gniazdem analogowym minijack (a następnie kablem-przejściówką jak w Twoim linku).

Sprawdź, czy jak podłączysz dźwięk tym kabelkiem minijack-2x RCA i wybierzesz odpowiednie wejście w TV (zobacz opis z tyłu TV przy wejściu audio - jakiemu wejściu jest przypisane... np. AUX1 lub inaczej). Prawdopodobnie możesz tylko dołożyć dzwięk do gniazd COMPONENT (3x cinch) i SVHS.
W każdym razie dzięki takiemu połączenieu będziesz wiedział, jak jest określane to złącze w menu TV i sprawdzisz, czy dźwięk wychodzi z komputera.


Nie wiem, czy możesz w swoim telewizorze połączyć wizję podawaną kablem HDMI z dodatkowym złączem (np. AUX-1 czy inaczej nazwane).

Pozdrawiam
PS. Twój temat może zostać w tym dziale icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...