Skocz do zawartości

przeróbka głośników pod głośniki do mp3/4 lub telefonu


Recommended Posts

Witajcie posiadam dwa głośniki Philipsa jak to się mówi na mini jacka lecz podpinając je do mp3/4 lub telefonu "pada" bateria po pół godzinie słuchania. Chciałbym dorobić do tych głośników "akumulator" np. wyciągnąć slot na baterie(z 8 miejsc) z jakiejś starej zabawki. Tak mam już sloty na baterie, glośniki, jakieś kable i tu pojawia się problem bo elektronik ze mnie marny icon_razz.gif i nie wiem jak się do tego zabrać. Myślałem to zrobić tak że kable od 2 głośników podpiąć do "akumulatora" i później jeden kabel na końcu z mini jackiem wychodzący z akumulator.

Na głośnikach nie pisze niz wiecej prócz napisu
Philips
SBC BA200 oraz informacja że jeden głośnik jest lewy a drugi prawy.

Z góry dzięki za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma to sensu - bo spokojnie już za 10 złotych kupisz używane aktywne komputerowe głośniczki z własnym zasilaniem i regulacją głośności
A nowe to koszt rzędu 15 i więcej złotych.
http://allegro.pl/glosniki-ep101-2-0-z-wej...1526324520.html

Oczywiście lepsze modele będą droższe... ale i lepsze.

A robiąc to samemu tylko się napracujesz, a spodziewany efekt niekoniecznie się pojawi icon_sad.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Raczej nie ma to sensu - bo spokojnie już za 10 złotych kupisz używane aktywne komputerowe głośniczki z własnym zasilaniem i regulacją głośności
A nowe to koszt rzędu 15 i więcej złotych.
http://allegro.pl/glosniki-ep101-2-0-z-wej...1526324520.html

Oczywiście lepsze modele będą droższe... ale i lepsze.

A robiąc to samemu tylko się napracujesz, a spodziewany efekt niekoniecznie się pojawi icon_sad.gif

Pozdrawiam


dzięki icon_smile.gif mi kolega mówił że takie głośniczki to koszt rzędu 80-100zl a widzę że za "grosze" można mieć.

np. Te lub te bądz te które podałeś posiadają własne baterie lub wymieniane?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te pierwsze prąd biorą z USB, więc chyba odpadają. icon_eek.gif

Kolumienki aktywne zasilane z akumulatorków R6 bardzo rzadko się pojawiają wśród używek, a nowe (głównie pod laptopy) to koszt rzędu 100-150zł (bo to zazwyczaj już są firmowe sprzęty...).

No ale jeżeli kupisz takie kolumienki zasilane napięciem rzędu kilku V, to możesz wykorzystać posiadany zasobnik na baterie i po przerobieniu wtyczki zasilać je akumulatorowo...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...