Skocz do zawartości

Kino domowe z blue ray do 5000


Oszin

Recommended Posts

Witam Was icon_smile.gif

Zamierzam kupić kino jak w temacie.

Pokój jest ok 16 m2, kanapa umieszczona centralnie na przeciwko telewizora, generalnie nie będzie problemem umieszczenia kolumn w odpowiednich miejscach (głośnik centralny będzie trochę za wysoko ok 140-160 cm od podłoża, ale myślę że to nie będzie wielki problem.

Głównie będzie służyć do oglądania filmów, okazjonalnie także do słuchania muzyki.

Zastanawiam się nad kilkoma opcjami (nie miałem okazji posłuchać tych zestawień, ale w najbliższej przyszłości mam zamiar to zrobić)

1) Amplituner - Denon 1911

2) kolumny:
a) Magnat Supreme: 1000, 200 surround i centralny C250
b) JAMO S426 HCS3 + SUB210

3) Blue ray - zależy mi głównie na DLNA. Tutaj zastanawiałem się pomiędzy:
a) Sony S480
b) Denon DBP-1611UD (choć raczej nie zmieszczę się w założonym budżecie)

Co sądzicie o takich zestawach? Ew co byście w nich zmienili? Jakie kable do tego dobrać? Czy np zwykłe kable głośnikowe z marketu o śr 1 mm2 wystarczą?

Z góry dzięki za pomoc


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

1) Amplituner - Denon 1911

2) kolumny:
a) Magnat Supreme: 1000, 200 surround i centralny C250
b) JAMO S426 HCS3 + SUB210

3) Blue ray - zależy mi głównie na DLNA. Tutaj zastanawiałem się pomiędzy:
a) Sony S480
b) Denon DBP-1611UD (choć raczej nie zmieszczę się w założonym budżecie)


Z góry dzięki za pomoc


Ja tam się może nie znam za bardzo i jestem laikiem, ale kupiłem denona 1911 i jestem bardzo zadowolony, używam wraz z monitor audio bx5, mi wystarcza. Co do blue raya to na razie używam konsoli PS3, ale planuje zmienić na DBP 1611ud. Sęk w tym, że od grudnia czy listopada tych odtwarzaczy nie ma w naszym kraju i wszystkie salony i przedstawiciele Horna czekają na dostawę. Ponoć płyną statkami i mają być na początku kwietnia. Czy tak będzie zobaczymy icon_smile.gif Tylko nie kupuj w salonie denona, bo u nich strasznie się przepłaca. Są inne firmy, które są powiązani z Hornem i mają sprzęt Denona znacznie tańszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem właśnie że jest z tym 1611UD problem, i że nie spodziewają się dużej ilości sztuk w Polsce w kwietniu. Może uda mi się jakąś kupić jednak. Choć nie ukrywam, że kwota za niego (ok 2000) jest dość spora jak na mój budżet i z tego powodu zacząłem się też zastanawiać nad jakimś zestawem alternatywnym.
Póki co nie mam jednak faworyta. Za dużo informacji jak dla mnie na początek, a niestety dopiero stawiam pierwsze kroki i jeszcze sporo wiedzy w tym temacie mi brakuje...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma sens jeżeli sprzęt komputerowy jest w tym samym pomieszczeniu co TV. Nie mam za bardzo ochoty ciągnąć kabli przez całe mieszkanie... Już nie mówiąc iż nie mam czytnika blue ray w komputerze póki co. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika bezpośrednio po nim nie ma sensu go cytować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...