Skocz do zawartości

Muzyka Reggae/Dub


hybyrd83

Recommended Posts

Witam,

Kiedys bardziej skupiony bylem na tym gatunku, gdy sluchalem muzyki jeszcze z komputera (dostepnosc mp3). Dzis z checia posluchalbym wielu nagran na sprzecie ze wzgledu na swietny material , ale jest problem z dostepnoscia dobrej jakosci realizacji.

Posiadam kilka dobrych realizacji Boba Marleya:

http://www.gigant.pl/html/index.asp?k=2&am...amp;from=search
(najlepsza pozycja)

http://merlin.pl/frontend/browse/product/4,280055.html

http://merlin.pl/frontend/browse/product/4,334403.html
(Swietny material. Koncert, jednak troche brakuje do doskonalosci, mimo to IMO najlepsze wydanie koncertowe jakie znam)

Polecic moglbym jeszcze:
Gentleman & The Far East Band - Live (nagrane calkiem niedawno, jakosc jak na dzisiejsze czasy taka sobie :/)
Daab -To Co Najlepsze Z 10 Lat (1983-93)

Moze ma ktos godna polecenia plyte Misty In Roots, Burning spears, RAP (tu nawet nie wiem czy wydano jakies CD)
Twinkle Brothers, Pierpoljak, lub jakies inne.
Jest kilka pozycji dostepnych, wyzej wymienionych plyt. Jednak zastanawiam sie nad ich jakoscia. To tak jak z wydaniami Boba Marleya sa bardzo dobre jak np Legend (deluxe edition) i wiele kiszkowatych wydan od ktorych, az sie roi na polkach sklepowych.

Brakuje mi jednak takiego prawdziwego lekkiego, inteligentnego muzycznie roots lub dub. Mozecie cos polecic ?
Prosze nie podawac tylko propozycji w stylu Habakuk, Maleo i innych wytworow PL, szczerze powiem nie bardzo podoba mi sie takie granie.

Ktos kiedys zaproponowal mi jeszcze plyte z utworami Boba Marleya - interpretacja jazzowa. Zagubilem jednak link icon_sad.gif jesli wie ktos o co chodzi prosze o namiary.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

White,

Nie powiedzialem, ze Maleo gorsze. Nie twierdze tez, ze Marley jest jedyny i najlepszy.
Zakladajac ten watek prosilem o pozycje, ktore charakteryzuja sie bardzo dobra jakoscia nagran, a do tego maja ciekawy material.

Od razu prosilem, zeby nie podawac Maleo - bo znam repertuar. Dlaczego nie podoba mi sie Maleo ?
Przede wszystkim nie podobaja mi sie teksty i styl. Do tego muzyka nie bardzo mi podchodzi. O gustach sie nie dyskutuje icon_smile.gif
Podobne odczucia mam do Habakuka. Pierwsza plyta byla ok, pozniej jeszcze pojedyncze utwory. Dzis, IMO to juz porazka.

Z polskich zespolow bardziej cenie sobie Paprika Korps (znam osobiscie chlopakow), Daab, Rap, Tumbao (ale nie caly repertuar), starszy Bakshish.

Wracajac jeszcze do Maleo, jeden jedyny koncert uwazam za bardzo dobry - Woodstockowy wraz z Michael Black. Koncert naprawde OK, glownie dzieki Blackowi. Nagrano pozniej koncert Maleo / Michael Black w hali koncertowej im A Osieckiej. Koncert dosyc dobry. Mnie podobaja sie partie glownie z Blackiem. Co do realizacji plyty - taka sobie, a nawet slaba. Przypadkowo bylem na kilku koncertach Maleo, poza opisanym powyzej - bylo tragicznie, glownie ze wzgledu na slaby material. Oczywiscie to tylko i wylacznie moje zdanie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 years later...
Zapraszamy na super festiwal muzyki reggae, ktory odbedzie sie w Lodzi, juz 17 kwietnia (sobota), w klubie muzycznym Dekompresja! Zagra 8 najpopularniejszych zespolow polskiej sceny reggae'owej: Vavamuffin, East West Rockers, Indios Bravos, Marika, Jamal, Kacezet & Dreadsquad, Anti Babilon System, Love Muffin! Bilety do nabycia poprzez strone www.pjw.org.pl, a w Lodzi m.in. w Strefie Biletow (Piotrkowska 59)! Takiego wydarzenia jeszcze nie bylo! To bedzie super impreza, ktorej na pewno dlugo nie zapomnicie!:)) Zapraszamy do Lodzi. Wiecej info na: www.pjw.org.pl.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Festiwal 3 R jest przeniesiony na najbliższą sobotę, tj. na 24.04. Start o godz. 18.00, w Dekompresji. Bilety już się kończą, ale jeszcze można je nabyć!:) Zapraszamy, będzie naprawdę ekstra impreza, wbijajcie do Łodzi:-) Przywitajmy wiosnę muzyką reggae!!!:)


Są jeszcze bilety grupowe na imprezę!:) Wszelkie info u Magdy Jałochy pod nr. Tel.: 667 841 810. Jeśli ktoś z Was jeszcze się waha, niech zmieni zdanie – na tej imprezie naprawdę nie wypada się nie pojawićicon_smile.gif!! Reggae to muzyka miłości, reggae to muzyka radości!:))
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...